şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "...arada bir açık düşmanlık olmadıkça, bir ülkenin gizli servisinin bir başka ülkede kendi başına bu tür sürekli operasyonlar düzenlemesi mümkün değildir; böyle operasyonlarda yakalanma halinde, çok ağır bedellerle karşılaşılabilir.

  dolayısıyla, eğer ortada bir rus gizli servisi operasyonu varsa, böyle bir operasyon ancak ve ancak, türkiye yöneticilerinin izniyle ya da en azından “göz yummasıyla” mümkündür...

  ...geçen yazımda da belirttim; ağustos’tan beri yaşanan süreçte rusya bize muhtaç değildi, ama biz rusya’ya muhtaçtık.

  ilginç bir kronolojidir; ilk çeçen infazı, eylül ayında gerçekleşti. ermenistan açılımına aralık ayında bir infaz eşlik etmiş, rusya ziyaretini de son infaz izlemiş oldu.

  türk yöneticileri rusya’dan hiç kuşkulanmamış olacaklar ki, kendi ülkelerinde gerçekleşen cinayetler karşısında imayollu bile tepki göstermediler.

  hiç kuşku yok, bu paralellikler şu soruyu kışkırtıyor:abdullah gül, moskova’da medvedev’e ne vermiştir?

  basına hep “aldıklarımızı” anlatıyorlar, peki “müslüman tüccar” siyasetçiler, bu ticaretlerinde ne verdiler? gül, rusya’ya götürdüğü fırsatçı işadamlarının bildiklerini, türk kamu kanaatinden saklamamalıdır."

  http://www.odatv.com/index.php?id=15081
 • bir kac detay icin.

  (bkz: #14094433)
  (bkz: #15187100)
  (bkz: #15997809)
 • bugün zeytinburnu’nda 3 eski çeçen komutan daha öldürülmüş. polisin istanbul'da yaşayan çeçenleri araştıracağı ve özel durumu olanları koruma altına alacağı söylenmişti. demek ki koruma altına al(a)mamış.
 • hep kılıfına da uyduruyorlar. tamam rus servisler öldürdü diye açıklama olmasın ama "iki grup arasında çıkan kavgada..." açıklaması artık küfür gibi geliyor. uzun namlulu silahları aniden başlayan kavgada öldürülmeler bizim istihbarat servislerinin zaafı. pardon ya bizimkiler kendi ses kayıtlarına sahip çıkamıyor daha.

  zeytinburnu'nda öldürülenleri tanımıyorum ama kadirov ile araları bozuk açıklaması geleceğine eminim. allah rahmet eylesin.
 • görmezden geldiğimiz, umursamadığımız, ilgilenmediğimiz müddetçe devam edecek cinayetlerdir. rus istihbarat teşkilatı ülkemizde cirit atıyor, çeçen mücahitleri teker teker öldürüyor ve biz elimiz kolumuz bağlı oturuyoruz. yazıklar olsun bize...

  http://www.velfecr.com/…aze-namazi-4967-haberi.html
 • türkiye'nin resmi korumayla önüne geçip geçmemesi gerektiği konusunda kararsız kaldığım cinayetlerdir. bi yandan ruslarla aramız fena değil, bir yandan yeni politikamız gereği dışarda iki yüzlü görünmemek için daha islamcı görünmek zorundayız.

  çözemedim, siyaset zor iş tabi.
 • evine misafir olarak gelen kardeşinin iki sokak ilerden gelen soysuzlarca şehit edilmesi.
 • bu cinayetlere, rusya'yı mağdur edip gelmiş teröristler diyebilmek, dünya hakkında bilginin kütükten biraz hallice olduğuna delalet. bu cinayetler oldukça derin, karmaşık ve irdelenmesi gerek türden olaylar. hani kurtlar vadisi vb. bir dizide görsek bile üzerine kafa patlatacağımız bir olay bu. rus gizli servisinden adamlar gelip türkiye'de üst düzey silahlarla son derece profesyonel cinayet işliyor. üç savaşçı 20 saniyede öldürülmüş, gelen ekibi siz hayal edin. yine de içimden sadece dua etmek ve bir o kadar da kadirov'a küfür etmek geliyor.
 • son olaydaki 3 şehidimizin cenaze namazları yarın (18 eylül pazar günü) öğle namazını müteakiben fatih camii'nde kılınacaktır. devletimiz koruma görevini yerine getiremedi. bari biz bu son görevimizi yerine getirelim. tarafımız belli olsun.