şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: istanbul kombi merkezi)nden arıyoruz diyorlar. kombinizin bakım zamanı geldi diye. sanırım bazı kombi satıcısı firmalar ve servisleri belirli dönemde kombi almış kişilerin iletişim bilgilerini satmış veya kaptırmışlar. bunlar da yarı resmi kurum ayağına böyle emrivaki modunda ne zaman bakıma gelelim diye randevu alıp sonra servis parası kitlemeye çalışıyorlar.

0212 925 2455den arıyorlar.
  • 0212 709 36 46'dan beni de arayan dolandırıcılardır kendileri. ısrarla "yetkili servis misiniz?" diye sordukça kadın bana birçok markanın tamir yetkisine sahibiz gibi dolambaçlı cevaplar verdi. kullandığım kombinin markasını sordum, bilemedi. yalnız ismimi biliyordu. ismimi nereden bulduğunu sorduğumda ailemin oturduğu evin adresini verdi. kullandıkları kombi markası vaillant. yetkili servis ile ek garanti ve bakım anlaşması yapmışlardı. şimdi ben o numaramı dağıtan yetkili servisi bulup bunun hesabını sormaz mıyım.
  • 0212 452 52 72 bir başka numaraları. insanların devlet makamlarına duyduğu korkudan beslenerek, bir mübaşir edası ile kadın konuşmaya başlıyor, ama "ev yeni, kombi de evsahibinin" diyince "sistem böyle karışıklıklar olabiliyor" diyip sesi düşüyor. aradıklarından beri şikayet edecek merci arıyorum ama egm dışında ihbar hattı yok. orayı da böyle ıvır zıvır şeylerle meşkul etmek içimden gelmiyor. yazık böyle taktiklere aldanan insanlara, gerçekten başı boş bir haldeyiz.
  • tek derdi kendi rejimini kurmak olan tiplerin siyasi iktidar çekişmesinin yansımasıdır bunca rezalet başlığı. işleyen bir devlet, hızlı ve güvenilir bir yargı kalmadı ülkede; herkes dilediğince at koşturuyor. o kadar umutsuzum ki, bunların iyi günlerimiz olduğuna inanıyorum artık.
  • yıl olmuş 2017 , ülke türkiye , gayet güncel olarak yediğim , ancak son anda ayarak kurtuldugum dolandiriciliktir.

boslugunuza falan gelir , aman yemeyin diye suraya yazıyorum :

henüz birkaç gün önce apartman görevlimiz abiyle sohbet ederken -sizden önceki kiracı baktirmamisti bi kontrol ettirin kombi yi- deyince günlerdir proje sabahlamalari yaşayan bünyeye, bizzat arayan istanbul kombi bakim merkezi mantıklı gelmisti. ismimi soyadımı nerede oturdugumu dahi bilen bu ablaya "hayirdır yalnız kombi ev sahibinin üstüne ?" demeden onayımi vermis, süzme günüme devam etmiştim.

bilinçaltı min bir atağı olarak sadece kadına , nakit ödemeyecegiz banka hesabınızı yollayın demeyi ihmal etmemiştim.
    neyse bunlar gelmiş , annem bir güzel kapıyı açmış evin her odasına sokmuş. bunlar ne bir fatura ne bir kagit bırakmadan hızlıca evden fiymislar.

mesaj olarak bana gelen banka hesabı ismini bizzat kişi ismi olarak görünce anladım ki bir sakatlık var. anneye çaktırmadim ki ulan bu kızı ben dogururken fayansa mi düşürdüm diye kendini daglamasin kadın.

neyse ben proje davasına bunlarin peşine düşmeyi unuttum tabi. annem -kizim bizim petekler şu akıtıyor bozdu bunlar galiba - deyince arama vaktim geldi arkadaşları.

aradım. adının hatice olduğunu idda eden abla, ucretinizi ödeyeceğim ancak bana hangi şirketten aradığınızı söyler misiniz dediğimde adeta bir hulk a dönüştu. bedavaya getirmeye çalışıyorsunuz galiba diye cemkirmeye başlayınca anladım ki büyük tufalar dönüyor. ama adresimi falan da biliyor dallamalar. 150 tl için gotumuzu kesmeseler bari diyorum ama, serde iki abinin kız kardeşi olmak var. yediremiyorum gerizekaliligimi.

hatice iddalisi cirkef ablaya dedim ki, size bir mail yollayacagim. orada size para yollamadigima dair bir cumle geçecek. bununla beni polise şikayet edebilirsiniz. o mailde sizden isteyeceğim belgeleri bana yollamazsaniz da önce seni sonra çakma sirketinizi şikayet edebildiğim heryere eder peşinize düşerim. abla hiç tereddüt etmeden , tabii dedi.

verdiği mail adresini suan suç olabilme ihtimaliné karşı paylaşmıyorum. bizzat sebekenin başındaki arkadaşın ismi soy ismi var. vereceğim numaraları aratınca bulabilirsiniz zaten.

yazdığım mail e bizzat kendisinden cevap geldi. kibar bir dille , hatıce nin çirkefliği yüzünden özür dilediğini, önemli olan müşteri memnuniyeti oldugunu , usta yollatacagini ve fatura getirtecegini söyledi.
    ben de kendisine tesekkur edip , ustanın gelirken kaşe sini getirmeyi unutmamasini söyledim.

bittabi ki 150 lira için riske girmediler ve beni kayıtlarından sildiler.

şansıma sadece petekleri bozmuslar, hallettim. bizzat kendisi arayıp çağırmış olan bir arkadaşımın kombisinin içinden parça çalmışlar.

orjinal kombi merkezimle konuştuğumda ülkenin en bilinen sebekelerinden oldugunu, bir müşterilerinin direk kombisini söküp götürdüklerini , istanbul kombi merkezi diye google da aratirsam dahi rahatlıkla attıkları kazıkları bulabilecegimi (şair burada 70 yaşındaki nenem bile google a bakardi tatlim sen hayırdır demek istiyordu) anlattı.

önce onedio da iq testi yapıp anştayn çıkınca rahatladım. * sonra 155 ı aradım ve operatörler dolu olduğu için 3 saat bekledikten sonra kapattım. sanıyorum adamlar beni gelip kesse cenaze namazıma yetisemeyecekti polis kardeşlerim.

ben de eksi sozluk gücüne güvenerek buraya numaraları bırakıyorum gencler:

0538 282 67 56
    0212 212 40 24

akil sağlıklı günlere inşallah.
  • kombi servis vs diye googleda arama yapınca çıkan ilk yeri arayarak bizim de kurbanı olduğumuz dolandırıcılık. hiç de yetkili olmayan birtakım insanlar evinize gelip kombinizi tamir edemeyip çok para alıyorlar. kombinin orijinal parçalarını değiştirip yerine yan sanayi ürünler takmış olmaları da ona küçük sürprizler yapın bonusu.
    (bu arada gelen gerçek yetkili servis küçük fırçasıyla bir parçanın tozunu alıp düzeltiverdi diğerlerinin haftalarca beyin ameliyatı yaptığı problemi)
    biz davacı olduk ayı gibi de bastırıyoruz, bazen böyle şeyleri allahından bulsun diye salmamak lazım.
  • cep telefonu numarasını kişinin izni olmadan kullanmak 1 mayıs 2015 itibariyle suçtur. telefon numaranızı nereden edindiklerini paylaşmayan kişiler hakkında da artık daha rahat işlem başlatılabilir.

(bkz: https://twitter.com/…aber/status/956565123694563329)