şükela:  tümü | bugün
  • tek kelimeyle terörün en büyüklerindendir trafikte.

bunun içinde benim servisim de dahil, bugüne kadar bindiğim tüm servislerde istisnasız tüm kural ihlalleri yapıldı, yapılıyor.

diğer arkadaşlarımdan da dinliyorum, hemen hemen benzer şeyler hepsinde var.

ters yöne girmek, ışık ihlali, emniyet şeridi ihlali, magandaca slalomlar, trafikte başka araçları sıkıştırmalar, kendi servisindeki yolcuya dahi atarlanma, kavga, terbiyesizlikler, yayaların üstüne üstüne sürmeler ve daha neler neler.

hiç bir şikayetimiz ne kurum bazında, ne genel anlamda sonuç veriyor.

şimdi kalkıp da "tüm gün trafikte emek harcayan çilekeş insanlar" fetişizmi yapmasın. bu dediğim çilekeş insan, sokakta simit satan, eve boya badanaya gelen, senin benim gibi mümkün olduğunca toplumun yaşam kurallarına uyan insanlardır.

özellikle ibb bu konuda bir şeyler yapmalıdır. muhtemelen okul servisleri ve özel şirket servislerinin toplamı 100 bin civarıdır diye tahmin ediyorum. denetim ise %0.

her yeri dökülen ülkemizde bu konunun da gündemde olması gerekmektedir.
  • servis araçlarının bağlı olduğu turizm şirketine telefon açılıp şikayet edilebilir.
    sonuç olarak şöför değiştirilir, yeni gelen şöför de kural ihlali yapmaya çekinir.
  • çoğunlukla altur ve albayrak logolu araç terörüdür. bu araçlar böyle yol ortasında anlamsızca beklerler, iki şeritlik yolu tek şerite düşürüp trafiğin içine sıçarlar. hem yol vermezler hem kavga etmeye hazır tiplerdir. ayrıca şu maslak-levent bölgesinde tüm bankaların genel müdürlükleri olduğu için iş çıkışı saatlerinde tüm bu yaşananları canlı canlı görebilirsiniz.
  • "tüm gün trafikte emek harcayan çilekeş insanlar" saçmalığı da bahane değildir.

bu şerefsizler günde ortalama 3 saat çalışıp ortalama bir beyaz yakalı kadar gelir elde ederler.
    sabah işe gidiş saati- akşam işten çıkış saati.
    aralarda ne yaparlar? bulurlarsa extra 2. bir işe giderler (okul servisi vs)
    extra 2. iş demek gelirinin kafadan 2ye katlaması demektir.

2. bir işe gitmediyse de servisi bahçelievler tarafında falan yol kenarına çeker içinde uyur.
    havaalnı tarafında diğer servisçilerle birlikte kahvede geyik yapar.
    ya da karı kız keseler.
    hafta sonları falan da gezi/düğün vs. yakalarsa normalde 300-400 tl lik işi 1000 liradan aşşasına yapmaz deyim yerindeyse ''keriz sikerler''

ama sorsan onlardan mağduru yok.

he bu arada hangi partiye oy verdiklerini tahmin edin.
  • trafikte her daim yaşanan, istanbul il sınırları içerisinde bulunan neredeyse her bir servis aracının (arada istisnalar var tabi ki ama sayıları ciddi anlamda az) katkıda bulunduğu terördür.
    abartmıyorum hepsi birer trafik, vakit zaman zaman da canlı katilidirler. kural tanımazlar, etraflarında akan bir trafik yokmuşçasına araba kullanırlar. mesleklerini de sorarsanız "şoförüm" yanıtını alırsınız. ancak şoförlüğün anlamı hakkında tek bir kelime bile bilmezler.
    arabayla karşılaştıklarım da böyle kendi kullandığım servis de böyle. sağa dönülmez tabelasının olduğu yerden sağa döner, insanların üzerine kırar ne sinyal ne bir şey, türkiye'deki çoğu insan gibi döner kavşak nedir, nasıl kullanılır haberi yok zaten, tali yoldan ana yola çıkarken ana yoldan gelen adamın üzerine kırar, adam kornaya abanınca da kavga etmeye kalkar haksız olmasına rağmen. motorcuya saygısı yoktur. en kötüsü de kırmızı ışık kendisi için "kontrollü geçiş yap" anlamına gelmektedir. bir de gitmiş araç kamerası almış ne yapacaksa onu. haklı bir şekilde kaza yapacağına inanmıyorum. kaza yaptığında kamerayı neresine sokar onu da bilemiyorum.
  • kaza yapmanıza neden olabilen orçolardır.

önceki gün bu orçolar yüzünden tem bağlantı yolunda kaza yapıyordum. ara bağlantı yolundan bu yola çıktım. doğal olarak en sağ şeritteyim, zaten kısa süre sonra emniyet şeridi başlıyor, o şeride girmemek için kendimi sola atmaya çalışıyorum, tabii şerefsiz istanbul trafiğinde bu öylesine zor ki, araba emanet araba (kurumsal) zaten, arkadan deli gibi bir servis aracının geldiğini gördüm, ben halen kendimi sola atmaya çalışıyorum, soldaki orçolar da fırsat vermiyor. servis orçosu geldi arkadan sürekli taciz ediyor.

ulan hayvan emniyet şeridinde ne işin var, nasıl taciz edersin beni, ana avrat sövüyorum ama kendi kendime araba içinde, boşa, nafile..

bu orçolar kentin en sefil yaratıkları, en alt seviye mahluklar, şehir kanseri... ve kimsenin yapabileceği bir şey de yok.
  • yasayla emniyet seridi uygulamasini duzenlesinler, onlar da rahat etsin biz de

ambulans>itfaiye>polis araci>servis arabasi>taksi>ne sikim oldugu belli olmayan hususi araç

rezil ülke.
  • bir dönem büyükdere caddesinde çalıştım. levent loft'taydı ofisimiz. akşam 18:00'de arabayla loft'un tam karşısındaki ispark kapalı garajından çıkıp ikinci köprü bağlantı yoluna girmem 35 dakikamı alıyordu. normalde 5 dakika. peki neden 35 dakika? bu servisçiler, eski büyükdere caddesi'nin zaten 2 şerit olan ve yetmeyen yolunun 1 şeridini daha kapatıyorlar ve trafiğin iyice ağzına sıçıyorlar. akşam iş çıkış saati de olunca cümbüşe gel.

çok şükür kurtuldum oradan. bir daha orada çalışmak zorunda kalırsam hayatta hususi arabamla gitmem, servisi olan bir işim olması lazım. akşamları levent'ten maltepe'ye 2 ya da 2.5 saatte gelirdim. hey gidi günler hey.
  • o değil de insanlar her gün okula gidip gelen çocuklarını emanet ediyor bunlara. içlerinde gerçekten kurallara uyanları tenzih ederim ama kural tanimazliktan ve saygisizliktan ileri gelen durumdur. daha dün ataturk havalimani girişinde uyanık bir tanesi havalimani sapagina tam yol ayriminda 2. sol şeritten önüme kırmaya çalışıyor. ne olacağı umrunda değil. uyanık ya havalimani trafiğine girmemiş çünkü biz enayiyiz orda trafikte bekliyoruz. ben de yol vermedim ustune korna caldim. sonra vay efendim kadınlar hiç yol vermiyor.
    beykozda oturuyorum. bilenler bilir beykoz epey yokuslu bir semttir.
    normal vitesli araba kullanıyorum ve evime giden kısa yollar hep dimdik yokuş ve ben o yollari kullanmak zorundayim. servisler de aynı yolu kullanıyor. ne zaman yokuş cikarken bir servisle karsilassam illa ki yol vermeyip basıp gidiyor ve ben o yokusta arabayi kaydırip kaydirip kaldırmaya çalışıyorum. tecrübeyle sabittir servis şoförleri yol üstünlüğünün daima kendilerinde olduğunu düşünür. bu yüzden kural cignemekten ve saygısızlık yapmaktan kacinmazlar. çocuğum olsa bunlara emanet edip her gün servise bindirebilir miyim gerçekten bilemiyorum. çünkü çoğu servis soforunun psikopat olduğunu düşünüyorum.