şükela:  tümü | bugün
  • şu sıralar sayıları epey artan son sürüm dallama.

istanbul'dan kaçan memlekette başka şehir kalmamış gibi izmir'e geliyor. sonra da şu şekilde kafa sikiyorlar;

1- izmir köy abi ya.
    2- trafik çok kötü, izmirliler çok yavaş araba kullanıyor.
    3- şehir sovyet rusya'sından kalma gibi.
    4- çöplükten geçilmiyor.
    5- istanbul 10 tane izmir eder.

-e siktir git o zaman istanbul'una?
    + ya ben mecburiyetten falan geldim işte.

sanki zeytinburnu, bağcılar, dolapdere, kasımpaşa falan istanbul'da değil. sanki istanbul bebek, ortaköy, etiler, kadıköy'den ibaret.

defolun gidin lütfen megakentinize.

#izmirdeistanbulluistemiyoruz
  • olmasını istediğim durumdur. yoksa izmir de istanbullaşacaktır.

edit:yazım
  • izmir'deki sıkıntıların büyük kaynağı istanbul'dan göçen bu lavuklardan kaynaklanıyor. nasıl istanbul'a köyünden gelen hırbolar köy hayatını burda apartmanlarda, sitelerde yaşamaya çalışıyor aynı bok; istanbul'dan gelen de izmir'i nasıl istanbullaştırırım derdinde.

bunu baya çekirdeğe çiğdem diyen biri gibi yazmam ama lokasyonumun çekmeköy olması da benim dallamalığım.
  • dallama değildir, örnek alınasıdır.
  • izmir'e hiç gitmedim. gördüğüm resimlerden ve hakkında yazılanlardan yola çıkarak gitsem beğenebileceğimi düşünüyorum. fakat asıl dallama istanbul'dan izmir'e gidip beğenmeyenler değil, beğenmeyenleri dallama ya da lavuk olarak niteleyenler olabilir fikrindeyim
  • 2-3 sene önce en son geldigimde izban'mıydı neydi orada trene binmiştim. binmeden önce bankodan bilet aldım baya fiziki bilet küçük pul gibi, sonra geçerken başka güvenliğe verdim oda yırtmadan başka kutuya attı.

kardeşim bir kere istanbuldan gelen adam ancak new york'a falan laf edemez. izmir ne lan? tamam insanı modern- yobaz değil, denizi suyu havası eyvallah ama yakışmıyor. siz böyle savundukça daha da geride kalacak izmir.
  • ayıp eden dallamadır. halbuki istanbul yarrak gibi bir şehir iken; izmir gelişmiş, dilber dolu, moderin, ilerici, cennet gibi bir sahil şehridir.

keşke herkes izmir'e yerleşse.

(bkz: boyoz)
    (bkz: gevrek)
    (bkz: domat)
    (bkz: reflü)
  • bence istanbullular istanbuldan çıkmasınlar çünkü gittikleri yeri istanbul’a çeviriyorlar. örneğin 3-4 yıl önce keşfettikleri selimiyenin ağzına sıçmuş durumdalar. sıradaki kurban izmir. aman dikkat izmirliler. istanbullulara ev vermeyin.
  • izmir ve istanbul kıyaslama bile kabul edemeyecek iki olgudur. dünyada istanbul diye bir gerçeklik var, maalesef birkaç olumlu özelliği dışında izmir istanbul'un bir semtinden ibarettir.

15 yıl yaşadım izmir'de, şu an sadece zaman kaybı olarak bakıyorum o yıllara.