*

şükela:  tümü | bugün soru sor
  • istanbulda yaşayan herkesin yapmak istediği ama kimsenin yapmadığı değişik bir olay.
  • bu seneden sonra kesin olarak yapacağım
  • yaptım, pişman değilim.
  • geçen hafta itibariyle bu eylemi gerçekleştirmiş ve ankara'ya yerleşmiş bulunuyorum.hayatımdan çok memnunum iyi ki istanbul'u terkedip gitmişim.
  • 1986 senesinde bu şehirde doğdum çocukluğum, gençliğimin ilk yılları ilk aşklarım, ilk sevişmelerim, her şeyin ilkini bu şehirde yaşadım ancak

şu son 5 yıldır artan bir nefret ile bu şehri yaşanmaz bulmaya başladım.

gerçek anlamda yaşanmaz buluyorum.

en temel örneklemelerle gidecek olursak eğer.

1) araç ile trafiğe çıkmak çok büyük dert
    (bkz: vale terörü)
    (bkz: trafik magandaları)
    (bkz: istanbul trafiği)
    2) hadi kavgasız, kazasız belasız 2 saatte bir yere geldiniz diyelim, sonra!?
    bir avm’ye girdiniz bi de ne göresiniz nefes alamıyorsunuz kalabalıktan.

3)bir ürün alacaksınız kasalar tıka basa insan dolu.

insanı sabırsız, insanı saygısız, insanı hak tacizcisi, insanı maganda olan bir şehir burası.

ve doğru para da bu şehirde. muğla’dan bir arazi aldım. kirazlık diye aldık anca badem oldu. zevk alamadım.

şimdi ata toprağım trabzon’a geldim.
    insanı yabani, biraz da yobaz olsa dahi kimse size karışmaz.
    köyümde tarlama yalın ayak basıp havasını içime çektim ve dedim ki

beni bağlayan hiçbir şey yok.

niye istanbul’a dönesin ki!

iş hayatım istanbul’da kalsın ben trabzon’da yaşarım. senenin 6 ay’ı burada 6 ay’ı istanbulda kalırım
  • askerde istanbul'da yaşamaya karar vermiştim.
    bok var gibi 20 ay önce geldim işe başladım.
    aylardır 3 kuruş tazminat ve işsizlik maaşı için çıkarılmayı bekliyordum. sonunda yaptı yönetim güzelliğini çıkarılacağım bilgisi bugun verildi.
    yarın işlemler biter ev işlerini hallederim 15-20 gün içinde siktir olur giderim.
    bir daha sadece konsere falan gelirim. nasıl olsa 1 saat uzağa taşınıyorum.