48 entry daha
  • yıl olmuş 2017 hala online para yükleme sistemi yok. kur sistemini insanlar da boşuna boş akbille binip dilenir gibi kart aramasın.
    edit : istanbulkart uygulaması ile artık mümkün.
  • tanim: dunyadaki ornekleri gormemis olan birisinin begenmedigi aletlerdir.

tamam bu zimbirtilar cok basarili degiller ama yine de dunyada iyi bir konumdalar.

new york: eger paradaki yuz resmi yukariya gelecek sekilde koymazsaniz calismiyor. bu sekilde koyduginuzda da 7-8 denemede calisirsa sanslisiniz demektir. turnikelerde de tek seferde okutabilen oldugu gorulmemis.

berlin: buradaki toplu tasima sistemini ve bu aletlerden en az 2 treni kacirmadan bilet almayi cozenlere odul verilmesi abes olmaz kanimca. hayatimda bu kadar karisik bir arayuz gordugumu pek fazla hatirlamiyorum.

prag: berlindekilerin aynisi.

sofya: kagit, delgecli sistem.

saraybosna: gittigimde pek yoktu toplu tasima.

atina: fena degil, ama istanbuldakinden cok da iyi degil.
  • birkaç denemeden sonra paranızı beğenmeyip geri verdiği için sırada bekleyenler tarafından kalpazan sanılmanıza neden olan, para üstü veremeyen makina.
  • 1- makbuz ancak istemek için çok kısa bir bilgilendirme mesajı sonrası düğmeye basılarak alınabiliyor ki; çoğu zaman ya kağıt olmuyor, ya da basmıyor.
    2- makbuz alınmadığı durumlarda denetim nasıl oluyor? basılan makbuzunu mali değeri var mıdır? ( merak, bu konuda bilgim olmadığından soruyorum)
    3- ısrarla kredi kartına gerek bu makinelerde, gerek online, gerekse de bayilerde geçilmemiş olması şeffaflık ve denetim açısından biz tüketicilerde - en azından bende- acaba bu kolaylığı neden sunulmadığı hususunda sorulara neden oluyor?
    4- bu makinelerin ve bu sistemin mali denetimi acaba yapılıyor mu? nasıl?
  • bu makineyi ilk kullandığımda cebimdeki son 50 lirayı yutmuştu orospu çocuğu. para üstü vermediğini nereden bileyim. o günden beri kullanmıyorum mecbur kalmadıkça.
  • ankarakart makinesinin yanında m.ö. kalma bir makinedir. ayrıca ankarakart'a internet üzerinden para yüklemesi yapılabilirken istanbulkart'a hala internet üzerinden yükleme yapılamaması büyük eksiklik.
  • askere gidip lamba anahtarının nasıl kullanılacağını belirten büyük puntolu kılavuz kağıtları görmeyenlerin sadece kağıt para giriniz diye son ses bağıran makineye laf ettiği hede.
  • görüntü itibariyle bi boka benzemeyen ama işlevsellik olarak işini 7 saniyede falan yapabilmenizi sağlayan alettir. maksimum 7 saniye falan sürüyordur tahminen para yüklenek. ama o iğrenç hyundai i20 navigasyon sesli kadını konuşturmaya ne gerek vardı bu cihazda? birde online dolum falan olsa keşkede sabah sabah o tıkışıklıkta ulan birde para atacaz dimi bu merete diye düşünmesek
  • sadece kağıt para kabul etmektedir uyarısı yüzünden 10 kuruş için 5 tl yükleme yapınca soğudum kendilerinden, izmir'de izban ve metroda bulunan makineler 50 kuruşa kadar kabul ediyor örnek alsınlar.
7 entry daha
hesabın var mı? giriş yap