şükela:  tümü | bugün
44 entry daha
  • 1- makbuz ancak istemek için çok kısa bir bilgilendirme mesajı sonrası düğmeye basılarak alınabiliyor ki; çoğu zaman ya kağıt olmuyor, ya da basmıyor.
    2- makbuz alınmadığı durumlarda denetim nasıl oluyor? basılan makbuzunu mali değeri var mıdır? ( merak, bu konuda bilgim olmadığından soruyorum)
    3- ısrarla kredi kartına gerek bu makinelerde, gerek online, gerekse de bayilerde geçilmemiş olması şeffaflık ve denetim açısından biz tüketicilerde - en azından bende- acaba bu kolaylığı neden sunulmadığı hususunda sorulara neden oluyor?
    4- bu makinelerin ve bu sistemin mali denetimi acaba yapılıyor mu? nasıl?
  • pisuvara sıçanların olduğu bir ülkede, iq'su düşük olan kişiler de kolayca kullanabilsin diye son derece basit yapılmış ve "ulan bu makineler birer mucize, bizim millete de karışığı olmazdı zaten" diye her kullanmamda hayran kaldığım makinelerdir.

böyle şeyler tasarlanırken en aptalı da işlem yapabilsin diye tasarlanır sevgili elitler. elindeki kartla şu basit haldeki makinelere bile mal mal insanlar o hayal ettiğiniz makineleri kullanamaz.

bu hizmeti istanbul ulaşım'a sanıyorum belbim vermektedir ve her ne kadar fiş vermese de atm makineleri gibi kuruşu kuruşuna hesaplıyordur.

eleştirebileceğim tek yan, o makinelerden verilen fişler muhasebede gider olarak kullanılamıyor çünkü mali değerleri yoktur ibaresi var, sadece bilgilendirme fişi bu. asıl fişi almak için neymiş efendim 7 gün içinde belbim'e değil de istanbul ulaşım'a giderek faturasını isteyecekmişiz, yok artık! işi gücü bırakıp fatura peşinde koşacağız. saçmalığın daniskası budur işte.
  • bu makineyi ilk kullandığımda cebimdeki son 50 lirayı yutmuştu orospu çocuğu. para üstü vermediğini nereden bileyim. o günden beri kullanmıyorum mecbur kalmadıkça.
  • türkiye sınırları içerisindeki en klas ve kullanışlı çalışan otomat makinesidir.
  • ankarakart makinesinin yanında m.ö. kalma bir makinedir. ayrıca ankarakart'a internet üzerinden para yüklemesi yapılabilirken istanbulkart'a hala internet üzerinden yükleme yapılamaması büyük eksiklik.
  • askere gidip lamba anahtarının nasıl kullanılacağını belirten büyük puntolu kılavuz kağıtları görmeyenlerin sadece kağıt para giriniz diye son ses bağıran makineye laf ettiği hede.
  • bursa kart dolum makinası yanında son teknolojidir. zira bursakarta dolum yapman için en az 4 tuşa basman ve beklemen gerekiyor.
  • görüntü itibariyle bi boka benzemeyen ama işlevsellik olarak işini 7 saniyede falan yapabilmenizi sağlayan alettir. maksimum 7 saniye falan sürüyordur tahminen para yüklenek. ama o iğrenç hyundai i20 navigasyon sesli kadını konuşturmaya ne gerek vardı bu cihazda? birde online dolum falan olsa keşkede sabah sabah o tıkışıklıkta ulan birde para atacaz dimi bu merete diye düşünmesek
  • sadece kağıt para kabul etmektedir uyarısı yüzünden 10 kuruş için 5 tl yükleme yapınca soğudum kendilerinden, izmir'de izban ve metroda bulunan makineler 50 kuruşa kadar kabul ediyor örnek alsınlar.
5 entry daha