şükela:  tümü | bugün
46 entry daha
 • tanim: dunyadaki ornekleri gormemis olan birisinin begenmedigi aletlerdir.

  tamam bu zimbirtilar cok basarili degiller ama yine de dunyada iyi bir konumdalar.

  new york: eger paradaki yuz resmi yukariya gelecek sekilde koymazsaniz calismiyor. bu sekilde koyduginuzda da 7-8 denemede calisirsa sanslisiniz demektir. turnikelerde de tek seferde okutabilen oldugu gorulmemis.

  berlin: buradaki toplu tasima sistemini ve bu aletlerden en az 2 treni kacirmadan bilet almayi cozenlere odul verilmesi abes olmaz kanimca. hayatimda bu kadar karisik bir arayuz gordugumu pek fazla hatirlamiyorum.

  prag: berlindekilerin aynisi.

  sofya: kagit, delgecli sistem.

  saraybosna: gittigimde pek yoktu toplu tasima.

  atina: fena degil, ama istanbuldakinden cok da iyi degil.
 • 1- makbuz ancak istemek için çok kısa bir bilgilendirme mesajı sonrası düğmeye basılarak alınabiliyor ki; çoğu zaman ya kağıt olmuyor, ya da basmıyor.
  2- makbuz alınmadığı durumlarda denetim nasıl oluyor? basılan makbuzunu mali değeri var mıdır? ( merak, bu konuda bilgim olmadığından soruyorum)
  3- ısrarla kredi kartına gerek bu makinelerde, gerek online, gerekse de bayilerde geçilmemiş olması şeffaflık ve denetim açısından biz tüketicilerde - en azından bende- acaba bu kolaylığı neden sunulmadığı hususunda sorulara neden oluyor?
  4- bu makinelerin ve bu sistemin mali denetimi acaba yapılıyor mu? nasıl?
 • bu makineyi ilk kullandığımda cebimdeki son 50 lirayı yutmuştu orospu çocuğu. para üstü vermediğini nereden bileyim. o günden beri kullanmıyorum mecbur kalmadıkça.
 • ankarakart makinesinin yanında m.ö. kalma bir makinedir. ayrıca ankarakart'a internet üzerinden para yüklemesi yapılabilirken istanbulkart'a hala internet üzerinden yükleme yapılamaması büyük eksiklik.
 • askere gidip lamba anahtarının nasıl kullanılacağını belirten büyük puntolu kılavuz kağıtları görmeyenlerin sadece kağıt para giriniz diye son ses bağıran makineye laf ettiği hede.
 • bursa kart dolum makinası yanında son teknolojidir. zira bursakarta dolum yapman için en az 4 tuşa basman ve beklemen gerekiyor.
 • görüntü itibariyle bi boka benzemeyen ama işlevsellik olarak işini 7 saniyede falan yapabilmenizi sağlayan alettir. maksimum 7 saniye falan sürüyordur tahminen para yüklenek. ama o iğrenç hyundai i20 navigasyon sesli kadını konuşturmaya ne gerek vardı bu cihazda? birde online dolum falan olsa keşkede sabah sabah o tıkışıklıkta ulan birde para atacaz dimi bu merete diye düşünmesek
 • sadece kağıt para kabul etmektedir uyarısı yüzünden 10 kuruş için 5 tl yükleme yapınca soğudum kendilerinden, izmir'de izban ve metroda bulunan makineler 50 kuruşa kadar kabul ediyor örnek alsınlar.
 • bunu eleştirirken ankarakart ı övenlerin kafası nasıl bir kafadır arkadaş. lan yol olmuş 2017 ankarakart halk otobüsünde geçmiyor hala, 3 sene öncesine kadar kart bile yoktu basmalı kağıtla geçiyordunuz. istanbulda sen doğmadan önce çıktı akbil.
3 entry daha