• kocaelinde geçen ay başlamış olan uygulama. ama ne kadar uygulanabilir orası muamma.
  • pandemiye karşı kontrolde ve önlemde olabilecek en etkili ve basit koruma yöntemlerinden biridir.

ama şu zamana kadar uygulanamamıştır çünkü bakanlık, gerçek veriler ortaya çıkacak diye ibb'ye aylardır hamaset yapıp, bu bilgiyi vermeyerek bu önlemi bile engellemiştir.

hatta bakanlığa kalsa ibb onlara kim hangi taşıtı kullanmış bilgisi verecek, iş işten geçtikten, covid hastaları toplu taşımayı kullanıp herkese yaydıktan sonra bu hastalara ceza kesecekti (!)

çünkü amaç önlem ve insan sağlığı değil, para tırtıklamak.

siyasal islam bu ülkenin kanseridir.
  • başlığı bir kere daha gündeme getirelim. bir kişi bile görüp yapsa kârdır. unutmayın eşleştirmenizi yapın. hes kodu eşleşmeyen kartlar kapatılacak. ülkede bürokrasi belli kullanıma kapatılan karta yeniden sahip olmak için sağa sola gidip birkaç saatinizi boş yere harcamayın.
  • hes kodu ile eşleştirilmeyen kartlar kullanıma kapatılacağından, toplu taşıma araçlarından faydalanamayacaksınız. eğer hala eşleştirmediyseniz, yapmanızı tavsiye ederim. link burada. sadece bir kaç tık ile işlemi kendiniz için halledebilir veya yakınlarınıza yardımcı olabilirsiniz.
  • ben yaptım, çok kolay oldu. bir uygulama indirmeye bakar. 1-2 dakikalık iş. ayrıca, çok ta beğendim, gayet işlevsel. kart yerine telefonunuzu bile kullanabilirsiniz. (kart kullanmak zorunda değilsiniz) hatta alışveriş yaparken bazı marketlerde parakart yerine bile geçiyor. şimdi zorunlu hes kodu eşleştirmesi olduğundan, bilmeyene bildirelim.
  • https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/
    web sitesinden online olarak yapılabilir.
  • 65 yas ustu kart eslestirmesi nasil yapiliyor u mefak ettigim uygulama.
    onlara yolculuk yasak die entegreye gerek gormemis olabilirler mi sozluk?
  • 3. kutucukta yer alan "açık rıza ve sms ile ticari elektronik ileti iznini kabul ediyorum" yazısını onaylamadan başarıyla yaptığım eşleme. herkese aynını tavsiye ederim. insanları her yerde yanılgıya düşürüp böyle şeyleri de arada kakalıyorlar.
  • https://kisisellestirme.istanbulkart.istanbul/ adresinden gerçekleştirebileceğiniz, gerçekleştirmediğiniz takdirde 15 ocak 2021 tarihinden itibaren toplu taşıma araçlarını kullanamayacağınız yeni sistem.

site iyi, güzel, hoş da bilgileri doldurduktan sonra, "işlem tamam, teşekkürler" gibi bir ifade koysalarmış bari. butona bastıktan sonra direkt formu sıfırlıyor. ne oldu, ne bitti bir şey yazmalı.
  • tamamladıktan sonra formu sıfırladığından dolayı işlem başarıyla gerçekleşti mi, gerçekleşmedi mi anlaşılmayan bir platform üzerinden gerçekleştirilecek hadise.
hesabın var mı? giriş yap