şükela:  tümü | bugün
  • hayırlı mübarek olsun. sonunda geldi. ama şimdilik android kullanıcıları beta sürümünü indirebiliyor.
    anladığım kadarı bu kart ile
    - nfc ile kartı uygulamaya eşleştirebiliyoruz,
    - bakiye yükleyip, anlık bakiyemizi görüntüleyebiliyoruz,
    - banka kartımız ile eşletirip, online ödeme ile bakiye de yükleyebiliyoruz.
    ama bakiye tutarları 5-1015 tl şeklinde görünüyor.
    bir de aylık kart yapamıyoruz sanırım şimdilik. çünkü öyle bir seçenek göremedim.
    sanırım yakın zamanda gelecek o uygulama da.
    uygulama arayüzü güzel, basit ve kullanışlı.

ahan da indirme bağlantı adresi:
    https://play.google.com/….belbim.istanbulkart&hl=tr
  • (bkz: yemin ederim benim aklıma gelmişti)

uzun süredir, hele ki cep telefonlarında karekod okuma yaygınlaştığından bu yana, akbil bakiyesinin görüntülenmemesine takmıştım. artık android kullanıcılarının kullanabileceği bir uygulama yaratılmış sanırım.

ios kullananlara bir şey yok galiba. nasılsa zenginiz, akbille işimiz olmaz diye mi he? söyleyin? biz de otobüse biniyoruz akbil basıyoruz oysa *
  • bu kadar geciktirmelerinden; hiç yapmayacaklar herhalde diye çıkarım yapmıştım.
    geç oldu hem de güç oldu, ve eksiklerle oldu...

her şey güzel, kartı okuyor ödemeyi de nfc üzerinden yapabileceğiz sanırım; amma ve lakin karta para ancak vakıfbank, halkbank ve denizbank üçlemesinden birisine ait banka kartı olursa yüklenebiliyor ki neredeyse istanbul nüfusunun en az kullandığı banka kartları bunlar.

en azından geldi, ona sevineyim bari ne edeyim.

umarım bir de nfc ile ödeme için internet bağlantısı şartı koymak gibi bir ucubeliğe kalkışmamışlardır, çünkü istanbul metrolarının çoğunda (yıl 2018) internet çekmiyor.
  • birkaç gün önce farketmiş olduğum uygulamadır.

keşke başlığını ilk ben açayım dedirtendir.

gerçi türkiyekart çıkınca bu başlık ölecek, daha değerlenmeyecektir muhtemelen.

nfc ile değil de kart üzerindeki bi barkodla bakiye sorgulanabilse de daha hoş olurdu hani.
  • düzgün çalışmayan uygulamadır. sms kodu bir türlü gelmediği gibi tekrar yolla gibi bir seçenek de yok.
  • niye bu kadar gecikti dediğim ve ankaralıların 'sizde yok muydu?' diyecekleri uygulama. ankara'da ilk defa gördüğümde dilene dilene üç aktarma gittiğim sınavlar için istanbul belediyesine okkalı küfürler etmiştim. neyse geç olsun bug olmasın.