şükela:  tümü | bugün
  • binali yıldırım'ın sahibi ya da ortağı olmasından mütevellit 130 metrelik gemilerini bandırma limanının ne taşşaklı yerine, normal şartlarda güvenlik ve limana giriş çıkışların engellenmemesi adına o boyutlarda başka hiçbir geminin yanaşmasına izin verilmeyen bir bölüme yanaştırıldığı söyleniyor. hatta gemide calısan bir arkadasımın yorumuna göre götleri yiyorsa izin vermesinlermiş.
  • topçular - eskihisar arasındaki seferlere başlamış firma..
    muhtemelen bu durumdan, kendi şirket yönetimlerinin bile haberi yok..

zira internet sitelerinde hala "yakında başlıyor, sürprizlerimizi bekleyin" falan diyorlar.. başladılar ve pek bir sürprizleri de yok açıkçası, bütün fiyatları aynı..

sadece yayaları ücretsiz yapmışlar, onun da 3 5 kişi zaten.. bir maliyeti yok..
    bir de "daha hızlı" falan diyorlar.. ido'da kuyruk yokken sakın ola kanmayın bu söze zira, o 40 yıllık feribotlardan bile daha yavaş gidiyor bu feribotlar.. kaynak götüm değil, gps'le ölçtüm, 10 - 11 knot yapıyor gemiler.. ido'nun en ölü gemisi bile 12 knot yapıyor..

bir de 60 milyon dolar yatırım yapıldı geyiği yapılıyor.. o da hikaye.. bu işte ana yatırım nedir arkadaş? feribotlar.. bu feribotlar ikinci el yunanistan çıkması feribotlar.. şuan hala ellerinde var, 5 milyon euro tanesi.. 3 tane var 15 milyon euro.. bunların pazarlığını yaparsın, bakımlarını sörveylerini yaptırırsın, 15 milyon euro net olur.. çevir dolara, araziler falan filan alınmış olsun.. yarısı belki.. artık verdikleri avantaları da mı sayıyorlar napıyorlar bilmiyorum..

velhasıl kelam şu iş artık vatandaşın lehine dönsün yani..
  • az sira, az feribotla calisan isletme
  • eskihisar - topçular hattı tam bir işletmecilik fiyaskosu olan şirket. bütün fiyatlar aynı, kalkış iniş yerleri aynı ve sen o konumda insanların alıştığı ve kuyruk da olsa tıkır tıkır çalışan bir sisteme karşı bir saatte zorla feribot doldurup, o da yarım doldurup, sefer yapmaya çalışıyorsun. rakibine karşı bir artı da sunamıyorsun ki. bu durumda seni kim, niye seçsin? bir iki otobüs firmasını** tavlamışsın da onlarla az buçuk sefer yapabiliyorsun anca, ki o da bana patladı.
  • nilüfer turizm'in an itibariyle girdiği feribot, başımıza taş mı yağacak acaba?
  • simdi bi feribotlarindayim, yanimdaki yasli amca tuvaletin yerini sordu gotureyim dedim. feribotun 3. katinda pesonel odalarinin arkasina koymuslar tuvaleti. amca helak oldu cikana kadar. galiba arabaniza, otobusunuze sicin bizi tuvalet temizlemekle ugrastirmayin diye dusunmusler.
  • eskihisar'da denize kamyon düşürmüş feribot işletmecisidir.

http://webtv.hurriyet.com.tr/…tan-denize-dustu.aspx
  • hic sira yoktu deneyelim dedik, ucretsiz tost cay ikrami da varmis, fisinizi almayi unutmayin dediler, sonra duyuru geldi ucretsiz hatira fotografi cekimi diyerek.. ilk basta terreddut etmedim degil, ido'da sira varken, niye burada hic sira yok diye ama hem bizi en az 1 saat beklemekten kurtardi, hem ido ile arasinda hic bir fark yok, yolculuk biraz uzun gibi geldi (ama o pskolojik olabilir)..
    ama en azindan tekellesmenin kalkmasi, rekabet olmasi guzel.
  • ido'da yaşanan hayvani kuyruk neticesinde kullanmaya karar verdiğim alternatif şirket. şu anda bu firmanın da araç alanı dolu. gişelerin önündeki üçüncü araçtayım. bakalım ne kadar sürecek. ido'da da alan dolu ve kuyruk yola taşmıştı.

edit: araç alanı dolu diye bunalıma girmeyin. feribot koca alandaki bütün arabaları alabiliyor neredeyse. fiyat 55 tl ayrıca an itibariyle aç olan bendenizi mest eden 1 çay ve 1 tost ikramımız kuponları veriyorlar.