şükela:  tümü | bugün
  • bursa'da ağalık-beylik-konak düzeniyle yaşayan insanlar bulunduğunu sananların çektiği coğrafyası şaşmış dizi. "bursa'nın tanınmış ve köklü ailelerinden boran ailesi" nedir ulan, mardin midyat falan mı burası, adam gibi bir soyadı uydurun bari. dikkat ettiyseniz konunun yarısı asmalı konak'tan yarısı da zerda'dan araklama.

diğer örnekleri için:
    (bkz: kınalı kar)
    (bkz: sen benimsin)
    (bkz: kehribar)
  • bir bursalı olarak konseptin absürdlüğüne şaşmamak mümkün değil. diziyi ilk duyduğumda herhalde adana'ya falan gelin gidiyo demiştim. ulan feribotla bir buçuk saatlik şehre gitcek diye dizinin adını "istanbullu gelin" mi koydunuz aoıgwaoıgjwoı onun dışında üstte dendiği gibi bursa zenginleri artık bildiğin boynerler, sabancılar gibi yaşayan insanlar, bu tür kültürler çoktan öldü.
  • özcan deniz'in yine şaşırtmayarak zengin birini canlandırdığı dizi. bir kere de fakir ama gururlu birini oyna arkadaş incilerin mi dökülür?
  • başrollerini erol büyükburç ve aslı enver in paylaştığı asmalı konak muhteşem yüzyıl karışımı yapım
  • kestane yemek icin bursa'dan istanbul'a gittiklerinde anlamaliydik kafalarinin bi baska calistigini. lakin ondan da fenasini yaptilar.

gelin hanim gebe, doktoru kan tahlillerinde bir gariplik goruyor ve amniyosentez yapmamiz gerek diyor. belki yanlis anlamissindir angie diyorsunuz, hayir, doktor amniyosentezde de 1/300 risk var ama benim basima hic gelmedi falan diyor. neyse, yani risk ve suphe sonucu yapilan amniyosentez, bildigimiz bir hikaye.

fakat doktor amniyosentez sonucunu soylerken "bu test sadece ihtimal verir, kesin tani vermez" diye lafa baslayip fetusun trizomi 18li olabilecegini soyluyor. iste bu yaptiklari dupeduz sacmalik, yalan, dolan. amniyosentez ihtimal veren bir test degildir. supheli durumlarda kesin taniya goturur. "bakin bebegi aldirmadi ve bebek saglikli cikti/onceki iliskiden olma cocugun bilmem nesini alarak sagligina kavustu" demek icin milyonlarca insanin izledigi dizide yalan yanlis beyanlarda bulunmanin ne alemi var? deger mi yani? sirf kadin kurtaj olmasin diyebilmek icin "amniyosenteze guvenmeyin" diye yirtiniyosunuz, o zaman hic test yaptirmayin karaktere? isim geregi her gun sahit oldugum bi diyalog bu, "bisey cikarsa aldirmicam o yuzden istemiyorum zeka testi". tamam diyoruz biz de, istemiyorsaniz yaptirmayin. ama yapilan amniyosentez testine guvenilmez demiyoruz. insanlar kutsi'ye beyin tomografileri ile gidiyolardu bu ulkede doktorlar dizisi yuzunden, sayenizde kadin dogum uzmanlari "amniyosentez sadece ihtimal gosterirmis yalan soyluyosunuz" diyen gebeler ve onlarin yakinlari ile ugrasmak zorunda kalacak. el insaf ya.

ps: asli enver doktoruna "sen bi annesin, nasil gebeligi sonlandirmayi onerirsin" diye bas bas bagirirken, dogacak cocugun cekebilecegi acilari dusunup gebelige son veren kadinlari mahvettiniz. tam da anne olduklari icin o gebeliklere son veriyo bazi kadinlar, sizin televizyondan salladiginiz hakaretlere ragmen. asli enver'in uyuz karakterinden yaratmaya calistiginiz kadindan cok daha anneler belki de.
  • yok ya vallahi yok artık. özcan deniz ve aslı enver mi gerçekten? benim anlamadığım hadi sana teklif ettiler oyna diye de ki "abi özcan deniz'le benim yaş aralığım tutmuyor, size kolay gelsin"diyiver be güzel kız. üzgünüm ama tutmayacağı 10 km öteden belli, konu klişe, kafa rollerdeki iki insan çift değil baba-kız yahut abi-kardeş olabilir biz buradan görüyoruz yapımcı yönetmen nasıl görmüyor şaşırıyorum
  • güzide anadolu coğrafyamızın zengin oğlan fakir kız , orta yaşlı adam çıtır kız fetişlerini beslemeye yönelik klişe türk dizisi. sonra elli yaşındaki adam yirmi yaşındaki kızın üstüne rızası var diye atlasın.

milletin asılsız fantezilerini beslemeyin arkadaşım, zaten ortalık karışık.

diğer fetiş dizileri olarak (bkz: muhteşem yüzyıl) (bkz: kurtlar vadisi)
  • türk dizi senaristlerindeki romantizm anlayışı kadar absürt bir şey yok.

bir insanın para kazandığı işini kullanarak kendisiyle randevulaştırmanın ne kadar yanlış olduğunu göremiyorlar mı?

zengin adam kızı iş ayağına uludağ'a çağırıyor ve otelde mahsur bıraktırıp kendiyle yemeğe çıkartıyor. sonra ay ne kadar şirin ne kadar romantik.

emrivakiler, stalklamalar, arkasından oyun çevirmeler, sözlü tacizler... al sana türk dizisi. rezilliğin dik alası.

sonra buralara gelip yazıyorlar ya zengin olunca flört, fakir olunca taciz. niye diyorlar acaba? bu şekilde yazılmış şeyleri gözümüze gözümüze soktuğunuz için olabilir mi senaristler?

taciz tacizdir. ay ne romantik ne kadar büyük ilgi falan deyince tacizlikten çıkmıyor.
  • yine ameliyat yine ben aq, hastane odasından tek söyleyeceğim şey var;
    ablanın canı kestane çekti, atladılar istanbul'a geldiler.

dizi nerede çekiliyor?

bursa lan bursa.
  • dilaranin koca dayagini ilk kez yedigi dizidir. tam da su anda yerden kalkip doktora gidip darp raporu almalidir. hemen akabinde tazminatli nafakali bosanma davasi acmalidir. onca okumus yazmis kiz, susak susak aglamak nedir? bu diziyi onca kadin izliyo. ornek olun su kadinlara. senarist duy sesimi! biraz toplumsal sorumluluk lutfen