şükela:  tümü | bugün
421 entry daha
 • koskoca boran ailesinin peugeot otomobillerini kullandığı dizidir. tüm ailenin mercedese binmesi göze batmazken orta segment otomobillere trilyonlarla oynayan karakterlerin binmesi gerçeklik algısını bozuyor.
 • dayak sahnesiyle boka sarmış halini resmen sıvamış dizi.

  yarım saat takılayım dedim hayata küsecektim neredeyse amk.

  ruh hastası bir koca, yediği dayakları sineye çeken ve susan salak sözde atarlı, okumuş bir eş, yeni doğmuş çocuğundan nefret eden kafayı yemiş bir gelin, uyuz ötesi bir kaynana, abisine duyduğu nefret yüzünden ailesini bitirmeye niyetlenmiş bir evlat.

  eşiniz dostunuz varsa izletmeyin. ciddiyim bak. dizi dediğin rahatlamak için izlenir bu ne lan?
 • degerli sozluk hanimlarina kisaca acik senaryo hizmeti verelim.

  denmis ki adem in attigi dayagin hesabi sorulmazsa bu diziyi izlemem izleyenin ustune aseton doker atese veririm o derece.

  biz gerekli aciklamayi daha dogrusu tahminimizi yapalim. simdi son saniyede goruldugu uzere adem ile fikret ortaklik yaparak ademin soyadini dolayisiyla hisselerini aldiginda faruk u yonetim kurulundan dusurmeye calisacaklar ki o sirada yedigi dayaktan oturu bosanmis ve de ademin mallara ortak olmus olan dilara dolayisiyla holdingede ortak olacak ve faruk la bir olup fikoyla ademi tepeleyecekler.

  guzel senaryo...kıps..
 • şerefsiz adem. kızın ailesi yok seni ailesi yerine koydu yaptığına bak. gözlerim dolu dolu izledim.
 • dayak sahnesinde oyunculukları gayet iyi bulduğum dizidir. ayrıca toplumsal duyar kasmanın da zannimca bir lüzumu yok.
  çünkü :
  1- böyle şeylere duyar kasılacaksa reality showlara, 3. sınıf haberlerin ifşasına kasılsın. bu bir kurgu, fiction, senaryo. hayallerle gerçekleri ayıralım bir zahmet.
  2- dayak sahnesi gösterilmedi. ses efektleriyle beraber, merdiven boşluğu planıyla verilmek istenen duygu kat be kat seyirciye geçti. zaten dram böyle çekilir, olaylar teşhir edilmeden de duygu karşı tarafa geçer.
  3- adem'in zaten böyle bir şey yapacağı daha geçen bölümden belliydi. annesinin gözünün içine bakan, 40'ına gelip annesiyle beraber uyuyan, öfke kontrolü olmayan travmatik, nevrotik bir adam.
  4- dayağın da travması vardır. öyle dayak yedikten sonra hemen "ben polise gideyim, mor çatıya sığınayım" diyemiyorsunuz. ilk önce bir şok ani geliyor, sonra suçluluk duygusu, kendini değersiz hissetme, olayı yok sayma, hem kendine hem karşındakine öfkelenme ve idirak şeklinde travmadan travmaya sürüklenilen düşmanımın başına bile gelmesin denilecek felaket bir durum. o yüzden daha diları'nın gideceği çok yol var.

  ayrıca postpartum'u da diziler sayesinde öğreniyoruz heyhayt. bu kadar endişelenmeyin. o da bi hastalık sonuçta. bu hayatta yaşadığımız her şeyin, aldığımız her kararın belli riskleri var. rahat ve sağlıklı bir hamilelik geçirmek için elinizden geleni yapın gerisi için de iyi dilekler dileyin.
 • sene olmuş 2017 hala türk televizyonlarında dizi izleyipte yorum atan insanlar var
 • tv seyretmeyenlerin bile biraz olsun kafa dağıtmak için izlediği komedi içeren tv dizisidir.
 • sezen aksu çalarken halıda ağlayarak sürünmek...bir nevi timsah göz yaşlarıydı, ve intikamım acı olacak mesajıyla reklama gittiler.
 • sinir bozucu bir polyannaya sahip dizi. evet, süreyya bu kişi. kadının dokunduğu her şey mahvoluyor ama hala "kuşlar, böcekler" kafasında.
  "ama aşkım, aile biz daha güçlü olalım diye yok muuuüüiiii bla bla" derken ağzına bi tek ben mi vurmak istiyorum? sürekli "aşkım, sevgilim, hayatım", sürekli bi pozitif mesaj, sürekli bi "ben öyle yapmak istemedim kiii" şapşik salak surat ifadesi ama iş kendi çıkarını zedeleyecek bi noktaya geldiğinde overdose bencillik. bu öyle bir bencillik ki ortamın gergin olduğunu, bebeğin hayati tehlikesi olduğunu ve hastanede görülürse olay çıkacağını bile bile "ay lütfen gideyim bebeği göreyim, içim rahat etmeyecek aşkııımmm." diyerek hastaneye gidiyor, neden? çünkü tek düşündüğü kendi içi. ya beklesene biraz, millet zaten sinir oluyor sana, insanların canları burnuna gelmiş. ama yoookkk o ponçik süreyya'nın içi rahat etmeli, geri kalanlar önemli değil.
  valla hayatta en sinir olduğum insan tipi listesine süreyya gibiler ilk 10'dan girerler, var cidden böyle insanlar.

  dizideki aile güçlü bir aile, şehirdeki herkes tanıyor, zenginler, iş yürütüyorlar, bi itibarları var vs vs. esma da uğraşmış, didinmiş, hala uğraşıyor bunları korumak için. benim hayat görüşüme göre bunlar çok saçma olsa da adamların hayatı bu, saygı duyar geçersin ama bu süreyya denen kadının umrunda olan tek şey kendi ponçikliği, bu uğurda aileyi paramparça etmesinde bi sıkıntı yok onun için. faruk denen kuklayla ilgili söyleyecek çok bir şeyim yok, kaç yaşına gelmiş ama hala kafası ergen.
  ay valla rahatlamak için izlediğim dizi bile sinir katsayımı arttırdı, shit.
 • dayak sahnesiyle ilgili benim de söyleyeceklerim olan dizi.
  madem dizide bu konuya değiniyorsunuz, dilara'yı susan, sineye çeken bir kadın yapmayacaksınız. onu zaten milyonlarca kadın yapıyor. dik duruş sergileyen güçlü bir kadın yaratmalısınız dilara'dan.
46 entry daha