1380 entry daha
  • osman istanbul'da astım krizi geçirirken kendisine yardımcı olan süreyya'ya aşık olur.
    faruk da starbucks'da kahve parası çıkmayınca tesadüfen orada bulunup ödemesini yapan süreyya'ya aşık olur.
    ipek küçüklüğünden beri faruk'a aşıktır.
    faruk süreyya'nın peşini bırakmaz evlenir.
    ipek de platonik aşkı faruk'a inat kardeşi fikret'le evlenip konağa girer.
    esma sultan bu gelinlerden hiç mi hiç memnun olmasa da sosyeteye rezil olmamak için katlanır.
    osman süreyya'yı abisine kaptırınca iyice içine kapanır, derdini günlüğüne döker
    bu arada ergen psikozundaki küçük oğlan murat hizmetçinin kızını becerir.
    rahmetli baba boran'ın adem isminde evlilik dışı bir oğlu ortaya çıkar.
    intikam ateşiyle yanan adem, boran'ları bitirmek için süreyya'nın en yakın arkadaşıyla evlenir.
    mafyayla düşüp kalkan süreyya'nın teyzesi konağa yerleşir.
    şapşik akif hiç ortalıkta kadın yokmuş gibi gidip teyzeye aşık olur.
    esma sultan'ın istemediği faruk'un 10 yıl önceki sevgilisi begüm 10 yaşında çocuğuyla ansızın çıkagelir.
    faruk'un eşek kadar çocuğu olduğunun ortaya çıkması herkesi şok eder.
    eski sevgili begüm, çocuğumun babasıdır diyerek evli faruk'u yeniden kendi safına çekerek ayartmaya çalışır.
    süreyya boşanmak için bir avukatla anlaşır.
    bu avukat müsveddesi de süreyya'ya aşık olur. faruk ve süreyya mahkemede boşanmayıp yeniden denemeye karar verirler.
    avukat bu sefer faruk'a inat gider begüm'e aşık olur.
    hasta begüm hakkın rahmetine kavuşur.
    adem, boran soyadı için en ünlü avukatlardan garip'le anlaşır.
    garip, esma'nın gençlik aşkıdır.
    esma, yıllar sonra kavuştuğu garip'le flört etmeye başlar.
    osman, garip'in kızına aşık olur.
    bu mide bulandıran ilişkileri gören murat, hizmetçi kızı alıp evi terkeder.
    sinsi ipek'den bunalan fikret, şirket sekreteriyle yasak aşk yaşamaya başlar.
    adem, boran soyadını alır ve boranların ocağına incir ağacı diker ama bu uğurda deliren anasını feda eder.
    boranlara ev bark sağlayan modacı ülfet, faruk'un garip'in oğlu olduğu bombasını patlatır.
    süreyya'nın arkadaşı dilara, psikopat adem'den ayrılır.
    osman fırsattan istifade yengesi dilara ile yakınlaşır.
    ülfet'in kankası güneş, adem'e aşık olur.
    faruk'un dna testini öğrenen esma, garip'e evlenme teklif eder.

bu medrano sirki içinde yaşananlara hizmetçi gülistan'ın kocası nazif götüyle gülmektedir.
  • dizideki tek gercek ask adem-dilara ve garip-esma askidir.

adem’in ve dilara’nin ask acisini gercekten o kadar hissedebiliyorum ki sigara uzerine sigara yakasim geliyor. oyunculuklar da cok guzel, karakterler de cok guzel yazilmis. dilara’nin oyuncakla oynarken adem’in soyledigi sozler aklina gelince aglamaya baslamasiyla ben de aglamaya basladim. bu diziye gecen sezon ortasinda disari cikmayip evde oturdugum bir cuma aksami oylesine denk gelip baslamistim. yan karakterlerin cok gercek ve dizide kenara atilmayip basroller kadar hikayesinin islenmesini cok sevdim. dilara ve adem iliskisinde kendi yitik ve yikik 5 senemi gordum. bundan mi bu diziye bu kadar tutuldum, arkadaslarim arasinda alay mevzusu oldum bilinmez.
  • romantik bir ortamı 'kalksam iyi olacak, biraz daha kalırsam aile soyağacında yer edineceğim'' esprisi ile bozup beni kahkahaya boğmuş güneş adında sempatik bir karekteri içinde barındıran yurdum dizisi:) tabi terapi sahneleri ile de oldukça alafranga bir çehre çizdirdiği kesin.
  • dizi de ki terapi sahneleri kesilip arka arkaya montajlanıp okullarda danisan direnci, farkindalik kazanma, ofkeyi yonlendirme, benlik bilinci, gibi konularda ogrencilere ders niteliginde gosterilsin rica edicem bunu yapalim
  • çoğu türk dizisi gibi boka sarmıştır. bıraktım izlemiyorum artık. size de tavsiye ederim. geçen sezona kadar “hmm karakterlerin derinliği çok güzel işleniyor bravo” falan derken faruk’un babası kim? diye sorulur oldu. en azından ben orda bıraktım.
  • dilara'nın oyuncakla oynadığı sahnede ağlamaya başladığı anda benim de gozlerim doldu.. mukemmel yansıttı kadin.. bu sahneyi birebir yaşadığım icin, ben de bir seyle ilgilenirken o zamana gidip o sesleri duyduğum icin çok tanıdık geldi. oyuncuya tebrikler.

esma ile garip'in geçkinlerindeki öpüşme sahnesini de o kadar güzel yansitmis ki oyuncular. yaşamış kadar olduk yine..

adem ve dilara başrol olarak devam etmeli gerisi tırt bence. sadece o bölümleri izliyorum sardırıp. tabi fırat tanış'ın oyunculuğu tartışılamaz bir gerçek.. ne bileyim ya kalbimi ağrıtıyo..

ıstemiyorum ama adem çocuğunu bilmeden yaşamasın.. ne olur diziye böyle bi senaryo yazılmasın.
  • terapi sahnesi dün geceye damgasını vurmuştur. aslında daha ana- oğul ilişkilerinde yaşanan ilk bağlılığın daha sonra başka bir kadında araması,bir çok erkeğin eşlerinde annelerine benzeyen özelliklere doğru istemsizce gitmesi gibi günlük hayatta yaşanan olaylar bu terapi sahnesinde işlendi.
    ayrica adem,esma müthişsiniz.
  • fırat tanış’ın antipatik bir karakteri muhteşem oyunculuğuyla sempatik hale dönüştürmeye başladığı dizi.
    --- spoiler ---

yine de hayatımdan geçtiğin için teşekkür ederim..

--- spoiler ---

salya sümük ağlattın adem boran.
  • minnak yeğenimle tekrarını izliyoruz şimdi. yaş 4.
    az önce süreyya faruk’a sarıldı.

-teyze, kız neden babasına sarıldı?
    *canım benim, babası değil, kocası
    -ama adam baba gibi beyaz saçlı olmaz ki kocası, babası o babası
    fgchlsljs
  • ozcan deniz ile asli enverin yas farkinin abartildigi dizi. ozcan 46 , asli 34. ayrica asli yasindan kucuk filan da gostermiyor, onun icin baba kiz yakistirmalari yersiz.
1206 entry daha
hesabın var mı? giriş yap