şükela:  tümü | bugün
  • 'tabiki izlemiyorum ama'cıların sayfalarını süsleyen başlık, bir başka başarılı tv dizisi. türk dizisi izlemiyorum demek ne demek hem ya, zaten bi insan bunca dizi arasında seyir zevkine göre kendine iki üç tane seçer, daha fazlasını değil. yapmayın etmeyin, yetenekli oyuncularımız var, her şeye rağmen eli yüzü düzgün işlerimiz var. bu kadar pislemeyin. istanbullu gelin de oyuncu seçimleri ile iyi bir romans, seyirlik bir dizi. klişesiz dünya mı olur hem. cık cık...
  • cyrano de bergerac cakmasi hikaye de mi sokusturmuslar bana mi oyle geldi
  • adem'i osman' ıesma sultanı ile harika karakterleri var. bu bölümdeki postpartum halleri de hemen her kadının korkulu rüyasıdır herhalde.. kimselere uğramasın.
  • --- spoiler ---

eve çalışanınla beraber geliyosun. yukarı üstünü değiştirmeye yatak odana giriyorsun ve az önce arabada yan yana geldiğin adam giysi dolabından çıkıyor. uzun süredir böyle göz yaşartıcı gülmemiştim. o neydi gız akif.
    --- spoiler ---
  • dilaranin koca dayagini ilk kez yedigi dizidir. tam da su anda yerden kalkip doktora gidip darp raporu almalidir. hemen akabinde tazminatli nafakali bosanma davasi acmalidir. onca okumus yazmis kiz, susak susak aglamak nedir? bu diziyi onca kadin izliyo. ornek olun su kadinlara. senarist duy sesimi! biraz toplumsal sorumluluk lutfen
  • --- spoiler ---

dilara'nin dayak yedigi sahne hic mi hic hosuma gitmedi. daha da hosuma gitmeyecek sey, dilara'nin bunu sineye cekip susmasi olacak. diziyi birakma sebebim olur.
    --- spoiler ---
  • ben bu diziyi izlemem valide izlerken denk geldim. ablanin biri senaryo geregi kocasindan dayak yiyiyor aman allahim o nedir?

senariste sesleniyorum kadina siddetin ayyuka ciktigi bir toplumda kamu onunde bir kadini dovdurmeniz gerekir miydi? baska bir derdiniz mi var? sakin bu toplumun gercegi diyip cikmayin isin icinden! varsa bir sosyal sorumluluk derdiniz kadini doven adami surum surum surundurun!

(bkz: hodri meydan)
  • --- spoiler ---

dilara'nın dayak yemesini beklemiyordum. resmen o sahnede ürktüm, şok oldum. tüylerim ürperdi. o ağlak kaynanaya da laflar hazırladım. okumuş etmiş dilara, bunu sineye çekmemeli, hakkını arayıp bu pisliklere haddini bildirip böyle kadınlara örnek olmalıdır.

hala etkisinden çıkamadığım sahne...

--- spoiler ---
  • adem'e dilara'ya yaptıkları burnundan getirilinceye kadar ben de bu diziyi izlemem izlettirmem. senarist burayı okuduğunu biliyoruz.