şükela:  tümü | bugün
  • şurda okuduğuma göre mesela otobüs şöförleri otobüslerde afişleri afiş çerçevesine asmıyorlarmış ta camlara yapıştırıyorlarmış. "istanbul’un otobüs şöförlerinin iyi-kötü bir estetik kaygısı vardır, en azından afişleri afiş için ayrılan yere asarlar."
    .
  • başka şehirden gelen misafirleri "hadi gezdireyim seni" deyip avm'ye götürmek.
  • - metro/ankaray turnike sistemini saçma bulmaları;
    "kartı sokuyosun, sonra çıkmasını bekliyosun falan... ne kadar ilkel şeyler bunlar. hem zaman kaybı..."

- metro/ankaray istasyonlarında telefonun çekmiyo oluşu
  • otobüs sırası diye bir şeyin olması. çok şaşırmıştım ilk gördüğümde, "bu insanlar neden sıra olmuş?" diye sormuştum da bana "nolmuş ki, onlar otobüs bekliyorlar" demişlerdi. hiç unutmam iki dakika boyunca içten içe ağladım kendi halime.
  • camileriyle meşhur ankara'nın büyükşehir belediye amblemi
  • hassasiyetleri.

şöyle ki, 2 sene önce ankara'ya gittiğimde kuş gribi ya da domuz gribi salgını vardı tüm dünyada. ben de o sıralar üşütmüşüm biraz, arada hapşırıyorum filan. normalde istanbul'da hapşırdığımda kimse tepki vermiyorken, ankarada metro da bir hapşırdım, insanlar kaçıştı resmen civarımdan. zaten insanların yarısının yüzünde maske. bana "ne işin var insanlar içinde, git evinde yat, iyileş, bize de bulaştırma hastalığını" bakışı. kendimi çok kötü hissetmiştim sözlük.
  • 3-4 günlüğüne ankara'ya giden bünyemi şekilden şekile sokan enstantenelerdir.

trafik sinaylizasyon sistemini çok saçma bulmuştum. özellikle yayalar için olan ışıklar çok yanıltıcı.

7. cadde olarak bahsedilen yolun aslında sokak olması.

ankara garı'na giderken metroda "gar" yazan durakta indikten sonra dışarı çıktığınızda garı gösteren tek bir tabela bile olmaması. gar lan bu.

metrekare başına 36 tane burger king düşmesi.

metrolardaki bilet sistemi. benzer sistem doğu bloğu ülkelerde var.

yarısı istanbul ile aynı olan semt isimleri.

çoğunluğu doğalgaz kullanan ve istanbul'un yanında sıfıra yakın sanayisi olan bir şehirin istanbul'dan kirli bir havaya sahip olması*. napıyonuz lan?

ankara kalesi'nden gösterilen şehrin herhangi bir merkezine* kaleden yürüyerek 20dk içinde varmak.
  • söğütözü'nde, armada'nın karşısında hala yıkılmayan çelik yığını.
  • en işlek caddesinde bile saat 23:00'dan sonra insan kalmaması. ilk gittiğinizde gerçekten burası bir memur şehri diyebiliyorsunuz. sigaraya ateş arasan isteyecek adam yok lan öyle bir şehir.
31 entry daha