• valla bana gore de istanbulda hayat yoktur. ne o oyle surekli insanlarla icli disli. bir yerden bir yere giderken surekli ulasim problemi ustelik kafa dinleyecek sessiz sakin insanin az oldugu yer bulmak da kolay degil.
  • 30 senedir istanbuldayım ve takriben 8-10 büyükşehir 25-30 civarıda toplam şehir gördüm bu ülkede ve evet arkadaşlar bazı yerlerde hayat akşam 8 deyince bitiyor,bizde aşık değiliz bu şehr-i istanbul'a ama burda hayat 24 saat durmuyor.sevsen de böyle sevmesen de.
  • ah istanbul istanbul olalı hiç görmedi böyle entry
  • avrupa’da olan büyük şehirler, türkiye içinde olan büyük şehirler yahut anadolu’nun küçük nezih şehirleri, kıyı kasabaları vs vs aklınıza gelen en cennet yer için maksimum 1 hafta veriyorum sonra bu koduğumun şehrini yine özlüyorsunuz. ayrıca istanbul’u gömen zırıllara sesleniyorum, istanbul dünya başkentidir.
  • şehir içi ulaşımları o kadar uzun zaman alıyor ki şehir dışına çıkmayı göze alamadıklarından olsa gerek.
  • 8.5 yıldır yaşıyorum bu şehirde. sektörel kısıtlılıktan dolayı istesemde gidemiyorum bu şehirden. fırsatım olsa hemen gideceğim ama kazandığım para tatlı geliyor. ondan kopamıyorum.
  • itiraf ediyorum, cocukken oyle saniyordum
  • şöyle bir karavanım olsa her yerde yaşanır bence. istanbul'da neymiş?
  • çok da yanlış olmayan bir düşünce denebilir bazı açılardan.
  • ıstanbulun dışında da hayat var, biz bunu çok iyi biliyoruz da bunun kompleksini yapan istanbul dışında yaşayan her fırsatta istanbul'u boklayan ama bulduğu şansta da soluğu burada alan iki yüzlüler. bi de her tatil soluğu burada alıyor diyor ya neyse.
hesabın var mı? giriş yap