şükela:  tümü | bugün soru sor
  • gittikleri her şehre "kırsal" muamelesi yapmaları en başat özellikleri. sonrasında "organik gıda" güzellemeleri. diyorsunuz ki bu adam sadece kurabiye ve cips mi yiyor.
  • (bkz: işkolik)
  • kesinlikle burnu büyüklük taslamam fakat doğma büyüme bir istanbullu olarak yukarıdaki yazara kırsal konusunda katılıyorum. türkiye'de istanbul dışındaki yerler benim için kırsal alan.
  • haftasonu hayvan gibi göbeğine rağmen dar eşofmanı giyip nissan qasqai'sine atlayarak 20 dakika ilerideki yeşil alanda gerilerek arabadan inmek... sanki evereste çıktın anasını satayım havan kime...
  • istanbul dışında her yerin kırsal gelmesi maddesine katıldığım karakteristikler bütünüdür.

dört yıl yalova'da yaşadım. yalova, büyükşehir, güney marmara vs. ama doktor arasanız istikamet yolunu bile bilmediğim bursa, veteriner deseniz bir tane çok bilmiş ama iğneyi kedinin üstünde bırakan veteriner, bir de bilgisi elli yıl öncesinde kalmış büyük başçı vardı ben oradayken. ki o büyük başçı rezil benim kedimi vahşi diye muayene etmeyip kanser olduğunu atlayarak ölümüne neden oldu.

sinema deseniz, recep ivedik vs. arasında ancak dört senede üç star wars bulup izleyebildik, diğer yabancı filmlerin hemen hiçbiri gelmedi. tiyatro varmış deseler de ben denk gelmedim.

istanbul'dan gidince her şeyin çapı size küçük geliyor. istanbul dışı yerlerin tek artısı istanbul'un aksine gece gündüz güvenli olmaları.
  • kirsal cunku aminakoyayim.
  • doğma büyüme istanbullular genelde sonradan gorme olmaz,birseye asiri tepki vermez,kolay kolay begenmez,basit hareket ve tavirlar sergilemezler.anlayacaginiz kalite farklari bariz belli olur.
  • türkiye'yi istanbul ve bodrum(ya da o anki popüler alternatifi)'dan ibaret sanmak.
  • trafikten nefret ettiklerini söylemelerine rağmen özel araç kullanmaya devam etmeleri.