• cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, katıldığı törende istanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu. istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu'nu isim vermeden eleştiren erdoğan, “istanbul'un projeleri bu şehrin mahalli yönetimlerine bırakılamayacak kadar hayatidir, büyüktür” ifadesini kullandı.

link
  • bu şey değil mi hani, milli irade, milli irade diye sağda solda bağıran adam?
  • milli irade dedigin nedir ki? isine geldigi zaman kullanirsin.

(bkz: makyavelizm)
  • mahalli yönetim diyerek ekram imamoğlu'nun etki alanını küçük gösterme algısı yaratma çabası gözlerden kaçmayan açıklamadır.
    bilinçaltında mahalle-muhtar bağlantısı kurdurmak istemektedir.
  • yıllarca kendi sonrasında partilisi yönetirken ak, kaybedince bok oldu iyi mi koskoca istanbul belediyesi

istanbul projeleri, istanbul halkının seçtiği yönetimi ilgilendirir, şehri eme eme bitiremeyen proje kelimesini rant kelimesiyle eşanlamlı sanan, diplomasız gayrimeşru başkanları ilgilendirmez
  • asıl acı olan bu kadar saçma, hukuka, kanuna, vicdana aykırı bir şeyi cumhurbaşkanının söyleyebilmesi ve dahi yedirebilmesidir.

resmen tek başına at koşturuyor. tek bir fren mekanizması yok. delirmemek elde değil.
  • "benim belediye başkanlığım döneminde kanal istanbul planı vardı"
    "belediye başkanlığında istanbul'un çoğu sorununu çözdüm"

sen belediye başkanıyken sana nasıl bırakmışlar yönetimi yoksa konu şahsın mı

edit, belediye başkanı olduğu zaman çevre bakanına sözleri,
    bakan olarak beni aşmayın diyor

https://youtu.be/ekawc7ur62s
  • milli irade neydi? milli irade emekti!
  • şu hayatta en çok istediğim şey "cumhurbaşkanı erdoğan" ile "ibb başkanı erdoğan'ın" aynı döneme denk gelmesi. otur izle sonra birbirlerini yemelerini

bir insanın söylemleri nasıl bu kadar değişir aklım almıyor
  • ıstanbul, izmir ve ankara dogrudan cumhurbaskanligina baglansin, daha dogrusu mahalli yonetimler kurumu (bkz: mayk) kurulsun, boyle yok tarafindan rektorluk secimlerinde yapildigi gibi aday listesi iletilsin cumhurbaskani da secsin. cok temiz, sorunsuz. halkin iradesi boylelikle tecelli etsin.

--- spoiler ---

is bu entry bol miktarda ironi icermektedir
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap