şükela:  tümü | bugün
  • cumhurbaşkanı ve akp genel başkanı recep tayyip erdoğan, katıldığı törende istanbul ile ilgili açıklamalarda bulundu. istanbul büyükşehir belediye başkanı ekrem imamoğlu'nu isim vermeden eleştiren erdoğan, “istanbul'un projeleri bu şehrin mahalli yönetimlerine bırakılamayacak kadar hayatidir, büyüktür” ifadesini kullandı.

link
  • bu şey değil mi hani, milli irade, milli irade diye sağda solda bağıran adam?
  • dalga geçeceksiniz entry girip ama bir şeyi fark edin; eğer “istanbul büyükşehir belediyesi” için bunu söyleyebiliyorsa, bir genel seçimi kaybederse neler olabileceğini düşünün...

şunu bir yere yazın; asla patırtı çıkarmadan o saraydan çıkmayacak.

ben buraya “patırtı” yazıyorum ama siz ne olduğunu tahmin edersiniz.
  • milli irade dedigin nedir ki? isine geldigi zaman kullanirsin.

(bkz: makyavelizm)
  • mahalli yönetim diyerek ekram imamoğlu'nun etki alanını küçük gösterme algısı yaratma çabası gözlerden kaçmayan açıklamadır.
    bilinçaltında mahalle-muhtar bağlantısı kurdurmak istemektedir.
  • yıllarca kendi sonrasında partilisi yönetirken ak, kaybedince bok oldu iyi mi koskoca istanbul belediyesi

istanbul projeleri, istanbul halkının seçtiği yönetimi ilgilendirir, şehri eme eme bitiremeyen proje kelimesini rant kelimesiyle eşanlamlı sanan, diplomasız gayrimeşru başkanları ilgilendirmez
  • rantın büyüklüğünü tekrar gözler önüne seren açıklama.
  • asıl acı olan bu kadar saçma, hukuka, kanuna, vicdana aykırı bir şeyi cumhurbaşkanının söyleyebilmesi ve dahi yedirebilmesidir.

resmen tek başına at koşturuyor. tek bir fren mekanizması yok. delirmemek elde değil.
  • ekrem imamoğlu'nun sekiz yüz bin oy farkını kime attığını bir kez daha tescillemiş açıklamadır.
  • neandertal suratlılara bak. 2011 yılında halk buna onay vermişmiş.

tanım: halkın iradesini umursamayan diktatörün açıklamasıdır.