• pek fazla insanin beceremedigi, kent ile ki$i arasinda bir ho$lanma, bulunmaktan zevk alma durumu.
    pekcok geyik muhabbetinin konusudur bu olgu.
  • nedeni bilinmeden, istenmeden yapilan, istanbuldan uzak kalinca farkina varilan $ey.
    (bkz: istanbula asik olmak)
    (bkz: fahi$eye a$ik olmak)
  • "yahya kemal'e göre... sade bir semtini sevmek bile.. bin ömre bedel..." olan bir kenti sevmek...
    kaç ömür ediyor?
  • insansız bir ömre bedel olan , insanlı haliyle 30 -40 yıl felan eden mekan
  • tatildeyken en fazla 1 hafta sonra gözleriniz boğazın* güzelliğini, yüzünüz o hafif esen rüzgarını arıyorsa; hiç durmayın... gelin geri istanbula...
  • bunca karmaşası,gürültüsü ve pisliği ile nedenini bilmeden duyulan bi tutku
  • münir nurettin selçuk tabiri ile "aşkı anlamanın" önşartı.. ve fakat nedense ben katılamıom.. aşktan annamadıım kanaatinde deilim ve istanbulu sevmiom.. buyrun..
  • hangi yakada olursanız olun karşı kıyının o harika silüetini görmek,ve delice bir arzuyla orda olmak istemek,anadolu yakasinda avrupa yakasini,avrupa yakasini ozlemek.
    binaların arasından, parlak maviyi,evet bildiniz,denizi, seçince gülümsemek ve yokuş aşağı o maviliğe yürümek,
    gecenin köründe bir ışık veya ses duyunca "oh be yaşayan ve benim gibi uyumayan birileri var bu şehirde " diye gelin güvey olmak.
    sese gürültüye,kirli trafiğe delice alışmak ve şehir dışına çıkınca bu sessiz gürültüsüz,koşturmasız kendini piç gibi veya ıssız bir yere sürülmüş gibi hissetmek..
    şehrin yaşadığını ve bazen bir tek yürek gibi içindekilerle beraber davrandığını düşünmek,
    milli maçlarda atılan gollere aynı anda tepki veren birçok insanın sesini haykırışını duymak,
    kar yağınca anadolunun bir köyüymüş misali ortalarda kalmis,bicare hissetmek,
    yazları terkedilen bu şehirde sokak sokak dolaşmak,asfaltının sıcağını, beykozunun serinene katmak,
    meltemin ve deniz kokusunun insana bir yumuşaklık bir alçakgönüllük verdiğine inanmak...
    yahya kemal "ankara'nın en çok istanbul a dönüşünü severim"der.
    benim düşüncemin ondan tek farkı istanbulu tepeden bakılmayacak kadar aziz ..görüyor oluşum sanırım..
hesabın var mı? giriş yap