şükela:  tümü | bugün
  • sizin de şahit olduğunuz acı bir gerçekle muhabbete dem tutmanızda fayda olduğunu düşünerek hemen konuya giriyorum:

pendik de yeni yapılan bir binada oturuyoruz. inanın daracık olduğu için binanın garajına arabanız ile girmeniz imkansız. keza yanındaki bina da öyle, onun yanındaki de...
    dolayısıyla binalarda oturanlar her gün sokakta park yeri için tartışıyor. binaların önüne betona kilit yaptırıp, yere şerit çizgi falan çiziyorlar.

allah aşkına bir ülke için komik ve üzücü bir durum değil mi bu? bir müteahhit nasıl olur da izin alıp bu şekilde bir proje ile hâlâ konut yapabiliyor?

ben istanbul'a taşınmadan hayallerimin şehriydi; ancak bu gibi durumlarla karşılaştıkça inanın bazen içimden arkama dönüp bakmadan kaçmak geliyor.

bonus: müteahhit binanın şekli dışarıdan güzel görünsün diye çatıdan binanın dışından inmesi zorunlu olan yağmur gider borusunu iptal ettirip, binanın içinden inen mutfak gider borusuna bağlatmış.

dolayısıyla şiddetli bir yağmur yağdığında evde adeta su içinde yüzüyoruz. bunları denetleyen bir kuruluş yok mu allah aşkına!

inanın dışarıdan binaya bakmaya kıyamazsınız. ama gelin onu bir de bize sorun!
    bu arada yıllarca para biriktirip istanbul'da bir ev satın almadan umarım bu yazıyı okursunuz dostlar. çünkü sonradan fark edilen bazı acı gerçeklerin sadece birkaçı bunlar.
  • yillar önce köprüde deli trafiğin olduğu günlerden biriydi. isten cıkmış servisle eve donuyordum. o tampon tampona trafikte herkes gergin ve mutsuz görünüyordu. ben de tabiri caizse sıkıntıdan patlamak üzereydim. yanımdan gelen motor sesi ile dikkat im o yöne kaydı. güzeller güzeli bir siyah aston martin servisin yaninda milim milim ilerlemeye çalışıyordu. o an bana gore aci olan gerçekle karşılaştım. bu şehirde para bile bazı çileleri çekmeye engel olamıyor. yani eminim içindeki adam çok da dert etmiyordur ama yine de altında o araba varken bile köprü trafiğinde yerin doblodan farksız.
  • aşırı kalabalık olması ve iletişimsizlik
    insanları kaldıramıyor bu şehir artık dolup taştı.