• harikulade bir seri. günlük hayatta yaşanan dramı gözler önüne seren taksim ve istiklal rezilliğini iyi işlemiş. insanımızın ne kadar ortalama altı bir hayata razı olduğunu farklı örneklemlerle ortaya koyan seri.
  • çok uzatmışlar bana sorsalar daha kısa hatta tek cümleyle özetlerdim.

"istanbul'da ömür geçer, hayat yaşanmaz."
  • istanbul'a geldiğimde beni şirkette ilk karşılayan, şu an kendisi de emekli olup kaz dağları'nda satın aldığı 4 dönüm arazi içerisinde eski bir köy evinde yaşamakta, kendi domatesini biberini yumurtasını etini sütünü üretmekte olan abimin söylediği şu sözü unutamıyorum:

"istanbul'da yaşadığını sanan her alt ve orta gelirlinin evinde kök salmış bir incir ağacı vardır, ölene kadar o ağacı sökmeye çalışır."

tanım: hoş bir çalışmadır. takipteyiz.
  • muhtesem calisma olmus. iki bolumunu de cok begendim.

cekim, muzik, roportaj sahane hepsi.
  • 140 jounos'un en iyi işi. izlerken sinirim bozuldu ikinci bölümü. adam her boka isyan ediyor ama ne hikmetse üremiş. bu döngü böyle devam ediyor işte. senin istanbul hakkında, hayatın hakkında en ufacık isyan etmeye hakkın yok. paran olmadığı halde ürüyorsun. daha bu olgunluğa erişmemesişsin. o yüzden zerre üzülmüyorum bu insanlara.
  • istanbul'un rezilliğini anlatan başarılı bir seri.
  • düşüncelerini ifade edebilme yeteneği üst düzeyde insanları seçmiş yapımcıları olan mini belgesel. istanbulda 1. yılımı yeni doldurmuş biri olarak şunu söyleyebilirim ki bu tespitleri yapabilmek için yıllarını vermek gerekmez. farklı şehirlerdeki hayatları bilmek ve at gözlüklerini çıkarmak yeterli. ha bir de, “istanbul hepimizin gözleri önünde bir şehir... eridi, gitti. kimse kafasını kuma gömmesin.”
  • ikinci bölümdeki mavi yakalının samimiyeti beni sarstı ciddi anlamda. fondaki müziği de yapıştırmışlar, damar damar deliyor insanı.

''vapur bize sevdaydı... şimdi binmeyeli on sene olmuş... artık sevdiklerinizi ya düğünde ya cenazede görüyorsunuz. aynı evin içinde yaşadığınız çocuktan uzak kalıyorsunuz, işte istanbul'un bedeli.''

tanım: fena halde başarılı olmuş olan röportaj serisi.
  • devam etmesi gereken seri.
  • müthiş röportajdır bir işçinin gözünden istanbulda yaşamanın zorlukları özetlenmiştir
hesabın var mı? giriş yap