şükela:  tümü | bugün
  • gelen mesajlar üzerine hatlarda düzeltmeler yaptım, uyaran arkadaşları yazamıyorum, onlar kendilerini biliyor.
    istanbul'da hizmet veren hatlardır. aklımda olan birkaç tanesi şöyle;
    1- 500t tabiki hakettiği yer olan ilk sırayı alır. şu hat avrupada olsa gittiği güzergahta 10 ülke geçerdi ha! detayından emin değilim ama tuzla tarafından başlayıp cevizlibağ'da biten bir hat.
    2- 522st iki numaraya koyuyoruz, 500t kadar olmasa da epey bir yolu var sarıgazi tarafından yine cevizlibağ bitişli bir hat. temden gitmesi avantaj. bu arkadaş da sarıgazi değil sultanbeyli çıkışlıymış. hatta tuzla terminalinden kalkıyormuş. mecidiyeköy'e kadar gidiyormuş artık.
    3- 522 ovvv bu hatta binmek yürek ister. binmeden önce yanınıza yolluk temiz kıyafet ve bozulmayacak yiyecek öneririm. yine sarıgazi tarafından başlayan hat çekmeköy ümraniye ve üsküdar üzerinden 1. köprüyü geçip mecidiyeköy'den cevizlibağ'a gider. hayırlısı. alemdağ çıksalın arası çalışıyorumuş artık.
    4- 19s yine sarıgazi. bu sefer diğer nokta kadıköy. bu hattı beklerken ne yiğitler yitip gitti. bir o kadarı da dolu gelen otobüse binmeye çalışırken telef oldu.
    5- 145t beylikdüzü halkının taksime rahat ulaşım seçeneği, çoğu zaman oturarak 1.5 saatte taksim beylikdüzü arasını kat edebileceğiniz hatta zaman zaman günlerce esir de kalabilirsiniz. tem'den topkapı fındıkzade unkapanı istikametini izler. son seferini e5'ten yapar.

ek olacaktır elbette. şimdilik bunlar.

düzeltmeler yapıldı, benim bilmediğim bir sürü hat yazılmış, hepsini buraya toplamak isterdim ama çok üşengecim.
  • bir zamanlar, 90 eminönü draman
  • botobüs'tür.
  • 11üs hattını da bu kategoriye sokabiliriz, zira hep dolu hep dolu hiç boş görmedim.
  • 500es davutpaşa-tuzla hattı unutulmuş listedir.
  • (bkz: 128) kaldırdılar guzelim bostancı-mecidiyeköy hatını.
  • (bkz: 559c) aynısının bir de 559 hali vardır ama arada hiçbir fark da yoktur (eskiden yoktu en azından).
  • bir zamanlar: 23m
  • kaldırıldı ama 78 mecdiyeköy-avcılar ist. üni kampüsü
    normalde 50dakika olan sefer süresi son otobüste 35 dakika olabilen muhteşem hat. körüklü man idi çoğunlukla sonradan bir iki yeşilde eklemişlerdi hatta. güzeldi....