• (bkz: fulya)

yürürken micheal jackson'a döndüm artık. neredeyse 60 derecelik açıya ulaşıyorsunuz ve yine de düşmüyorsunuz.
  • yüzde doksanı kağıthane'nin mahallelerindedir. gültepe, çeliktepe, yahyakemal, hürriyet, çağlayan, sanayi, seyrantepe vs...
  • bu yokuşlardan bazılarına örnek vermek gerekirse;

"kazancı yokuşu"
    lat=41.0363142914, lon=28.9858267522

rotası itibariyle çok kullanışlı hayatı çok kurtarıcı bir yokuştur. kabataş civarından pat diye taksime çıkarsınız ancak ciğerleriniz kabataş'ta kalır tabi o ayrı

"fulya bayırı"
    lat=41.0573204947, lon=28.9981785944

fulya'dan mecidiyeköy'e çıkmak için biçilmiş kaftandır. yürüyerek hiç çıkmadım şu ana kadar ancak araba ile her çıkışımda allahım iyi ki yürümüyorum şu yolu diye içimden geçirmişliğim vardır. ilginç bir noktada cem uzan'ın avukatlarından birininin ofisi bu yokuşun üzerindedir ve imarzede insanlar o adamın ofisine gitmek için defalarca bu yokuşu çıkarlardı her gün üzülürdüm...

"aslan gibi yokuş gülbağ"
    lat=41.0744607573, lon=28.9995755186

bu yokuştan bir kere arabayla indim. anlayamadığım nokta bu yola nasıl asfalt döktüler yokuşa gelmek için gülbağ'dan bir ara sokağa girmeniz gerekiyor. kolay denk gelecek bir yol değil. ancak gülbağ'dan dereyoluna inen diğer yokuşların pek çoğunu denemiş biri olarak bunun gibisi yoktur. arabayla kesinlikle çıkılamaz ve asla inilmemesi gerekir yokuşu bitirir bitirmez çok manidar şekilde sizi zincirlikuyu mezarlığı karşılar...

"aya yorgi yokuşu"
    lat=40.8514634702, lon=29.1195089662

aya yorgi kilisesine çıkan uzuuuuun ama çoooook uzun yokuş. çıkan zaten hacı oluyor ve dilekleri yerine geliyor daha ne diyim ki...

"bebekte bir yokuş"
    lat=41.081569923, lon=29.0445601367

adını bilmem bu yokuşun normalde tek araba zor geçer ancak acı bir tecrübeyle bu yolun gidiş geliş olduğunu öğrendim ve ulan araba aşağı inerken el frenini çeksem mi acaba diye düşünürken karşıdan iki far geldiğini gördüm köprüde karşılaşmış iki keçi gibi kaldık yokuşun ortasında neyseki adam insaflı davaranıp çıktığı yokuşu geri indi de ben o yokuşu geri geri çıkmak zorunda kalmadım

"aşiyan yokuşu"
    lat=41.0867274041, lon=29.0516988812

rumelihisarından hisarüstü'ne çıkan ve yol boyunca yanından mezarlığın size eşlik ettiği dimdik yokuş 6degreesunderve timsi ile bu yokuşu yürüyerek çıkmışlığımız sonrada koşarak olay yerinden uzaklaşmışlığımız vardır..
  • küçükyalı kızılaydan aşağı inerken sağda bir sokak var..inception filmindeki gibi bir bükülme oluyo inerken.vay babam.
  • kağıthane çağlayan mahallesi az degildir.
  • kağıthaneye gültepeye gop'a gitmeden yokuş kelimesini bir daha ağzınıza almayın.
  • kireçburnunda erdal bakkala çıkan yokuştur.
  • rumeli hisarustunde bulunan 6. sokak fecidir. çok sayıda gariban öğrenci üşenip de bu yokuşu çıkmadıkları için okulu uzatmıştır.
  • bilemediniz.

fulya polat tower yanından mecidiyeköy istikametine çıkan yokuş

https://yandex.com.tr/…rama-live?short_url=c6ev6nji

1.0 yaris ile 4 kişi yokuşu çıkamamış, sürücü hariç araçtan inmek zorunda kalmıştık.
hesabın var mı? giriş yap