• beylikdüzü değildir. çünkü beylikdüzü istanbul'da değildir..
  • hem yaşayıp, hem de farklı diller öğrenmek istiyorsan esenyurt derim. ayrıca hiç sıkılmazsın.
  • bana sorsalar, "kusura bakmayın bir yere yetişmem lazım, hiç vaktim yok" derim. anketör gördüm mü bu kelimeler istemsiz olarak çıkıyor ağzımdan.
  • arkadaşım şu listeye moda, kuzguncuk bilmemne yazıp durmayın. semt bunlar seeeemt.
  • istanbul'un yaşanılası bir ilçesi yoktur.

kötünün iyisi olarak, ev kiralarının en yüksek olduğu semtler, en yaşanılası yerlerdir. kiralar ucuzladıkça, istanbul il sınırları içinde yer alan ama istanbul olarak nitelenemeyecek semtlere doğru gidersiniz.
  • istanbul'un yaşanılacak değil, gezilecek ilçeleri vardır. istanbul yaşanılacak bir yer olmaktan çıkmaya başlayalı 14 yıl, çıkalı 5 yıl oldu. tüm sahilleri zaptedildi. merkezleri beton yığını haline geldi. binalar uzadı ama yollar hep aynı. yeşil yok edildi. yerine yol kenarlarına dikilen lalelerle gözümüz boyanmak istendi. insanlar ahlaksızlaştı ve yozlaştı. trafikte bunun en bariz örneğini izleyebilirsiniz. insanlar ölümüne trafikte. ölmeye ve öldürmeye razı ve hazırlar. istanbul'un ilçeleri rant varsa var, yoksa esamesi bile okunmaz.
  • bana sorsalar bakırköy derdim. bakırköy'ün yeşilköy semtinde oturmak isterdim..
  • bir izmirli olarak, bana sorsalar sarıyer derdim. çok uzun sayılamayacak bir ziyaretim olmasına rağmen, sarıyer'den ayrılırken içim burkulmuştu. deniz'e sıfır olması, balıkçılık, karşında yeşillik, eski evler vb..sanırım izmir'den koparılırsam gideceğim yerlerin en başında sarıyer gelir, bir diğeri için (bkz: amasra)
  • (bkz: beşiktaş)

yaşayarak öğrendim.
  • ortadirek için anadolu yakasında en yaşanılır kısım maltepe'nin kadıköy sınırına yakın yerleridir. küçükyalı mantıklı olabilir.
hesabın var mı? giriş yap