şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bedrettin dalan ve benzerleri tarafindan istanbulu hazim plani olarak algılanarak uygulamaya sokulmuş menfur bir plan
  • istanbul'da yaşamayan insanlarda doğrudan istanbul özlemi uyandıran istanbul'u ve nazim hikmet'i anlatan sunay akin kitabı
  • istanbul'daki ufak ayrıntılara aşık olabileceğinizin kanıtı.
  • sunay akının yer yer zorlama hissettiğim çoğunlukla istanbula dair hoş detayları, şiirlerle beraber barındıran kitabı.
  • sunay akın kitaplarından mutlaka her daim bir sürü yeni bilgi öğrenirsiniz. farklı farklı konularda şaşırtıcı sonuçlara ulaşırsınız. bilmece çözer gibi okuyorum bazen ve keyifli oluyor, kimi zaman da yorucu...
  • eğer bu yaşınıza kadar çok fazla şiir okumamışsanız inanılmaz sıkılacağınız sunay akın kitabı.

sunay akın kitapları, genel kültür için gerçekten çok güzel şeyler sunar size ama bu kitap daha çok nazım hikmet ve bir sürü şair'in yaşamından bahsediyor, şiirlerinin istanbul'la olan alakasını ve şairlerin biribirlerinin şiirlerinden nasıl etkilendiklerini, nasıl ilinti kurduklarını filan anlatıyor. içim bayıldı, bitiremedim kitabı, çok zorlama geldi. hayatımda ilk defa bir kitabı bitirmeden bıraktım. sanırım şiir işi gerçekten bana göre değil.

birkaç şair hariç düşünceleri, şiirleri topluma atfedilecek ve topluma yararlı olan şair bence yok. fazla şiir ve şair romantikliği beni bunaltıyor. adını ilk defa duyduğum şairlerin hikayeleri filan da vardı. okurken, bazen "bana ne ki lan bundan?" demekten kendimi alamadım ve aklımı daha fazla böyle gereksiz bilgiyle doldurmamak için bıraktım kitabı.

ama şiir seviyorsanız ve çok şiir okuduysanız mutlaka okuyun.