şükela:  tümü | bugün
  • bugün yıllar sonra istanbul'a yolum düştü. yenikapı tarafına geldiğimde harlemde gezer gibiydim, ya da favela diyeyim. dükkan önlerinde dolar fiyatlar. köşe başlarında tripodlar.

araplar ise popüler alışveriş semtlerinde. alış veriş poşetleri ellerinde. milyoncudan alır gibiler sanki.

saçma sapan kısır çatışmaları bir kenara bırakıp, tl'yi layık olduğu yere, değere çıkaramazsak, öyle zannediyorum serengetide işler iyice karışacak.
  • ehliyet veya kimlik değiştirmek için herhangi bir gün içinde herhangi bir ilçedeki nüfus müdürlüğüne git ve yüzden fazla yabancının elinde belgelerle sıra beklediğini görürsün.
    garipsenecek bir durum değil, neticesinde "yurt dışında yaşayan" sıradan insanlardır onlar.

turist olarak gelip de para bırakanlara da hani bi nebze tamah edelim...

ama postanede veya devlet hastanesinde (özellikle çocuk doğum) sıra beklersen işte o zaman çoğunluğun "yurdunda (!)" yaşayan vatandaş suriyelileri görürsün. işte bunlar çok yakında ülkenin taa ebesini gondikleyecek.
  • bazı kadın sözlük yazarları bu duruma çok seviniyordur herhalde. ne mutlu onlara.
  • zenci ve arabın da kalitesizi mevcut bizde. kaliteliler maalesef ingiltere semalarında takılıyorlar. adam akıllı fantezi bile yapılmaz buradakilerle
  • siyahi arkadaşları her türlü araplara tercih ederim.

referandum yapılsa siyahiler için "kalsınlar" araplar için ise "gitsinler" derdim.