şükela:  tümü | bugün soru sor
  • blekinge adında 2010 çıkışlı güzel bir albümü bulunan isveçli melodik black metal grubu. türü sevenleri tatmin edecek bir çalışma olduğunu düşünüyorum. bu arada istapp isveççe buz sarkıtı demek ve blekinge de grubun elemanlarının geldiği yer olan isveç eyaletinin ismi. albümün ismini kadıköy koymak gibi bişi yani, ismin karizma olduğuna bakmayın. gerçi blekinge de bleke sıfatından geliyormuş ve "dead calm" anlamında imiş. grubun şarkı sözü temaları da ilginç, kış, buz, karanlık, güneş ve ışık karşıtlığı. evet. ekşi sözlük gereksiz bilgiler servisi sundu.

    grup iyi yalnız, grup cici.
  • blekinge albümü gayet iyi olan; bunun yanısıra demoları da şahane olan melodik black grubu. özellikle ljusets förfall.
    ayrıca köldens union isimli bir de kopleyşını mevcut. kılin vokalleri * kimin yaptığı merak konusudur.
  • sanki uzun zamandır beklediğim, duymak istediğim melodik metal'i yapan grup. ama daha yolları var tabii. blekinge gayet iyi kendini dinleten bir albüm. şu ana kadar hiç bir dinlememde en ufak bir sıkılma yaşamadan, hep zevk alarak dinledim. daha ileri zamanlarda daha oturmuş ve kaliteli bir müzik yapacaklarını düşünüyorum. bir hayli umutluyum kendilerinden..