şükela:  tümü | bugün
  • bir youtube kanalı.

tez ve makale yazımında ihtiyaç duyabileceğiniz belli başlı istatiksel analizlerin uygulamalarına yer verilmekte. spss, smart pls, amos, spss clementine, r, yapısal eşitlik modellemeleri, veri madenciliği gibi analizlerin ve programların kullanımları ve sonuçların yorumlamaları hakkında videolar bulunmakta.

ben kendi tez yazım sürecimde sıklıkla faydalandım. belki paylaştıkları bilgiler size sınırlı ve yetersiz gelebilir ancak genel olarak neyin ne olduğunu anlamanız için çok pratik bir yol olduğu kesin.

ilgilenenler için link:

https://www.youtube.com/…u5tuj8g?sub_confirmation=1

edit: benim için çok önemli bir detayı unutmuşum. kanalın cüzi de olsa bir geliri var. bu gelir takipçilerin belirlediği bir derneğe bağışlanıyor. kanımca tatlı bir uygulama.
  • sosyal bilimlerde akademik çalışmalar yürüten kişilerin takip etmesinde yarar bulduğum, lisansımı aldığım yüksek lisansımı tamamlamak üzere olduğum pek sevmediğim okulumun ve fakültemin değerli birkaç hocasından birinin sahibi olduğu youtube kanalıdır.

- kanal gelirleri her ay takipçiler tarafından belirlenen bir hayır kurumuna bağışlanmaktadır (bu konuda sonuna kadar güvenebilirsiniz).

- istatistik uygulamaları ve paket program kullanımları hakkında güzel videolar bulunmaktadır.

- bunun yanı sıra yurt dışında master ya da doktora kovalayan genç arkadaşlarımıza bir rehber niteliğinde olup, oralarda bu işleri yapan insanlarla birebir görüşmeler neticesinde süreçlerin işleyişi hakkında bilgi verilmektedir.

- bir akademik yöntemin püf noktasını gizleyen eski tip hocaların aksine, bilginin paylaşılması ve güzel ülkemizin gelişmesi düşüncesi ile yola çıkmış hocalarımız kanala yer yer misafir olup katkı vermektedir.

takip edin takip ettirin: istatistik ve analiz youtube kanalı

not: behçet hocam ve volkan hocam. ilerlediğim alan gereği (finans) derslerinizi hiç almadım ancak arkadaşlarımdan hakkınızda duyduklarım harikulade şeyler. videolarınızda kral. başarılarınızın devamını dilerim. bir esogülü.
  • yüksek lisans ve doktora yapan kişiler için epeyce faydali bilgiler paylaşımı yapan hocamizın kanali. kendi tecrübelerini, yaptiklari hatalari anlatarak en doğruya yakın yayin nasil yapılır, en önemlisi de spss analizini çok net anlatıp ögreten videolar var. bunun yaninda adeta evinizin bi danışman hocası gibi kendisi :) bahsettigim konular dişinda da yol gosterici tavsiye videolari da çok hoşuma gidiyor. bu hocadan hiç bir şey ogrenemezsiniz bile paylaşim yapmayi kesin ögreneceksiniz :) okulunuzda ki bir çok hoca bu bilglerin çeyreğini anlatmazken tamamen gönüllü ve gözlemlerim o ki zevk alarak bilgilerini aktariyor. hem de kanalın bütün gelirlerini her ay bizim oy verdiğimiz bi hayır kurumuna bağışlayarak. daha ne denilebilir ki :) çorbada bizim de tuzumuz olsun isterseniz ki bence isteyin link bırakıyorum. bol analizleriniz olsun dostlar :))

https://www.youtube.com/…l/ucfh3gpafetvfphoiu5tuj8g

edit: bugün kanalına yeni bir video yüklemiş. hiç izlemek istemesiniz bile 15.22 dakikasından itibaren izlemenizi tavsiye ederim. inceden mesajı var. birde böyle sürekli mahcup mahcup tavırları var. '' dilim döndüğünce, yapabildiğim kadar, elimden geldiğince" gibi. bu nasıl bi tevazuluktur. hocam iyi ki varsınız..

https://www.youtube.com/watch?v=fpvpk2d0xim
  • youtube'daki faydalı kanallardan biri. spss ile yapılan analizler, yurtdışında eğitim ve araştırma olanakları, makale ve tez yazımı gibi konularda geniş denilebilecek bir içeriği var. bu kanalı furkan öztürk'ün kanalından buldum ki furkan öztürk'ü de flu tv'de ali kurmuş'un videoları sayesinde bulmuştum. youtube alogritması güzel işledi benim için.
  • tez savunmamdan iki gün önce keşfettiğim kanal. savunma için birkaç tüyo edineyim diye ararken denk geldim, keşke daha önce bulsaydım dedim. hepsi çok faydalı paylaşımlar ancak beni asıl etkileyen, hocanın gösterdiği tevazu ve yolun başındaki yüksek lisans öğrencilerine bile gelecekteki meslektaşı gözüyle bakması. sorularınıza da içtenlikle cevap veriyor ve mutlaka geri dönüş alıyorsunuz. önceki entrylerde söylenmiş ama kanalın gelirini izleyicilerin istekleri doğrultusunda yardım derneklerine bağışlaması da cabası. size hitap etmeyen bir kanalsa bile lütfen faydalanacağını düşündüğünüz kişilerle paylaşın.
  • tezin son virajında umutlarımın tükendiği anda keşfettiğim kanal.
    bilimle akademisyenlikle ilgilenen insanlar için mükemmel bilgiler içeriyor.
    egosuz ve çok samimi.
    şiddetle tavsiye ederim
  • hem akademik hayata dair bilgi verişi hem de olayların iç yüzünü söyleyebilmesi ile ilgimi çeken bir kanal.

ön ek: kanalının gelirlerini her ay bir hayır kurumuna bağışlaması takdire şayan. reklam mı diyorsun? keşke herkes reklam adına dahi olsa hayır kurumlarına düzenli bağış yapsa... di mi?

ben söylediklerinin bayağı bir kısmına katılıyorum. zottirik videolar yerine bu gibi videolar olmalı ki izlensin. şimdi şu çocukların saçma videosu şu kadar izleniyor diyorsunuz da eğer kriter izlenme ise bu gibi faydalı videolar olmasa izlenemez. birilerinin yapması lazım. dı hatta. esasen yabancı kaynaklı bu gibi kanallar var ve izleyeni de çok.

demek ki neymiş? olmayan bir şeyi izleyemezmişsiniz. saçma videolardan şikayetiniz varsa siz de saçma olmayan videolar koyun. neden izlenmesin?

arkadaşı tebrik ediyorum ve desteğimi bildirmek ve izlendiğini söylemek adına buradan selam ediyorum.

kendi gibi faydalı videolar çekeceklere güzel bir rol model olabilir.

ek: kanaldaki videolar şöyle:

https://www.youtube.com/…gpafetvfphoiu5tuj8g/videos

tebrikler hocam.
  • konusmalari bana fularsiz entel tolstoyevski'yi animsatan youtube kanalidir.

(bkz: fularsiz entellik)
  • amerikada bir donem yasamis biri olarak anlattiklarinin yuzde 90 i dogru.
  • ortalamanın üzerinde bakış açısı ve vizyonuyla takip edilebilir, bir sosyal medya kanalı....