şükela:  tümü | bugün
 • galatasaray'la ilgili bir blogda rastladığım atari müzikleriyle eş kalite bir altyapıyla hazırlanmış galatarasaray konseptli albüm.erol günaydın (şarkı söylemiyor,anlatıyor),fatih erkoç gibi seslerini seçebildildiğim isimler var.şarkı isimleri şöyle:

  1- 1905'te ali sami yen'de
  2- ayı ramazan (amölesi pet pet pet! falan diye giden fransızca bir acaip şarkı,ayı mayı demesine bakmayın alakası yok)
  3- cimbom buraya
  4- çivi gibi çak
  5- ga ga ga galatasaray ("0-2 yaş grubu konuşmayı öğreniyorum seti"nden)
  6- galatasaray marşı
  7- gül baba efsanesi
  8- lise marşı
  9- ne mutlu galatasaray'a
  10- pupa yelken
  11- re re re ra ra ra
  12- şanlı galatasaray
  13- sarı alev galatasaray
  14- tarihlere sığmaz bizim adımız
  15- we are the champions (queen'inkiyle alakası yok,ayrıca mfö vokal yapmış gibi,allah allah..)
  16- yollar uzun dikenli taşlı olsa da

  http://galatasaray-ultranil07.blogspot.com/…28.html

  ilgili blog'un sahibi sözlük yazarı ultranil07 imiş.saygılar kendisine.
 • 1994 yılında muzikotek'ten çıkmış olan müzik albümü. yapımcısı (bkz: dağhan baydur) da dahil olmak üzere çok sayıda galatasaray lisesi mezunu sanatçının emek verdiği bir eserdir. bu sanatçılar arasında selmi andak, erol günaydın, değer dilek, candan erçetin, atilla demircioğlu gibi isimler vardır. fatih erkoç, aysel gürel, rüya ersavcı, ali kocatepe, aysun kocatepe ve hıncal uluç'un da katkıda bulundukları bir albümdür. kanımca bunun kasetinin a yüzünde yer alması gereken eserler b yüzüne basılmıştır. zira kasette 'açılış' adlı bölüm b1, gül baba hikayesi de b2 olarak yer alır. içeriğindeki eserler hakkında albüm kapağını kaynak alarak bir bilgilendirme de yapalım bari:

  a1- şampiyonuz biz yine (çivi gibi çak), (sözleri aysel gürel, müziği dağhan baydur'a ait olan parçayı fatih erkoç seslendirmiş, vokallerde ise candan erçetin, rüya ersavcı, dönemin galatasaraylı futbolcuları ve taraftarlar yer almış)
  a2- cimbom buraya, (söz ve müzik ali kocatepe, yorumlayanlar arasında da dağhan baydur ile birlikte ali ve aysun kocatepe çifti var)
  a3- vay vay vay galatasaray, (gagaga galatasaray, gagala galatasaray diye başlayıp aynı saçmalıktaki ses dizileriyle devam eden albümün en berbat şarkısı)
  a4- rerere rarara, (vasat bir çalışma)
  a5- beraber yürüdük, (candan erçetin'in seslendirdiği herhangi bir gaz vericiliği olmayan garip bir eser)
  a6- we are the champs, (albümün en dikkat çekici şarkılarından. sözü ve müziği ingiliz müzisyen richard thomas'a ait. seslendirenlerden biri de kendisi. manchester united taraftarı sanatçının bu şarkıyı yazıp bestelemesine sebep olan maçlar için: (bkz: 20 ekim 1993 manchester united galatasaray maçı), (bkz: 3 kasım 1993 galatasaray manchester united maçı)
  a7- sarı kırmızı alev, (atilla demircioğlu'nun yorumunun da yer aldığı hoş bir şarkı)
  a8- haydi galatasaray, (bkz: haydi cimbom), (bu aslında bildiğiniz izci marşı'nın içindeki 'izci' kelimesi yerine 'cimbom'un getirilmesiyle yapılan bir uyarlamadan başka bir şey değil)
  b1- açılış, (galatasaray ve albümle ilgili kısa bir giriş konuşması)
  b2- gül baba, (dağhan baydur'un müziği eşliğinde, nihat keklik'in gül baba için yazdığı manzumenin (bkz: #9177017) erol günaydın tarafından seslendirilmesi. sarı kırmızı renklere gönül vermiş her galatasaraylının muhakkak dinlemesi gerektiğini düşünüyorum)
  b3- galatasaray okul marşı, (sözlerini erol günaydın'ın yazıp, müziğini dağhan baydur'un bestelediği bir eser)
  b4- en velo, (albümün en eğlenceli şarkısı. baştan sona fransızcadır fakat sonunda 'ayı ramazan, ayı ramazan, la lala laa laa ayı ramazan' diye bir şey duyarsınız ki bu bölüm yıllar sonra bile ansızın dilinize düşme potansiyeline sahiptir. bu kısım şarkıyı seslendiren özel galatasaray vokal grubu'nun ayı ramo'ya selamıdır)
  b5- ali sami yen, (ali kocatepe'nin sesinden galatasaray spor kulübü ve ali sami yen ile ilgili kısa bir konuşma)
  b6- galatasaray kulüp marşı, (selmi andak'ın bestelediği güzel bir galatasaray marşı)
  b7- galatasaray denizciler marşı, (pek bir eğlenceli marştır bu. 'dalgaya bak hey çek mastor çek', 'galatasaraylılar bugün pek azgın' ve 'rakiplerimize soktuk zokayı' gibi dizeleri barındırır)
  b8- galatasaray şampiyonluk marşı, (sözleri hıncal uluç'a müziği selmi andak'a ait güzel bir eser)
  b9- şanlı galatasaray, (müziği için: (bkz: beethoven senfoni no.9) sözleri ise değer dilek'in olan marştır)
 • çocukluğum bu albümü dinleyerek geçti, galatasaray sevgisini o dönemden bana aşılamış olması çok muhtemel. keşke şimdi de bu tarz yapımlar ortaya çıksa.

  işte o albüm
 • çıktığı zaman tabii ki bu bir kasetti. arabada evde az dinlemezdim. 6 yaşındaymışım lan çıktığında. sözleri de unutmamışım.