*

şükela:  tümü | bugün
 • sedat abinin "sen hic bittin mi evlat" sorusuna verilen cevap

  mesela;
  bi aksam kardeşim bana paran var mı diye sordu. ben de valla yok, olsa vermez miyim, bak cüzdanım bombos dedim. ikimiz de koltugun üstünde, içindeki para sığmadığı için açık duran cüzdana bakakaldık. biz cüzdanın kıyısından kösesinden tasan yeşil banganotlara, yesil banganotlar da bize bakıyodu. işte o an benim bittiğim andır sedat abi!
 • sinan cetin'in disari para gitmesin diye turkcell reklaminda oynattigi oglunun soyledigi replik. normalde duzgun turkce konusamayan biri icin rolunu gayet iyi oynamis sirin sari cocuk
 • (bkz: sedatabi com)
 • hep bekliyorsundur. bogazin en unutulmus balik lokantalarindan birinin en kose masalarindan birinde. taniniyorsundur. kimselerin ugramadigi bir yerin mudavimi olmussundur cunku. garson sigara ikram ediyordur sana. askerlik seruvenlerini anlatiyordur. lokantanin sahibidir de ustelik. bazan fazladan bir duble raki koyuyordur masana. senin ne bekledigini bildigini sana sezdiren repliklerle beziyordur sohbetlerini. birlikte senin bitecegin ani beklediginizi saniyordur. sen sedat abiyi bekliyorsundur oysa. onun gelmeyecegini bile bile bekliyorsundur. garsona acik etmiyorsundur beklediginin ne/kim oldugunu. sedat abi gelirse garsonun bitecegini biliyorsundur cunku. bir gun, beklemedigin bir anda sedat abi gorunuyordur kapida. o iceri girmeden masandan firlayip kapiya seyirtiyorsundur. "girme iceri, ne olur girme!" diye bagiriyorsundur sedat abiye. garson da duyuyordur bagirisini. yanina geliyor, sedat abiyi goruyordur. o an senin de garsonun da bittigi an oluyordur iste. iki kisiyi birden bitiren bir an olarak sedat abinin ozel tarihine yaziliyordur bu an. gelecege yanlis bir cumle kaliyordur akillarda bu olaydan: "iste o an benim bittigim andir sedat abi" diye bilinen, iki kisiyle birlikte sedat abiyi de bitirmis, lokantanin kapisina zincir vurmus, yem olmak icin karadenizden gelecek lufer akinini bekleyen bir cumle.
 • ekşi sozlukle yeni tanışılmıştır. gece gündüz sözlüğe girilir, entry okunur. olay neymiş ne değilmiş anlaşılır. sonra da hevesle yazarlık başvurusunda bulunulur. entry girilir, diğer entryler takip edilmeye devam edilir ve bir an karşınıza bir entry çıkar ki işte olay budur denir. hemen $ukelaya tıklanır. yeni açılan pencerede "çaylaklar oy veremez" yazmaktadır. "sensin çaylak" tıklansa da insanın içi hala yanmaktadır. işte o an benim bittiğim andır sedat abi.
 • bir yiğit özgür karikaturunde cok guzel ifade edilmis olan durum: hakem dudugu havaya kaldirir kirmizi karti agzina sokar futbolcularin garip acir gibi baktigi anda da "bitirdim kendimi" der.
 • (bkz: sedat k)
 • lise yıllarında, okul bahçesinde arkadaşlarıyla koloni halinde gezdiğinden bi türlü yalnız denk getiremediğin kızı evine giderken pusuya düşürmüşsündür. boktan bi bahane ile konuşmaya başlamışsındır.üstündeki heyecan emarelerini belli etmeden konuşmaya çalışırsın.karizma tavırlar sergilemek arzusundasındır.lakin lanet olası bir sakız yazın sıcağından erimiş ve ayakkabına yapışıvermiştir birden.ayağını çaktırmadan yerde sürürsün falan ama bi türlü olmaz işte.. çıkmaz bi türlü yapışmıştır bi kere.
  ---"aaaaa! ayağına sakız yapışmış seniiiiin" der hafif kahkaha efektiyle..kıpkırmızı olursun o an...
  işte o an benim bittiğim andır sedat abi.......