şükela:  tümü | bugün
  • istanbul anadolu 5. sulh ceza hakimliği'nin istek istanbul eğitim hizmetleri a.ş.'nin talebi üzerine verdiği 17.01.2018 tarih ve 2018/744 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
  • (bkz: oha)
  • çok saçma, bu tarz olayların üstü kapatildikca katlanarak çoğalıyor.
  • iddiaya bile tahammül olmayan memlekette cinsel taciz de kimsenin umurunda olmaz, sonra kendi kendimize dövünürüz "vaaay bu insanlar ne zaman böyle pedofil oldu?! vaay çomarlar!! vaay kimsenin de sesi çıkmamış!?! cık cık cık!!" diye.

hukukun da desteği ile sözlük tarihinin utanç sayfasına geçmiş bir ört pas başlığıdır...
  • basit bir google aramasıyla ulaşabildiğim iddiadır. haberin paylaşıldığı haber sitesini ilk kez görüyorum ancak haber ilgili okulun yaptığı bir açıklamayı da barındırıyor. başlığın sildirilmesi sanırım olayı gündemde tutmamız gerektiğinin bir kanıtı niteliğinde.

ilgili haber

not: önceki entryimi başlığa 2 entry girmemek için sildim. zaten bu entry de onunla başlıyor.

edit: bazı yazar arkadaşlardan haber linkinin mahkeme kararıyla yasaklandığına dair mesajlar aldım. haberin ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum. eğer bu haber gerçeklik yansıtmıyorsa ve haber sitesinin yaptığı açıklamayı istek vakfı yapmadıysa kendilerinin başlıktan entry sildirip haber engellemek yerine bir açıklama yapmasını rica ederim.

1
    2

edit2: @ittin bittin gönderdi. iki yeni haber daha varmış.

1
    2
  • superhaber.tv dışında pek de haber bulunumayan iddia. bütün mecralarca araştırılmalı, hatta mustafa hoş'a ulaştırılabilirse süper olur.

1
    2
    3
    4
  • daha fazla ilgi görmesi gereken bir başlık.
  • muhafazakar etiketli bir okul olsaydı şimdi buralar hep doluydu...
  • buraların dolmamasının sebebi okul yönetiminin dünya görüşü değil, adı geçen kurumun haberlere erişim engeli koydurmasıdır. yoksa taciz tacizdir. sağcı taciz solcu taciz diye bir şey yok.
  • ailenin iddiası 5 yaşındaki çocuklarının yüzme derslerine katılmak istememesi sonucu şüphelendikleri ve çocuklarının tacize uğradığını öğrenmeleri. okulun iddiası ailenin ve çocuğun öğretmene iftira attıkları. bu kadar yasak getiriliyorsa ve haber yapılması engelleniyorsa, önyargı oluşmadan yaklaşamıyorum ben.

bir iftira durumu varsa, ailenin önüne engeller koymak ve kamera görüntülerine ulaşmasını engellemek (haber kaynaklarında geçtiği şekilde görüntüleri silmek ve kayıtlı olduğu laptopların hepsinin kaybolması) yerine şeffaf olur her şeyi açık bir şekilde gösterir, açıklamanı yaparsın. iftira atıyorlar iftiraacılar diyerek her şeyi engelliyorsan insanların aklında soru işaretleri oluşturur ve itibar kaybı yaşamamak için olayı örtbas ettiğini düşündürtürsün, bu kadar basit.