şükela:  tümü | bugün
 • istanbul anadolu 5. sulh ceza hakimliği'nin istek istanbul eğitim hizmetleri a.ş.'nin talebi üzerine verdiği 17.01.2018 tarih ve 2018/744 d.iş sayılı kararı uyarınca bu başlıkta yer alan içeriklere erişimin engellenmesine karar verilmiştir.
 • (bkz: oha)
 • çok saçma, bu tarz olayların üstü kapatildikca katlanarak çoğalıyor.
 • iddiaya bile tahammül olmayan memlekette cinsel taciz de kimsenin umurunda olmaz, sonra kendi kendimize dövünürüz "vaaay bu insanlar ne zaman böyle pedofil oldu?! vaay çomarlar!! vaay kimsenin de sesi çıkmamış!?! cık cık cık!!" diye.

  hukukun da desteği ile sözlük tarihinin utanç sayfasına geçmiş bir ört pas başlığıdır...
 • basit bir google aramasıyla ulaşabildiğim iddiadır. haberin paylaşıldığı haber sitesini ilk kez görüyorum ancak haber ilgili okulun yaptığı bir açıklamayı da barındırıyor. başlığın sildirilmesi sanırım olayı gündemde tutmamız gerektiğinin bir kanıtı niteliğinde.

  ilgili haber

  not: önceki entryimi başlığa 2 entry girmemek için sildim. zaten bu entry de onunla başlıyor.

  edit: bazı yazar arkadaşlardan haber linkinin mahkeme kararıyla yasaklandığına dair mesajlar aldım. haberin ekran görüntülerini aşağıya bırakıyorum. eğer bu haber gerçeklik yansıtmıyorsa ve haber sitesinin yaptığı açıklamayı istek vakfı yapmadıysa kendilerinin başlıktan entry sildirip haber engellemek yerine bir açıklama yapmasını rica ederim.

  1
  2

  edit2: @ittin bittin gönderdi. iki yeni haber daha varmış.

  1
  2
 • superhaber.tv dışında pek de haber bulunumayan iddia. bütün mecralarca araştırılmalı, hatta mustafa hoş'a ulaştırılabilirse süper olur.

  1
  2
  3
  4
 • daha fazla ilgi görmesi gereken bir başlık.
 • muhafazakar etiketli bir okul olsaydı şimdi buralar hep doluydu...
 • buraların dolmamasının sebebi okul yönetiminin dünya görüşü değil, adı geçen kurumun haberlere erişim engeli koydurmasıdır. yoksa taciz tacizdir. sağcı taciz solcu taciz diye bir şey yok.
 • bizim büyük oğlan taşınmadan evvel bu okulda okuyordu. bu okulda ilkokul ve ana sınıfında okuyan arkadaşlarımızın çocukları var. hala görüştüğümüz öğretmenler de var. yüzme öğretmenlerini de tanıyorum. 3 yüzme öğretmeni var ve içlerinden biri de kadın. bu üç öğretmen de çocuklarla beraber havuzda oluyorlar. zaten 20 küsür çocuğu tek bir öğretmenin havuzda idare etmesi zor.

  ana okulunda genel sorunlardan biri çocukların yüzme dersine girmek istememesiydi. bizimki de bir ara havuza girmek istemiyordu. ancak bunun temel sebebi çocukların havuzdan korkması. kolluk vs yok, sadece su üstünde kalmayı öğreninceye kadar makarna kullanabiliyorlar ve eğlence için değil yüzme öğrenmek için oradalar. çocukların korkuyla yaklaşması normal geliyor ki sınıftaki çocukların büyük çoğunluğu için bu geçerliydi.

  bunun üzerine hocalarımız veli toplantısına gelip açıklama yaptılar, çocukların derse katılım sağlaması için neler yapabileceğimizi konuştuk. biz çocukları ikna ettik, onlar da çocuklara karşı daha esnek oldular. bunda başı çeken de bu suçlamaya maruz kalan öğretmenimizdi.

  olay kesin yaşanmamıştır diyemem, küçücük çocuğun böyle bir konuda yalan söylemesi de mantıklı gelmiyor. ancak böyle bir vukaat varsa daha diğer öğretmen arkadaşları farkederdi diye düşünüyorum. kaldı ki duyduğum kadarıyla diğer veliler öğretmenin uzaklaştırılması sonrası tepki göstermişler. okulda pek kimse, diğer veliler de dahil, bu olayın yaşandığına pek inanmıyor.