şükela:  tümü | bugün
  • florya ve civar gençlerinin orta ve lise yıllarını geçirdikleri tek artısının kantindeki tavuk şnitseller olan bedrettin dalan tarafından kurulan mekan
  • serap hoca efsanesiyle meşhur okul...okula girip de tiki olmadan çıkan pek az kişi bulunmaktaymış.
  • belkide en iyi zamanlarina denk geldigim istek vakfi okulu**.bizim zamanimizda serap hocasiyla meshurdu. kadin tek basina butun okulu hizaya sokardi. o ayrildiktan sonra kimbilir nasil bi yer olmustur. ayrica florya civarinda oturan tikilerin hemen hepsi bu okuldandir.
  • hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim ve iyi dostlar biriktirdiğim, mükemmel mekân!

(bkz: bilge kagan lisesi hentbol takımı)
    (bkz: bilge kagan lisesi futbol turnuvaları)
    (bkz: bilge kagan lisesi tavuk schnitzel'leri) ..vs. .
  • tam adı ile istek vakfı bilge kağan okulları, bir zamanların istek özel florya bilge kağan deneme lisesi * mavi-beyazdan mavi-yeşile dönüşmesi ile birlikte ilk zamanlarındaki kalitesini ne yazık ki kaybeden lisem. aslen özel okul sınavları ortaokuldan sonraya alındı, mertlik bozuldu vaziyeti ile karizması sarsılmıştır
    bu okulda okuyanlar üniversiteye geldiklerinde karşılaştıkları "hangi lise" sorusuna verdikleri "bilge kağan" yanıtı karşısında afallayan karşı tarafa "hani şu mavi-yeşil dalanın okulları" şeklinde açıklama yaptıktan sonra karşı tarafta aniden jeton düşme hadisesini yaşarlar
    serap hoca efsane değil gerçektir, suyuna gidildiğinde bir melek aksi durumda 1000 kaplan gücündedir, aslen iyi kadındır. 1.80 üzerinde iri bir arkadaşa ani bir zıplama ile tokat çakabilme yeteneğine sahiptir * vakti zamanında minicik vosvosu ile okuldan kaçanları tren istasyonuna ulaşamadan çokca enselemiştir, nerden haber alır bilinmez bir rivayete göre okulda bağırdı mı tren istasyonundan duyulurmuş
  • hayatmın en toz pembe yıllarını geçirdiğim her hatırlayışımda içimin sızladığı lisem, serap hocanın çığlıklarını bile özlemişimdir, serap hanımın dışında okulun başlıca unutulmaz renkli simalarının isimleri ise biyoloci öğretmeni ali yenal bey ki tepegözüyle bütünleşmiş biriydi, müdür muavinlerinden hakan ve metin beyler, milli güvenlik hocası bergil bey, hizmetli erol abi, bekçi ramazan abi...
  • hazirliktan orta sona kadar okudugum eski okulum... serap hocayi bir kac kere bizim apartmanda gordum hatta ayni asansore bile bindim inene kadar ne kadar ter doktum anlatamam allahtan beni tanimadida rahatladim. zaten taniyamazdi orta okul zamaninda sutos bi ogrenciydim hic isim olmadi serap hoca ile o ayri konu...
  • ilk açıldığı yıllarda adı florya bilge kagan özel deneme lisesi olan, çocukluk anılarımda asık suratlı müdire hanımları, kırmızı pelerinli mr pabego ve gitarıyla derse giren mr jerry'siyle, ve yemekhanede nöbet tutup her öğrencinin tabaklardaki herşeyi yeyip yemediğini kontrol eden hemşiresiyle yer eden okulum.
  • (bkz: triny)
  • efenim bu okulun bir de yüzme havuzu vardır. halka açık olmasına rağmen fazla bilinmediğinden midir nedir, gider kocaman havuzda tek başınıza yüzersiniz, amma velakin havuzda olduğunuz unutulup tüm ışıkların söndürülmesi ya da kapının üzerinize kitlenmesi gibi hadiseler yaşayabilirsiniz. ya da ben çok safım biri beni öldürmeye çalışıyo.*