şükela:  tümü | bugün soru sor
 • burak yılmaz'dan şiddet gördüğünü söyleyen ve boşanmak isteyen eş savunmasında rte severliğini de ortaya koymuş ve 12 milyon tazminat istemiş.
  sanırım davayı garantiye almak istiyor.

  --- spoiler ---

  burak yılmaz'ın eşinden şok iddialar!

  çin'de top koşturan burak yılmaz'ın eşi istem yılmaz, şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açtı. yılmaz, hamileyken kocası tarafından darp edildiğini, konsolosluk görevlilerinin yardımıyla hastaneye götürüldüğünü söyledi.

  burak yılmaz’la iki yıl önce evlenen istem yılmaz, eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla mayıs ayında bakırköy aile mahkemesi’ne boşanma davası açtı. hürriyet'ten burcu purtul uçar'ın haberine göre; şubat ayında galatasaray'dan çin’in beijing guoan kulübüne 28 milyon tl’ye transfer olan burak yılmaz’dan nazlı adlı bir kızları bulunan ve ikinci çocuğuna hamile olan istem yılmaz, 11 sayfalık dilekçesinde çarpıcı iddialarda bulundu.

  evlilik sözleşmesi imzalattı

  2006’da tanıştıklarını, 2009’da evlenme kararı aldıklarını ancak kına gecesinde burak yılmaz’ın sebep olduğu tartışma nedeniyle nikahın iptal olduğunu anlatan istem yılmaz’ın dilekçesinde şu ifadeler yer aldı: “iki kez daha barışıp ayrıldıktan sonra 2014’te evlendik. nazlı isminde bir kızımız oldu. ağustosta bir kızımız daha dünyaya gelecek.

  eşim hatalarını kabul edip ilişki terapistine gidince evlenmeye yeniden karar verdim. eşim evlendikten sonra ise verdiği sözleri unutup beni aşağılamaya başladı. evlilik sözleşmesi teklif etti, imzaladım. yine de kendisiyle parası için evlendiğim şeklinde ağır ithamlarda bulundu. ekonomik şiddet uygulayıp kredi kartlarımı iptal ettirdi, aracımı sattı.

  çocuğu aldırmak istedi

  düğün günü cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan, eşimi telefonla arayarak 3 çocuk yapmamızı istedi. eşim de ‘ben 4 çocuk istiyorum’ dedi. ancak ikinci çocuğa hamile kaldıktan sonra hamileliğimi sonlandırmam için baskı uyguladı. baskılara direnip çocuğumu aldırmadım. hamileyken eşimden dayak yedim.

  evden çıkmasını fırsat bilip, pekin’deki türk konsolosluğu’nu arayarak yardım istedim. görevlilerin yardımıyla hastanede tedavi gördüm.” hastane tarafından verilen raporu da mahkemeye sunan istem yılmaz, tedavinin ardından yine konsolosluk görevlilerinin yardımıyla eşinden gizlice kaçarak türkiye’ye geldiğini belirtti.

  istem yılmaz, vücudunda oluşan darp izlerini gösteren fotoğrafları ve burak yılmaz ile annesinden gelen psikolojik ve fiziksel şiddeti ispat eden mesaj kayıtlarını daha sonra mahkemeye sunacağını belirtti.

  12 milyon lira tazminat istedi

  istem yılmaz, kızı ve doğacak bebeklerinin velayetini talep etti. ayrıca bakırköy şenlikköy’deki müşterek konutun da kendisi ve çocuklarına tahsisini isteyen yılmaz, kocasından toplam 12 milyon tl tazminat talebinde bulundu.
  --- spoiler ---
 • mahkemenin 1,3 milyon tl tazminat ve aylık 10 bin tl nafaka ödenmesine karar verdiği eski futbolcu eşi. ayrıca çocuklar için de, burak yılmaz'dan toplam 11 bin tl iştirak nafakası alacak.