şükela:  tümü | bugün soru sor
  • daha üzücü olanı karşıdaki kişinin kırdığını farketmeyip, kırıcı eyleminde ısrarcı olmasıdır.
  • kafayı duvara vura vura patlatma isteği oluşturan olay. zerre aklımdan geçmeyen şekilde anlaşılmak sonucu, kelimeleri gelişigüzel sıralamak sonucu düşündüklerimin yakınından geçmeyenler anlaşıldı. ne kadar açıklarsam açıklayayım kendimi, kötü hissetmesine engel olamadım kırdığım kişinin. insanı öyle bir hisse sürüklüyor ki, "kelimelerimle can acıtıyorum, ancak kelimelerimle telafi edemiyorum. tüm kelimelerim ölüyorken, başka ne gelebilir ki elimden" diye köşesine çekilme isteği uyandırıyor. sonsuza kadar susma isteği. sanki ne söylenirse söylensin, işe yaramayacakmış hissi. kontrol dışı savrulan kelimelere öfkelenip, "en azından susarak daha fazla kırmamalıyım" hissi. tekrar konuşmak, ağzımı açmak bile cesaret gerektiren bir hal alıyor.
  • böyle birşey yoktur.
    istemeden kırdığınıza kendinizi ya da çevrenizi inandırmaya çalışmaktır bu olsa olsa. içerlerde, derinlerde bir yerlerde mutlaka o hareketi destekleyen, tetikleyen bir duygu vardır, kendinizden gizlediğiniz sapkınca bir haz almışsınızdır.
    susun ve kabul edin.
  • özel hayatta veya iş hayatında kısa cümleler kurarak insanlarla iletişim kurmaya çalışıyorsan karşındaki ne anlamak istiyorsa oraya kanalize oluyor.. bu şekilde muhatabını kırdığının farkına bile varmıyorsun. ya da kırıldığının kimse farkına varmıyor. taa ki seninle bu konuda iletişime geçinceye kadar. hele ki senin için "ne kadar değerli olduğunun" farkına bile varmadan kırılanlar, kırdıklarımız..
    bir de sinirli anında kırdığını daha sonra farkına vararak ama istemeden yaptıkların var, işte o zamanla çözülüyor eğer kocaman bir adam olmayı başarmışsan..hiçbir şey için güzel bi kalbi kırmaya değmez..