şükela:  tümü | bugün
  • annemdir. sigarayı kullanılması gerektiği şekilde, dozunda kullanmıştır. kahvenin yanında bir tane, alkol ile bir tane gibi zevkleri vardır. bunun dışında kesinlikle içmez. nasıl yaptığını ben de bilmiyorum ama gerçekten iradeli kadındır.
  • önünde cennetten huri koysan karısından başkasına bakmaz iradesine sahip insandır
  • kendimden biliyorum, iradeyle alakası olmayan durumdur.

sadece içkinin yanında sigara içen biri olarak içki içmediğim zamanlarda canımın istemesini bırakın aklıma bile gelmez. akılma gelmeyen şeyi içmememin de irademin kuvvet olmasıyla alakası yoktur. içki içerken de öyle bir iki taneyle bırakmam. en az 5 tane yuvarlarım.*
  • istediği zaman sigara içen insandır.
  • bu benim lan ilginçtir ki. bazen sınav dönemlerimde artıyor 2 günde 1 paket oluyor sonra bir bakmışım ki, 20 gündür hiç içmemişim. arada barda arkadaşlarla otururken içiyorum, ama sakin bir cafede içerde sıcacık sıcak çikolatamı içiyorum bu sefer. içtiğim sigarada winston-light yani. ortamına göre yani..
  • bu kisinin sporcu olmasi muhtameldir. simdi demeyin bana efenim sporcu insan zaten icmez falan. ıcer kardesim hemde cogu icer ama durucagi yeride bilir
  • başladığı ilk zamanlarda bokunu çıkarmayan insandır. bu sayede zevkini yaşamıştır ve bu zevkten mahrum kalmayacaktır. ama kazara bokunu çıkarırlarsa malesef tiryakilik yollarında karşılaşılacak insandır. sigara gibi keyif verici maddelerin genel özelliği, az kullandığın zaman keyif çok kullandığın zaman ise bağımlılık yapar. kısacası zamanında bokunu çıkarıp bırakanlar için hiç bir zaman olmayacaktır ve gıpta ile bakılacaktır. hangi akılda bu meredin bokunu çıkardım diye de ağıtlar bile yakılabilecektir.
  • var böyle insanlar birini ben de tanıyorum. uzun yıllardır sigara içer ama bazen 1 ay bazen 6 ay ne zaman isterse ara verir. iradeyle alakası olduğunu sanmıyorum. sigarayı sevmekle alakalı sanırsam.
  • sigaranin bir bagimlilik araci degil arada bir keyif almalik bir madde oldugunu bilen bilincli insandir. nadir ictigi icin cevresi tarafindan otlakci diye tabir edilse de onu bilen bilir.