*

• rüşvet olayı eyleme dökülürken* kullanılması olası söz öbeği.
  • "aslinda teklif edilen $eyi kabul etmeye cok hevesliyken kafanin icinde yapilan bazi hesaplar nedeniyle (gecmi$te boyle bir $eyi kabul etmeyecek birisi $eklinde oturtulmu$ bir imaj, guzel bir ornek olabilir.) istemiyormu$ gibi gorunmek, lakin bu imaji verirken bazi acik kapilar birakip teklif eden ki$iyi son bir kez israr etmek konusunda cesaretlendirmek" eylemini temsil eden kalip.
    hepimiz yapariz zaman zaman bunu. iyisini yapmak herkesin harci degildir. yetenek i$idir, sanattir.
  • bu tavra sözlük üzerinde en çok şahit olunabilecek yerler "sözlükçülerin bilmem ne sayfaları/linkleri" türü başlıklar.

yeni bi bok çıkar, eğlenceli de bir şeydir, başlığı açılır, linkler teker teker girilmeye başlanır hemen ardından biri çıkıp "yaaee işte işim de olmaz ama arkadaşlar ısrar etti, başıma silah dayadılar, 500 milyon liralık senete imza attırdılar ben de almak zorunda kaldım. aha bu da linki." tadında bir takım saçmalıklarla kendi linkini ekler. link sik kadar bişiy açıklaması on paragraf. biz de yedik. bi git allasen.
  • ilk kez küçükken öğrendiğim laf. anlamazdım bir süre hatta "cep zaten yanda olur ki" filan diye salaklanmıştım.
  • ''olsa da olur,olmasa da olur ama,benim olsa daha güzel olur.çok daha güzel olur aslında ama,utanıyorum işte istemeye
    anlasana.ben inkar ettikçe sen ısrarededur,sonunda benim olsun n'olur.iki diş yedim o baklavadan ama,eğer bir diş daha
    yemezsem bi' tarafım şişecek sanki.gerçekten istemiyorum,teşekkür ederim.yemezsen ölümü gör de,allah'ın adını koy lütfen,
    biraz daha bastır ve beni ikna et n'olur.'' der gibi.az gahbecik değil.
  • son dönemlerde özellikle milliyetçi ulusal cephenin hdp'nin barajı geçme konusunda bilinçaltında taşıdığı söz öbeğidir. nasıl bir çelişkide olduklarını çok iyi biliyorlar. allah kurtarsın.
  • şinasi tarafında türkçeye kazandırılmıştır.şair evlenmesi/ebullaklaka karakteri.
  • türklerin temel 7 karakteristik özelliğinden yalnızca birisi :)
hesabın var mı? giriş yap