şükela:  tümü | bugün
 • işten atıldığı için kalp krizi geçirmedi aslında.

  yasalar olmadığı için kalp krizi geçirdi. işveren şunu bir avrupa ülkesinde yapsa,dükkanını kapatırlar.

  türkiye bu olaylardan dolayı avrupa birliği'ne giremiyor.

  (bkz: insan hakları)
 • siz tatil kredilerini arastiradurun, emekçi insanların hastalanmaya bile hakkı olmasın. kimin umrunda. zalimsin dünya.
 • üst edit: başlık "hastalığı nedeniyle rapor almak zorunda kalan güvenlik gorevlisinin işten atıldığı için hayatını kaybetmesi" olmalıydı.

  ne desek boş. güvenlik görevlisi adam rahatsız olduğu için doktora gidiyor. doktor 15 gün rapor vereceğini söylüyor. adam ise işten atilma korkusuyla 5 günün yeterli olacağını söylüyor. sonra raporu whatsapp grubundan yetkililerle paylaşıyor ve adama bir daha ise gelme diyorlar. sonrasinda ise üzüntüden ölen guvenlik gorevlisi, arkada bir çocuk, bir eş ve yaşlı bir anne bırakıyor. video ve haber kaynağı

  merhumun whatsapp mesaj görüntüsü için:
  görsel

  konuyla ilgili yorum yaptığını sanan ancak meselenin künhüne vakıf olamamış bir yazar beyanı: görsel

  edit 2: arkadaşlar ilgili şirketin ve müdürün ifşasi için çok mesaj geldi ancak hepsinde olasılık var. maalesef yuzde 1 lik bir olmama olasılığı varsa bile zan altında bırakmak doğru olmaz. bunun için net bilgilerle emin olmamız gerekiyor.

  edit 3: ankarali07 nickli yazar arkadaş `(#108465007)`no lu entry de şirket ve müdür ile ilgili bazı bilgiler paylaştığını belirtiyor.

  edit 4: arkadaşlar ne yazık ki hala bu acımasızlığı savunan kişiler var. onlara göre suçlu olan hayatını kaybeden merhummus. neymiş efendim sağlık problemi varmış ve şirkete mal edilemezmis. ancak mesele işten çıkarma degil. mesele, doktorun verdiği resmi raporu tinlamayarak gerçekten sağlık problemi olan bir adamın acimasizca sorgusuz sualsiz whatsapp üzerinden işten çıkarılması. ne hakka ne hukuka ne insanliga uygun bu davranışı haklı görmek hangi vicdana sığar kabul etmem mümkün değil. hele sözde işten çıkarmanın yasak olduğu şu pandemi sürecinde. özellikle devlet kurumlarında keyfi olarak işe gitmeyip uyduruk rapor olan nice insanların olduğunu düşündüğümüzde doktorun 15 gün rapor vermek istediği ancak merhumun işten atılma korkusuyla 5 gün yeterli demesi ancak buna rağmen kendisine reva görülen muamele asla haklı görülemez.
 • ölen bir insan değildir, koskoca bir ülkenin adaletidir. işçi haklarının olmadığı, sendikalaşmanın olmadığı bir ülkede önce emeğin değeri, evrensel insan hakları ölür. ölen bu insan değildir, ölen binlerce insanın geleceğe dair umududur. bu adamı öldüren de çocuklarına artık bir dilim ekmek götüremeyecek olmasının kasvetidir.
 • bana yıllar önce çalıştığım yerde trafik kazası geçirip belini kıran, sabit bir şekilde yattığı için de haliyle raporlu olan arkadaşımı işe döndüğünde cezalandırmak için işyerinin en boktan birimine süren orospu çocuğunu hatırlatan adamcağızdır. arkadaşım istifa etmek zorunda kalmıştı. o orospu çocuğunun da yetkisi olsa arkadaşım aynı bu adamcağız gibi atılırdı.

  yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin. rabbim bahçenizde çiçek açtırmasın inşallah.
 • yurek daglayan olaydir.
  o “baslamasin” kelimesi aslinda isverenin ya da mudur herneyse kendini kral sanmasi sebebi ile yazilmis bir kelime. allah islah etsin insallah. sen de bir gun ettigini bulursun nasil olsa.
  vah gidene ve geride biraktiklarina

  edit: duzenleme
 • kapitalist düzende çalışan emekçi kişiler insan olarak görülmezler.nasılsa yerine çalışacak binlerce işsiz var diye keyfi işten çıkarılıp hayatı mahvedilir.öldüğünde iş sahipleri bir taziye bile sunmazlar.bu sömürü sisteminde çark devam eder çünkü kişilerin hiç bir kıymeti yoktur biri ayrılır veya ölür umurlarında olmaz başka birini bulup onun emeğini sömürmeye çarkı döndürmeye devam ederler.
 • yazık, tipik türk işverenin çalışanı robot olarak görmesinin acı sonucu.
  yerine başkasını ne alıyorsun şerefsiz! o kadar mı yetersiz elemanın var? o raporun parasını devlet ödeyecekti, kâr mı ettin ders mi verdin? adamcağız işveren tavrını görmüş ki demek, 5 güne düşürtmüş.
  ondan sonra da patronlara ve yavşak yöneticilere laf söyleyince kötü oluyoruz. türkiye'de işçi olmak eşittir kanser kalp hastası adayı olmaktır. ağız tadıyla hasta bile olamazsın. bağışıklık yerlerde stres ve yoğun çalışmadan, kalitesiz yemeklerden ama hasta olmayacağız. ne diyim, ilahi adalet yakın zamanda tecelli eder umarım da ibret olur belki biraz.
 • “güvenlik görevlisi “ işi çok zordur gündüz 12 saat gece 12 saat çalışırsın aldığın para asgari ücret ya da ona yakındır bu işin en zor tarafı ise çalıştığın yerde yetki olmadığı için sana herkes kapımın köpeği muamelesi çeker sen insanların namusunu gece kelle koltukta korursun ama o karısına laf geçiremez sana gelir laf geçirir haberde ise ayrı bir şerefsizlik var diğer elemanlara mesai parası ödememek için adamı işten çıkartmışlar büyük ihtimal allah belanızı versin üç beş kuruş fazla kazancan diye adamı canından etmişler.
 • basit bir olay değildir sorumluların ceza almayacağını hepimiz biliyoruz.somada 301 madenci öldü işletme sahibi 5 yil yatti çıkti 301 canın bedeli sadece 5 yıldı.ekonominin bu durumda olmasının en büyük sebebi hukuk ve adaletin işlememesidir.bu adamın bu şekilde ölmesinin sebebi akp hükümetidir.