şükela:  tümü | bugün
96 entry daha
 • kamu ve özel sektör arasındaki böylesine uçurum dünyanın başka hangi ülkesinde var acaba?
 • vefat etmeden önce işine son veren firmanın öğrenilip topluca boykot edilmesi gereken merhumdur.

  edit: cd güvenlik a.ş. antalya diyorlar.
 • geçenlerde bir başlık vardı insanlar neden memur olmak istiyor diye.aha bak özel sektörün hali ortada, kölelik bile daha onurluydu daha çok hakkın vardı köle iken. ülkede özel sektör berbat bir halde ya insanlar nasıl bu sektöre güvenip de ev kurup gelecek kurabilir ki amk. şu hale bak ya orul orul orspu çocuğu patronlar üç kuruş para verince senin sikine taşağına kadar sahibin zannediyorlar kendilerini
 • her gün buna benzer korkularla işe giden, işini düzgün yapıp ekmeğine sahip çıktığı halde güvencesi olmayan; bin türlü stresi sırtlanan milyonlarca insan var.

  ne yapılıyor bu insanlar için? belediye, valilik, içişleri... kısacası devlet n'apıyor? pandemi yüzünden ekonomideki ürkütücü tabloyu konuşamaz olduk. insanlar sendikalaşamıyor, hakkını alamıyor. daha da acısı kimse bunu düşünmüyor bile. ne kadar korkunç bir ölümdür bu. geride kalan insanlar, sevenleri ne halde şimdi acep...

  birbirini eğlemek için hashtag açıp hayati mevzuları ciddiyetten uzak bir alaycılıkla irdelemek, şiddet dilinin yeniden ve daha irite edici şekilde tekerrürüne sebep olmak; dibine kadar politik olan meseleleri sulandırarak olumlu sonuç almaya çalışmak akıllı insanların yapacağı iş değil arkadaşlar, kesin bilgi.

  sorunumuz ekonomiktir, sınıf temellidir. sorunumuz tam da budur. bir tarafta silahlar, paralar, psychedelic teşkilat havasıyla efsunlanıp duvarlarla bile kavga eden statü manyağı bir magandalık; diğer taraftaysa 15 günlük hakkından feragat etmek zorunda kalan, buna rağmen işinden atılan bir emekçi.

  bu memleketin cinayeti* güvencesizliktir. arkası, abisi olan yırtıyor. kadın da öldürse, çocuk da öldürse; kediyi köpeği de çiğnese, politik açıdan aynı safta olmadığın bir polise çarpıp kaçsa ceza almıyor.

  bu ülkede adalet yok. hikayelerdeki isimleri ve meslekleri değiştir, sonuç yine aynı. zayıf, mazlum, güvencesiz olmak ortadan kalkmadıkça; yeni, güvene dayalı, ayrıştırmaktan olabildiğince uzak bir siyasi dil yaygınlaşmadıkça ve de en önemlisi belirli bir statüye ulaşma hayali satmak engellenmedikçe bu dramı hepimiz yaşayacağız.

  kimsenin hikayesi böyle bitmemeli. insanlar hayallerini bu kadar kolay yitirmemeli. kabullenemiyorum.
 • bu ülkede herkes birbirini sikme geçirme derdinde. ondan sonrada müslümanlıkdan bahsederiz. hangi müslüman yapar bunların yaptığını!
 • ücretsiz izne çıkarılıyor.
  tabi adı izin göstermelik, işten çıkarmanın yeni adı, iş kanununda olmayan bir mevzu, yani işveren öyle kafasına estiği gibi uygulayamaz bunu. çalışan eğer işvereniyle anlaşırsa bir ay ücretsiz izin yapabilir ancak görüyoruz ki çalışanın bu durumdan haberi bile yok.
  bu durumda işveren hem kıdem tazminatını hem de diğer haklarını ödemek zorundadır. ancak bu kişi yeni işe girmiş de olabilir ve bu süreçten sonra bir de iş arama sıkıntısı çıkacak. insanlar işe güvenip borca giriyor... ne zaman insanlık statüsüne yükselecek işverenler! ve hükümetler neden işçiden değil işverenden yana daha çok.
  iş ve işçi sorunları o kadar çok ki, kanunlar tabiri caizse formalite.
 • işçiler köle değildir. onlarda zengin patronları gibi insandır.

  işçileri ne zaman insan yerine koyacaklar? artık yasalar sert olmalı. sendikalaşma olmalı.
 • allah rahmet eylesin. 3-5 kurus icin insanlarin sagligina kadar goz diken bu ac gozlu isverenlerin hepsini allah islah etsin, ama kurunun yaninda yasa zarar gelmesin. allah yakinlarina sabir versin, yardimcilari olsun
 • şu c.d. kimmis yok mu ifsa edecek? insanliktan nasibini almayan serefsizlere insanligin ogretilmesi lazim..
 • her kavgada ölen benim...
233 entry daha