şükela:  tümü | bugün
 • patron denen kavramin sizden ve calismalarinizdan memnun olmamasi, sizi yetersiz bulmasi hatta bazen gereksiz bulmasi sonucu isinize son vermesi, maasinizi kesmesi ve kapi disari etmesi hadisesi. hos degildir, bu durumda taksitleriniz ve kredi karti borclarinizla basbasa kalirsiniz.
 • karşılığında tazminat alacagınız eylem..
  o sıralar baska bi yerde daha iyi bir is bulduysanız tadindan yenmez..
 • bir insanın hayatındaki en zon anlardan biriside buymuş, sabah sabah patronunuz arar ve bir elemanın hemen işten çıkarılmasını ve geldiğinde onu görmek istemediğini söyler. çok eleman işe aldım ancak hiç çıkarmamıştım, kelimelerin boğazıma dizildiği, bütün sinirlerimin boşaldığı, ellerimin titrediği ve tekrar asla yaşamak istemediğim andır... işten çıkarılanın halini düşünmekse ayrıca zor....
 • hayatın en sıkıntılı anlarından biri. hele de çalışanın bir suçu yok ise daha çok üzer iş vereni. daha çok iş alıcam daha çok insan çalıştırıcam ilerde diye kendinize söz verirsiniz.
 • (bkz: içten atmak)
 • süper ötesi saçma sapan gerekçelerle yapılanları var artık bunun. çalışanın özel mailini kırıp kişisel yazışmalarından siyasi faaliyet yürüttüğüne karar verip çıkarabiliyorsunuz mesela:

  http://www.habervesaire.com/haber/1442/
 • bombok bir duygu. foseptik kuyusu midene yerleşmiş bir duyguyla yaşıyorsun saatlerce, belki günlerce. sürekli konuya nerden gireceğini düşünüyorsun. şöyle derse ne derim, böyle derse ne derim düşünceleri bir kompresör gibi içini deliyor. saç baş birbirine karışıyor, sanki vücudundan yeşil renkli kokular çıkıyor. bundan sonra ne yapacak diye düşünüyorsun ama bir taraftan da o kişiyle çalışmanın artık mümkün olmadığını, her iki tarafa da zarar veren kangrene dönüşmüş bir iş ilişkisini kesip atmak gerektiğini düşünüyorsun.

  bir taraftan kestiğin ahkamlar geçiyor zihninden. işçi haklarından, iş güvencesinden bahsettiğin anlar. o kişiyle katıldığın 1 mayıs'lar falan. öte taraftan diğer mesai arkadaşlarının yaşam alanına yaptığı olumsuz müdahaleler. kendini haklı çıkaracak ekstra sebepler arıyorsun. bilincini rahatlatacak bonus sebepler. bu yazı yazılırken içeriden sesi geliyor, "sikecem böyle işi" diyor oysa ofiste küfürlü konuşmak yasaklanmışken bonuslar artıyor.

  ne bok yiyeceğini, yemeye nereden başlayacağını bilemiyorsun.
 • aylardir zeminin su almasini engellemek icin kendini yırtarsin..
  yagmurun ortasinda kendin sırıl sıklam olursunda zemini islatmassin..

  derken demiri baglatirsin,kalıbı çaktirirsin,betonu attirirsin..

  sonra biri gelir beton kürü yapacagim diye suyu acik unutup uykuya dalar..

  sabah gelirsin bi bakarsin her yer su altinda kalmiş..

  ne oldu diye sorarsin beton suyu alsin diye çok suladim cevabini alirsin..

  şok gecirirsin yalani hazmedemessin

  ve işten çıkartirsin..

  helalleşip parasini öderken gözleri dolar. yapmasamiydim dersin geri dönemessin seninde gözlerin dolar..

  zordur kimse bu durumda kalmasin..
 • ihbar süresinden bihaber gerzek bir müdürün götü yemediği için bir türlü cesaret edemediği bir eylem olabiliyor. nasıl bir şerefsizlik ki çıkarılacak arkadaşın önce yakın çevresinden bunu söylemelerini isteyip sorumluluktan kaçıyor, sonra da pat diye haber verip karşısındakini şoka sokabiliyor.
 • allah kimseye vermesin, dünyanın en boktan eylemidir...