• tembel pezevenkler yine demis oh ne guzel yan gelirsin yatarsin, parani alirsin, dunya sikine bilmem ne...

olm siz adam olmayacaksiniz. isten ayrildiginizda da arkanizda, ne tembel pezevenkti iyi ki kurtulduk bir daha da gozumuze gorunmez isallah diyecekler.

buradaki tembelleri dinlemeyin, isten ayrilacaginizi biliyorsunuz diye sacma sapan seyler yapmayin. eger yerinize birisi atanmissa ona profesyonel bir sekilde isi teslim edin, yarim kalmis islerinizi tamamlamaya calisin, eksik olanlari ustunuze bildirin. insan gibi davranin ki siz isten cikarken insanlar size saygi duysunlar.

dunya kucuk, is dunyasi daha da kucuk, yaptiginiz her turlu cahillik eninde sonunda doner sizi bulur bir gun.

buradaki tembel picler gibi davranmayin, onlar hayatta bir sik olamayacak cahiller. laflarini dinlemeyin
  • ihbar süresi boyunca iş yerinde çalıştırılıyorsa amatörlük göstergesidir.

işten istifa eden kişinin daha odadan çıkmadan çekmecisindeki kişisel eşyalarını kargo ile adresine göndermek gerekir.

istifa eden bir insanı iş yerinde tutmak bildiğin saçmalıktır. neden amatörlük peki? çünkü süreçlerin hala insanlara bağlı olduğunu gösterir, bilginin paylaşılmadığını, bilgi akışının yavaş olduğunu ve olası durumlara hazırlıksız olunduğu gün gibi ortadır.

şirket yönetmeyi hala öğrenemedik. durumu sadece istifa bazında düşünmemek gerekir. çalışan kişinin ani bir ölümüne bile hazırlıklı olmak gerekir.
  • yasal haklar nedeniyle 15 gün yerine 5 hafta olarak tecrübe ettiğim süreç.
    oldukça keyifliydi. şirkette kim kimle ilgili ne düşünüyor ne yapıyor hepsini herkese iletmiştim :)
    takip eden 1 yıl içerisinde haberdar olduğum 10 istifa daha oldu.
  • işveren için risktir.
    amerika'da iş arkadaşım işten ayrılmak için "two weeks notice" vermişti. yönetici, o zaman şimdi siktir git deyip, 2 haftalık maaşını verip göndermişti.
    işten ayrılacak adamın işe gelmesi şirket için risktir.
  • işten 15 gün sonra ayrılacağını söyleyerek başlatılan süreçtir.

hangi motivasyon o işe seni götürür gerçekten bilmiyorum. 1 gün bile tahammülün kalmamışken.
  • akıllı olun ve size yapılan haksızlıkların acısını ufak ufak çıkarmaya bakın.

1- patronun telefonlarına cevap verme.
    2- mesai saatini 2 saat uzat.
    3- sevmediğin personelin ağzına sıç.
    4- öğlen yemeğinden sonra eve git, soran olursa tuvaletteyim de.
    5- tazminat sıkıntın yoksa patronun ensesine tokat at.
    6- tuvalete gir 2 saat çıkma.
    7- yeni iş ara bu arada.
    8- çok iyi bir maaşla yeni işe başlayacağını, bu sümsük yerden kurtulduğuna çok sevindiğini bağıra çağıra kahkaha atarak söyle.
  • insana bir husu ve rahatlik geliyor, hergun patrona ben istifami verdim, bundan sonrasini siz dusunun bakislari... toplantilarda, onu bana kotu davranirken dusunecektiniz tavirlari... gec gelmeler, erken cikmalar, lavaboya isemeler falan falan...
  • yaşadım ben bunu.

zammı beğenmedim, iş şartlarım canımı sıkmaya başlamıştı, ayarlarız diyip oyalamaya kalktılar, çok kızdım yediremedim başka iş buldum. istifamı verdim.

işime eskisinden iyi devam ettim, asla salmadım, kişiliğime yakışmazdı. hatta mavi yaka personelimle ilgili bazı durumları gitmeden hallettim, benden sonra gelecek arkadaşla vakit kaybetmesinler diye.
    bütün anlaşmazlıklarımıza rağmen yöneticilerim çok iyi şekilde veda ettiler, adıma organizasyon falan yapıldı sevindiler mi ne amk aıjeapodja

sonuç olarak hala yolum düşerse uğrayabiliyorum arada, muhabbet ediyoruz, oturup iki çay içebiliyoruz.

insani gereklilikleri unutmamak lazım.
  • benim için geçtiğimiz cuma günü başlamıştır. hala gayet eskisi gibi çalışıyorum ben mi malım acaba? kriz ortası iş aricam ha bi de.
  • bugün yarın yapmamak için kendimi zor tuttuğum eylem.

şu bayram geçsin bayram tatili dönüşü istifa edeceğim diyorum ama mesainin her saniyesi sinir savaşında geçiyor.

bakalım zaman ne gösterecek.
hesabın var mı? giriş yap