• işten 15 gün sonra ayrılacağını söyleyerek başlatılan süreçtir.

hangi motivasyon o işe seni götürür gerçekten bilmiyorum. 1 gün bile tahammülün kalmamışken.
  • bugün yarın yapmamak için kendimi zor tuttuğum eylem.

şu bayram geçsin bayram tatili dönüşü istifa edeceğim diyorum ama mesainin her saniyesi sinir savaşında geçiyor.

bakalım zaman ne gösterecek.
  • günde iki saat iş arama izni ilave edilerek 3 küsür gün daha azaltılabilecek sikimsonik geçen zamandır. çoğunlukla hiç iş yapmayacağını bilmesine rağmen sırf pozisyon boş kalmasın diye işveren çıkarmaz seni. (veya ipnelik olsun diye ihbar tazminatını isterler)
  • heyecanla beklediğim 15 gündür. basiretim bağlandı amk, gusül abdest falan deneyeceğim, başka tavsiyesi olan varsa yeşillendiriversin.

edit: valla evrene gönderdiğim mesajdan mıdır, kalbimin temizliğinden midir bilmiyorum ama bugünden itibaren geçireceğim 15 gündür. alabileceğim en iyi tekliflerden birini alarak hayalime ulaştım, artık daha büyük hayallerle uyuyorum, darısı başınıza. kimse, giderken, ayaklarının geri geri gittiği kurumda 10 saatini geçirmek üzere sabah 6'ya kurduğu alarmı 20 kere erteleyerek küfrede küfrede gitmek zorunda kalmasın.

siz siz olun, 3 kuruşa 5 köfte vermeyin, 5 köfteniz için 6 kuruş verecekler illaki var, sabredin ve sonunda tadını çıkarın.
  • benim için geçtiğimiz cuma günü başlamıştır. hala gayet eskisi gibi çalışıyorum ben mi malım acaba? kriz ortası iş aricam ha bi de.
  • en boktan süreç her söylenen lafın sana geldiğini her bakışın sana atıldığını düşünürsün. yarı yolda bırakmış gibi hissettirirler adama kendini. aldığın kararı sorgulatmaya çalışırlar he senin sikinde olurmu o sana kalmış bişey. ama çok düşünmemek lazım artık istifanı verdin ve rahat olman lazım işte sorumluluğun dahi kalmamış. son gün son ana kadar çalıştırırlar genelde
  • yasal haklar nedeniyle 15 gün yerine 5 hafta olarak tecrübe ettiğim süreç.
    oldukça keyifliydi. şirkette kim kimle ilgili ne düşünüyor ne yapıyor hepsini herkese iletmiştim :)
    takip eden 1 yıl içerisinde haberdar olduğum 10 istifa daha oldu.
  • iş yerinde geçirdiğin en rahat 15 gündür. arkadaş ortamı iyi olan bir iş yeriyse ve daha iyi bir iş bulup gidiyorsan tadından yenmez. istediğin gibi gider gelirsin. kovacak değiller ya.
  • fiilen işe gidilmeyip iş aranması için müsade edilen on beş gün sonun da çıkış işlemleri yapılan böylece (bkz: ihbar tazminatı) ödemesi yapıl mamasına neden olan on beş gün
hesabın var mı? giriş yap