şükela:  tümü | bugün
 • işten çıkan adamın ingilizce i am going yeaah demesidir.bence budur.çözdüm abijim.
 • simsirtarrak nickli yazarın aylar önce inci sözlükte açtığı, yankıları halen sürmekte olan başlık. devamı "tabi ebe sikmek şart olur" şeklindedir. ne anlama geldiğini yaprak dökümü'nün finalinden daha çok, abdullah gül'ün bıyıksız halinin neye benzeyeceğinden daha az merak etmekteyim.
 • bi' an çözdüm gibi geldi; ama çözemedim.
 • şu am günü yağ hadisesine bir açıklık getirmenin zamanı geldi. bunu inci sözlük'te yapsam şayet, kimse okumayacak, her saniye açılan salak başlıklardan ötürü açacağım başlık ışık hızıyla sol taşak'tan akarken, yazdığım entry de uzun olacağı gerekçesiyle "özet geç piç" olacak. gerçi o kadar uzun yazmaya niyetim yok ama...

  iş bu hadise, bundan nerdeyse 1 yıl evvel başladı. tabi o zaman zeykur var, zeykur kapandı inci'ye geçtik falan filan. kısa bir flashback olsun bu. o zamanlar başlık karakter sınırlandırması da yoktu. hayvan gibi başlıklar açabilirdik. maksimum 80'di sanırsam, o da hayli hayli yetmekteydi. fakat insanların kafası güzel olunca, bünyeden bünyeye farklı reaksiyonlar gösterebiliyor. kimi saçmalarken, kimi garip şekillerde felsefe yapabiliyor. işte bu geçen uçarken limon kurbağalı taşak kurabiye muhabbeti de o kafanın bir ürünü ve buna benzer birçok başlığa 26 aralık'ta ilham veren başlık oldu. tabi daha sonraları bu tür bir şey demeye çalışıp da saçmalamak bir ekol oldu, bir süre bu devam etti. mevzu bahis simsirtarrak nicki arkadaş da bu tür başlıklarda hep entryi olan kişidir. geçen uçarken kurbağalı taşak kurabiye başlığındaki 3. entry 2009 yılında kendisine aittir. ben şahsen başlıktaki ilk entryimi silsem, 2. kişi de silse başlık yine simsirtarrak açmış gibi gözükecekti.

  tıpkı am günü yağ'da olduğu gibi. o başlığı açan şahıs simsirtarrak değildir, sadece 2. entryi girmiş. 1. entryi giren yazar entrylerini silip uçtuktan sonra, başlık bunun başına kalmış ve sonra bir şekilde de popülerleşmiştir. yani adamın yaptığı bir şey yok, sadece anonimdir. ihale üstüne kalmış, ekmeği de o yemiştir. tıpkı tesla ile edison'un durumu gibidir. he am günü yağ ayrı bir ekoldür, nice muhabbetleri şenlendirmiş, okunmuş da bol bol gülünmüştür. ancak ne ilham kaynağı doğrudan doğruya başlığı açan şahıstır ne de bunun founder'ı simsirtarrak'tır. freud sen sus haksizsin ibne başlığı çok evvelden açmıştır ancak olay sadece o değil. birilerinin ortamda "bak ulan ben efsane adamım, bu başlığı ben koydum. inci'de büyük payım var." triplerine girmemesi gerekir ki simsirtarrak bu işten çok ekmek yemiştir. bu adamın zaten sike sürülecek tek entryi odur, ondan başka da yoktur. madem öyle yaratıcıydı, neden başka şeyler de yazamadı? işte size cevap. her gören böyle sandı, geçen uçarken limon kurbağalı taşak kurabiye'de bunu bir nebze ortaya çıkardı. şimdi olayın içinden biri olarak da ben bunu yazmak istedim. simsirtarrak entryini silsin, bir sikim olmaz. o başlık yine bir efsane olarak yer alır. hiç değilse o başlıkla kasılması ve triplere girmesi biter.

  evet freud sen sus haksizsin ibne nickli yazar benim oradaki, belirtmek istedim. fark ettim yazı çok uzun olmuş ama açıklama gereği duydum, 3-5 cümleyle de açıklanmıyordu. idare edin, açıklama gereği duydum niyeyse amına koyim. öyle işte.
 • işten çıkarken ingilizce olarak "i am going ya'll" (ben çıkıyorum millet!) demek manasındadır bence. hızlıca aksanlı söylenince i'm goin' yawl (am günü yağ) şeklinde kulağa gelmektedir.
 • "ingilizce am günü"nden kastı. 00:00'dan sonrasıdır. adamda gece yarısından sonra işten çıktığı için. "tabi ebe sikmek şart olur" diyor. evet çözüldü, dağılabiliriz.
 • kitabı bütün kırtasiye ve marketlerde

  https://galeri.uludagsozluk.com/…m-günü-yağ-179711/
 • sonunda sırrı çözülen inci başlığı;

  malum cümlenin yarısını başlıkta, yarısını entryde yazıyor piçler. yine böyle bir başlıkta eleman "işten çıkarken adama ingilizce am günü yapalımmı dedim" yazmaya çalışırken "p" yerine "ğ" basmış. sonra entrysini silmiş... oh bee.

  http://img465.yukle.tc/…es/11111015incim6542305.jpg
 • inci sözlük'teki kolpa can yücel şiirleri oturumu başlığında da bir selam çakılmıştır bu inci sözlük başlığına.

  evden çıkarken adama..
  umarsızca kan günü yağ..
  tabi seni sevmek şart olur.

  - can yücel -