şükela:  tümü | bugün
 • şimdi düşün, çok yoğun bir gün yaşamışsın kafan olmuş fadimenin düğünü ya da diyelim ki işte o gününü çok verimsiz geçirdin, hiç bir şey yapmadan boş boş etrafına baktın durdun, işten çıktın, servise bindin yanına susmak bilmeyen servis arkadaşın bindi ve sana bugün şirketi için yaptığı kahramanlıkları anlatmaya başladı sen ufaktan samimiyetsiz gülüşünü gösterdin ve bingo! servisten inme sırası sende, indin bir iki saniye düşündün yada düşündüğünü sandın ani bir manevra ile markete yöneldin hatta dur ne marketi bakkala yöneldin, mahmut amcan sana selam verdi doğruca buz gibi biraların durduğu dolaba yöneldin ve el çabukluğu ile 2 tane birayı kaptın, verdin parasını düştün evin yoluna, peki şimdi söyle var mı senden daha huzurlu olanı şuan?

  edit : aşağıdaki yorumlarda şu dikkatimi çekti, ülke bu durumdayken her gün ölen yaralanan savaşlar varken nasıl 2 bira içip huzurlu olabiliyorsunuz ve vizyonsuz insan davranışı demiş bazıları, peki sizler her gün onca ölüm onca kayıp onca saldırı varken ne yapıyorsunuz ? yine her zamanki rutin hayatınıza devam ediyorsunuz, sabah haberleri açıp üzülüp kahvaltınızı yapıp yine o hapishane ofislerinize dönüp köle gibi çalışmaktan başka ne yapıyorsunuz da insanların huzur bulma şekillerine vizyonsuzluk diyorsunuz, ben bira içiyorum sen çay ne farkı ? ikimizde bu olanlara üzülmek dışında bir şey yapmıyoruz çünkü biz insanız en acı olayları bile bir süre sonra unutup yine boynumuza tasmamızı takıp hayata devam ediyoruz, sende normal hayatına devam ederken etmiyormuş gibi yazıp insanlara vizyonsuzluk derken düşündün mü hiç asıl vizyonsuzluğu kim yapıyor diye ?

  debe editi : alintidir
  oğuzcan, 2010 yılında serinlemek için girdiği van gölünde boğularak bir süre oksijensiz kaldı. bunun sonucunda bilinci kapanan oğuzcan, yaşamını devam ettirebilmek için 6 yıldır çok masraflı tedavilere ihtiyaç duymaktadır. bu süre zarfında elde avuçta ne varsa oğullarının tedavi masraflarına harcayan aileye bir yardımımız dokunursa ne mutlu bize.

  birçok hastaya ve ihtiyaç sahibine derman olan sözlüğün oğuzcan'a da derman olacağı ümidini taşıyorum.

  detaylı bilgi için sosyal medya linklerini, babasının telefon numarasını ve yardım edebilmeniz için hesap numarasını aşağıda veriyorum.

  babası halis atacan: 0532 411 65 71

  facebook

  twitter

  hesap sahibi: oğuzcan atacan
  ziraat bankası;

  hesap no: 77319544-5001 1553- muratpaşa/antalya

  tl hesabı iban: tr40 0001 0015 5377 3195 4450 01

  edit: antalya il dernekler mudurlugunun yardım toplanması için verdiği izni gösteren belge;
  http://i.hizliresim.com/gxyqmr.jpg"
 • herkes birer kadeh veya şişe içse hiçbir sıkıntı kalmayacak ülkecek. bi kafalar rahatlar valla, stres vs kalmaz.
 • günün yorgunluğunu atmanın en tatlı yöntemidir.
 • ben direkt evde yaptığım için yaşamadığım durum.
  aptal olmayın, evde yapın.

  (bkz: evde bira yapımı)
 • günde 15 tl (bkz: kırmızı tuborg) vererek ayda 40 biraya 300tl vermek demektir.
  evde yaparsanız 100tl civarı...

  yeri gelmişken...
 • birincisi iş stresini atmak için ikincisi dezenfektan.
 • benim her gun yaptigim durumdur. evilik, cocuk, is ucgeninde sikistiktan sonra kafa oluyor bulasik sungeri gibi. pelteye donen beyni canlandirmanin yolu ise uyku. bu hayat sartlarinda uyku ayik kafa ile elde etmek zor. bu durumda yapilacak en guzel hareket, aksam saat 23 civari 1. bira, 23.30 civari 2.yi yuvarlayip, yatmaktir.
 • bugün yapacağım şey.

  üçte yetmez beş tane..ver allahım ver.
 • benim için özellikle bir cuma klasiğidir.

  işten çıkar yol üzerindeki sadece içecek satan markete giderim.
  oradan iki tane guiness ya da leffe alırım
  buzluğa atarım yemek yiyene kadar soğurlar
  sonra da balkonda yuvarlarım bir güzel
  ardından varsa bir plan artık gece dışarı çıkılır, yoksa film dizi falan...