şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kendisini izine yollamak olabilir.
  • alternatif çok olsa da zirveye oynayacak şey belli: pasif agresif kinaye yaparak kafa siken yöneticisinden uzak kalmasını sağlamak.
  • resmi bir tutanak tutmak ve kuralına uygun davranmak. ötesi berisi iş verenin haddine değildir. eğer iş verenin gram kafası çalışıyorsa en baştan her şeyi kuralına uygun olarak yaptığından, ihmal veya suistimal ile karşılaştığında yasal olarak yaptırım uygular.

    iş verenin kurallara uygun iş yapması önemlidir, maaşların zamanında yatması, sigortanın eksiksiz ödenmesi, iş kanununa uygun davranma gibi bir çok sorumluluğunu düzgün yerine getiremeyen iş veren, ileride bir sıkıntı olunca haksız duruma düşüyor. mesela bir işçi işe haber vermeden gelmez ise ona noterden ihtar çekmesi gerektiğini bilmeyen salaklar, çalıştığı fazla mesai'yi ödemeyip sigortasında göstermeyen andavallar, maaşı belirli süre geçiken işçinin işe gelmeme ve çalışmama hakkı olduğunu bilmeyen spastikler..... kısacası iş kanununu bilmeyen beyinsiz kişiler, doğru davranamıyorlar. haklı ike haksız duruma düşüyorlar.

    işini yapmayan, suistimal eden işçiye her türlü yaptırım hakkın var ama önce sen adam olup, kurallara uyacaksın. yoksa çsgb azına sıçar, işçi mahkemesinde küfrede küfrede tazminat ödetirler adama. patron neyse işçisi odur. tüm her şeyi yaptığın halde başaramıyorsan çalışanınla yer değiştir, belki o senden daha iyi yapar işi.
  • fenerbahce'de futbolcu olmasını sağlamak. orada pek göze batmaz hemde kendini yalnız hissetmez.