şükela:  tümü | bugün
  • planlanmayan şekilde aileye katılacağı için, bireylerin içlerinden gelmeyerek koyacakları isimlerdir.

örnek vermek gerekirse ; felakettin ismi en uygun isimdir bana göre.
  • biz istedik de noldu garip yavrum istanbul gibi yerde çalışan anne babanın evinde dünyaya geldi. çocuk sürekli bize atılıyo, biliyo çünkü sabah uyandığında yanında biz değil eşşek gibi azarlayan anneannesi ya da hastalıktan kalkamayan babaannesi olacak.

sikeyim böyle dünyayı da kurtaranı da. kendi anamdan fayda yok lan. çocuğu biz istedik ama sülalede istenmemiş belli. ismi de garip olsun. daha bi yaşındaki çocuğun en yoğun yaşadığı duygu kaybetme korkusu.

edit: yine her zamanki gibi eleştiri mesajı atanlar oldu. sen istediysen sen bak, yapmasaydın, git kreşe ver gibi. aslında pek cevap vermek adetim değildir ama üslubuyla yazıyım.

birinin ilk torunu, torun torun diye kafamızın etini yedi yani. çoğu kez de ben bakarım dedi. kayınpeder de rahmetli, kadını bağlayan hiç bi şey yok yani. çocuğa bakması gereken süre haftada üç gün dörder saat. ayda iki gün bile etmiyor.

diğerinin de 12. torunu. öbür çocuklara nasıl baktığını ben biliyorum, zira kendi annem.

öyle veya böyle bu çocuğa bakılacak demi. ama dün bu kafayla buldum çaresini. insan zorda kalmayagörsün. biraz değişik oldu ama olsun. artık kendimiz bakıcaz. bundan sonra nineleri oğlumun çükünü alırlar.
  • (bkz: fethullah)

zaten bir süre sonra içeri alırlar böylece kurtulmuş olursunuz.
  • (bkz: fuzuli)
  • (bkz: taylan)
  • (bkz: berke can)
    ilk böyle türediniz demi lan!
  • (bkz: tayyip)
  • geldi yine tipini sevdiğimin

bundan iyisi olamaz.

not: lütfen ironiyi anlayın. anlamıyorsanız yapacak bir şeyim yok.
  • (bkz: istemi)

(bkz: istemi betil)
    (bkz: istemi yabgu)
    (bkz: istemi yorum)

edit: isimler sadece örnek vermek için yazılmıştır gerçek kişilere bir ima yoktur
  • keşke doğsa, ben bulurum ki ona isim.
    herhangi bir bebeğe verilecek isimden farklı olmamalıdır.