şükela:  tümü | bugün
  • iki defa yaptığım şeydir. askerlik sonrası olabilir. bulduğun daha iyi işten, daha iyi bir işle geri çağrılmış olabilirsin. fazla maraza çıkarmayacan giderken vesselam..

hele bir de bulduğun daha iyi iş sayesinde kalanlardan daha farklı şeyler deneyimleyip farklı düşünmeyi becerebilirsen tadından yenmez...
  • (bkz: seinfeld)
  • geçen günlerde erdoğan bayraktarın yaptığıdır. milletvekilliğinden istifa edeceğim deyip sonradan vazgeçmektir.
  • şu versiyonu güzel olabilir: çalışılan proje tamamlanmıştır. yeni ihale de yapılmıştır fakat yeni projenin başlaması için zaman gerekmektedir. çünkü şantiyeler kurulacak falan. işte işlerin nispeten seyrek olduğu o geçiş dönemi, dünyayı gezerek değerlendirilmek istenir. ama bunun için izin alınamaz haliyle. bu sebepten risk alınarak istifa edilir. kenarda birikmiş para ile ev/arabaya girilmez de dünyaya girilir. para bitene kadar gezilir. sonra aynı şirkete dönülür, "ben geldim" denir. ve işe geri girilir.

alternatif son:* sonra aynı şirkete dönülür, "ben geldim" denir. patron siktiri çeker. paşa paşa eve dönülüp iş aranır. olsun dünyayı gezmek yanımıza kar kalır.
  • çalıştığım proje devam ederken anlaşmazlık sonucu istifa ederek ayrılmıştım. 3 ay sonra tüm sorunları çözerek geri gel demişlerdi. gittim 9 ay daha çalılıp tekrar istifa ettim.
    not: inşaat mühendisi
  • ilk okuduğumda yazarını fark edip beni müthiş heyecanlandırmış yazıdır. sözlükte çaylak zamanlarımdan beri takip ettiğim adamsın sinire gerek yok. geri dönmene çok sevindim.
  • hikayedeki arkadaş pencerenin altından "karpuzcu, karpuzcu" diye bağırırken, patronun taciz edeceğini düşündüm.
  • bir kere yaşadığım ,sonra tekrar istifa edip asla geri dönülmez bir yola sürüklendiğim olaylar bütünüdür. istifa ettiyseniz orası artık eski çalıştığınız yer değil de sıradan bir yer oluyor,hele ki her şeyden vazgeçip bunu yaptıysanız,sizin için bir çok anlam barındırıyor da bütün anlamlardan vazgeçip yaptıysanız,sonra da mecburiyetten elim ekmek tutsun diye geri döndü iseniz asla aynı tadı vermiyor ve sıkılıyorsunuz.sonu yine istifa ile bitecek durumdur.