şükela:  tümü | bugün
  • sabah sabah bütün moralimin ayarını kaçıran bir genel müdür planı.

hayır ben zannettim ki iki üç sene daha "mühendislikten hayır yok en iyisi dükkan açalım" diye sikik sikik konuşurum, sonra artık masa başı moronu olduğumu kabullenmeye başlarım. ama bak öyle olmuyormuş. adam genel müdür olmuş altına 2000 kişi almış dükkan açmaktan, esnaflıktan bahsediyor.

sana noluyor arkadaş? esnaflık, benim gibi işe yeni başlamış sikko sikko "çok sıkıcı yeeaaaa, hayat değil buu" deyip ama bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmayan adamlara ait bir özgürlük umudu. sen neden benim umutlarımı kendi umudun yapıp, sanki benim onları istemeye hakkım yokmuş gibi hissettiriyorsun bana. demek ki yıllar sonra genel müdür bile olsam yine yıllar önceki umudumla yaşıyor olacağım.

ayrıca bu ne sikik bir ortam olum? genel müdürle mühendisin umutları aynı mı? bari bir alışveriş merkezi ne bileyim bir iş merkezi neyin umut edeydin. dilimiz yavşaklığa, aklımız itliğe dönmüyor. toplantılarda "yaaa benje bu pörçeyzleri benç markingle realite edelimm" gibi cümleler çıkmıyor. henüz hiçbir toplantıda "yaptıkları işi sikeyim"den daha teknik bir cümle kuramadım. kokteyllerde beyaz şarabımla ekonomik gündeme şık salvolar atamıyorum. "hacı sana yemin ediyorum bor mineralini çıkarıp işlesek dünyanın amına koruz"dan daha ileri bir ekonomi yorumum yok.

ulan bi esnaflık vardı umudumuz onun da amına koydunuz!