şükela:  tümü | bugün soru sor
  • 2010 yılından beri 2 halk oylaması, 3 genel seçim, 2 yerel seçim ve bir cumhurbaşkanlığı seçimi kaybetti. toplam 8 seçim, seneye de 9. kez kaybedecek ve hala istifayı düşünmeyecektir. akp'ye çalışmaktan başka bir işe yarayan biri değildir kılıçdaroğlu.
  • neden?

istediği kadar seçim kaybetsin, tv'ye çıkıp tek kaşını kaldırarak "böyle bir şey olabilir mi?" diye efendi efendi konuşacak. chp seçmeni de ne kadar kaliteli adam diyip oy vermeye devam edecek.

ben olsam elimin altında böyle bir kitle varken hayatta istifa etmem. genel merkezin en üst katında viski içerken çekirdek çitlerim.
    edit: kabuklarını da yerlere atarım.
  • istifa sesleri biraz daha yükselirse bu defa da farklı istikamete bir adalet yürüyüşü düzenler yaşlı başlı adam kilometrelerce yol yürüyor daha napsın bravo diye alkışlanarak baş tacı edilir.

bundan 6 sene önce yazmıştım. daha bahçeli'nin emir altına girmeden önceki hortumları kendilerine bağlamışlar dediği dönemdi. tekrar yazayım.

bahçeli de kılıçdar'da akp'nin iktidar olması ve orada kalması için zamaninda derin devlet tarafından görevlendirilerek kasten seçtirilmiş kişilerdir.

kılıçdar yanlışlıkla istifa etmek istese cumhurbaşkanı kalkar ayağına gidip istifadan vazgecirmek için yalvarır o kadar söyleyeyim.
  • chp kendi içinde bu kadar bölündüğü sürece göt kılları bundan daha çok nemalanacak gibi. türkiyenin yumuşak karnı, ermeni soykırımını kabul eden birini başkan yaparsan böyle olur tabi. sonra neden halktan koptuk. yazık.
  • "... parti üyeliğinden ve meclis üyeliğinden istifa etmiş olmam, chp ile gönül bağlarımı kopardığım anlamına gelmiyor. yaşadığım müddetçe chp’ye oy atmaya devam edeceğim. ancak kemal kılıçdaroğlu ile aynı çatı altında siyaset yapmak istemiyorum.

partililerimiz muharrem ince’nin gelmesini istiyor. ben halkın içinden gelen, halkın adamı ve halkın çocuğuyum. o yüzden halkımızla aynı düşünüyorum. artık genel başkanın değişmesi şart."

mustafa güngör
  • kk'nın koltuk sevdası ülke sevdasından önce geliyor ama onu orada tutan kadro, kk olmazsa chp %25'i bile bulamaz diyenler 2019'da onu aday yaptırıp bilerek kaybetmesini sağladıktan sonra sahneye çıkacaklar, kk'ya tekmeyi vuracaklar. kifayetsiz muhteris bunu hala anlayamadı.
    (bkz: kemal kılıçdaroğlu/#73643874)
  • parti başkanlığı için karşısına rakip çıkmasını engellemeyen kişi. durum böyle olunca neden "koltuğundan kalkmıyor" diye nitelendirildiğini anlamıyorum. koltuğa oturmaya aday birileri yokken neden kalksın? kalkmadığı için neden eleştirilsin?
    bu sefer karşısına 2 tane güçlü aday çıkmaya hazırlanıyor ve (bkz: kemal kılıçdaroğlu) da başkalarının aksine bunu engellemiyor. bu konuda eleştirilmesinin hiçbir tutarlı yanı yok.
  • bir aday kaybedeceği ilk seçimde başkanlığının otomatikman düşürülmesini taahhüt ediyor (bkz: muharrem ince), öteki 9 seçimdir hezimet yaşayıp, anayasal hakkı olan hükumet kurma yetkisinin gasbına bile tepki veremiyor ve hala başkan.

koltuk sevdası ve vatan sevdası arasındaki farkın görülmesini sağlayan net gösterge
  • seçildiği koşullar ışığında değerlendirildığinde, gelinen yerde zaman ve zemin açısından geçerli ve gerekli bir taleptir.
    kendisi sertleşen siyasal zemine, zorlu hava şatlarına uygun değildir. oysa chp'nin görevi muhalefet yapmaktır.. tabanını pışpışlamak, şu ya da bu şekilde iktidarı desteklemek değil.

öte yandan bu istek, sadece siyasi kişiliğine yöneliktir. yoksa allah için iyi adamdır. naiftir, dürüsttür, ahlaklıdır. "neşeli günler" ülkesineki chp'nin ideal başkanıdır. o günler geldiğinde yine açık ara tek aday olabilir.
  • aaa hiç olur mu öyle şey, lütfen, istirham ediyorum. biz istifa edelim. bakın bugünkü gençlik kurultayında zat-ı kılışdar ne diyor:
    "gençliğin bir kesiminde umutsuzluk görüyoruz. gençliğin bir kesiminde geleceği yurtdışında arayanlar görüyoruz. sizlerden isteğim, mustafa kemal atatürk'ün gençliğe hitabesi'ni her hafta okuyacaksınız. aynı zamanda gazi mustafa kemal atatürk'ün bursa nutku'nu da okuyacaksınız. cumhuriyet'in sahibi ve bekçisi sizlersiniz. cumhuriyet’e, demokrasiye kim ihanet ederse aslanlar gibi onların önünde durup mücadele etmek, bizim namus borcumuzdur.”

koskoca ana muhalefet liderisin ama gençlere umut verecek tek bir projen bile yok. halen 90 sene öncesinin ekmeğini yemeye çalışıyorsun. bizim gençliğe hitabeyi ya da bursa nutkunu okumamız için sana ihtiyacımız yoktu ama yine de sen bilirsin.

sakın istifa etme, sakın!
    biz istifa edelim.