şükela:  tümü | bugün
  • ya bunun icin kılınması gereken bir namaz varmıs. sonra okunması gereken bir arapca dua varmıs.

ben niyet edip yattım iki gun once. namaz kılmayı bilmiyorum zaten.
    "allahım eski esim benim icin hayırlıysa kırmızı agırlıklı goreyim, hayırsızsa mavi agırlıklı goreyim" dedim.

ruyada 11 yasından itibaren lisedeki en samimi arkadasımı gordum.
    simdi biz fransa da nice sehrinde kumsaldayız. sen sakragız. kikirdiyoruz bi suru.
    deniz gunes. palmiyeler.
    birileri en samimi arkadasım icin "ne neseli kız. harika" diyor, ben de biz beraber buyuduk, sekillendik, birbirimize cok benzeriz, cok sen sakrak-iyimser-neseli kızlarızdır diyorum. gulumsuyorum kocaman.

simdi cok mutlu uyandım da eski esim hayırlı mı hayırsız mı?
    istihare bu konuda bi acayip oldu.
    -gulucuk-
  • bir de hıdrellezde tuz yiyip kimseden konuşmadan yatma çeşidi vardır.rüyada ileride evleneceğiniz kişinin size su verdiğini görüyomuşsun,denemedim olmadı. benim tuzun iyot oranı düşük sanırım .
  • öyle dümdüz bir yatış değildir, formülleri vardır.
    her konuda olmasa da sanırım bu istekte inanç şartı arıyor sistem.
    önemli kararlar öncesi bir destek mekanizmasıdır ve en önemli olan ne kokular ne de duyulanlardır. en önemlisi renklerdir, açık ve seçik görülen renkler.
    öyle diyorlar.
  • bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için abdest alıp iki rekât namaz kıldıktan sonra bu husustaki duayı okuyarak o işle ilgili rüya görmek üzere uykuya yatmak.
  • uyurken kıbleye doğru sağ tarafına dönüp yatmak gereklidir. bazı renkler güzel haber bazı renkler kötü haberi temsil eder. sanırım 7 gün boyunca yapmalı ve o süreçte farz namazları da kılmalısınız.
  • bronz çağı'na ait hurafelerden biri.

çölün ortasında adamcağız çaresiz. uyanık olduğu saatlerde hiçbir şey olmuyor. sabit bir monotonlukla ömür geçiyor. yegane aksiyon rüyalarda. rüyalar ki sanki hakikatin kapısınj puslu bir karanlığın içinden aralayacakmış gibi duran, rüyalar ki tam mıhladım derken avucundan kayıp giden. o halde o bölgeye çalışmak lazım. kim bilebilecek bu işin yolunu yordamını? kabilenin mistik işlere bakan elemanı bilecek. eh, o da rüya aleminden medet umma konusunu bir kurallar manzumesine oturtacak ki emek harcamış desinler, oturduğu makamın hakkını vermiş desinler. herkes ekmeğinde. olaylar gelişir... ta ki insanlık doğayı gözlemleyebildiği akılcı analitik yöntemleri geliştirip işkembeden sallayarak yolunu bulan mistiklerin ipliğini pazara çıkarıncaya kadar.

.
  • pek çok kez denedim, ama şartlarında hata yaptığımdan sağlıklı sonuç alamadığımı düşünüyorum. zira bir defasında yattım. rüyamda sahaf sahibi aret vartanyan bana takoz büyüklüğünde bir sosyoloji kitabı öneriyordu. şaka yapmıyorum :/