şükela:  tümü | bugün
 • ya bunun icin kılınması gereken bir namaz varmıs. sonra okunması gereken bir arapca dua varmıs.

  ben niyet edip yattım iki gun once. namaz kılmayı bilmiyorum zaten.
  "allahım eski esim benim icin hayırlıysa kırmızı agırlıklı goreyim, hayırsızsa mavi agırlıklı goreyim" dedim.

  ruyada 11 yasından itibaren lisedeki en samimi arkadasımı gordum.
  simdi biz fransa da nice sehrinde kumsaldayız. sen sakragız. kikirdiyoruz bi suru.
  deniz gunes. palmiyeler.
  birileri en samimi arkadasım icin "ne neseli kız. harika" diyor, ben de biz beraber buyuduk, sekillendik, birbirimize cok benzeriz, cok sen sakrak-iyimser-neseli kızlarızdır diyorum. gulumsuyorum kocaman.

  simdi cok mutlu uyandım da eski esim hayırlı mı hayırsız mı?
  istihare bu konuda bi acayip oldu.
  -gulucuk-
 • bir de hıdrellezde tuz yiyip kimseden konuşmadan yatma çeşidi vardır.rüyada ileride evleneceğiniz kişinin size su verdiğini görüyomuşsun,denemedim olmadı. benim tuzun iyot oranı düşük sanırım .
 • öyle dümdüz bir yatış değildir, formülleri vardır.
  her konuda olmasa da sanırım bu istekte inanç şartı arıyor sistem.
  önemli kararlar öncesi bir destek mekanizmasıdır ve en önemli olan ne kokular ne de duyulanlardır. en önemlisi renklerdir, açık ve seçik görülen renkler.
  öyle diyorlar.
 • bir işin hakkında hayırlı olup olmadığını anlamak için abdest alıp iki rekât namaz kıldıktan sonra bu husustaki duayı okuyarak o işle ilgili rüya görmek üzere uykuya yatmak.
 • uyurken kıbleye doğru sağ tarafına dönüp yatmak gereklidir. bazı renkler güzel haber bazı renkler kötü haberi temsil eder. sanırım 7 gün boyunca yapmalı ve o süreçte farz namazları da kılmalısınız.
 • bronz çağı'na ait hurafelerden biri.

  çölün ortasında adamcağız çaresiz. uyanık olduğu saatlerde hiçbir şey olmuyor. sabit bir monotonlukla ömür geçiyor. yegane aksiyon rüyalarda. rüyalar ki sanki hakikatin kapısını puslu bir karanlığın içinden aralayacakmış gibi duran, rüyalar ki tam mıhladım derken avucundan kayıp giden. o halde o bölgeye çalışmak lazım. kim bilebilecek bu işin yolunu yordamını? kabilenin mistik işlere bakan elemanı bilecek. eh, o da rüya aleminden medet umma konusunu bir kurallar manzumesine oturtacak ki emek harcamış desinler, oturduğu makamın hakkını vermiş desinler. herkes ekmeğinde. olaylar gelişir... ta ki insanlık doğayı gözlemleyebildiği akılcı analitik yöntemleri geliştirip işkembeden sallayarak yolunu bulan mistiklerin ipliğini pazara çıkarıncaya kadar.

  .
 • 7 sefere kadar aynı konu başlığının hayırlı mı hayırsız mı olduğunu sorgulayabildiğiniz dualı uyku. eğlence şurada başlıyor, eğer ki bu 7 seferde de size bir mesaj gelmezse, sürecin günahından sıyrılıyorsunuz. örnekleyelim: boşanmak günah*, siz boşanayım mı acaba hayırlı mı diye soruyorsunuz, 7 seferde de malak gibi uyuyup uyanıp bir şey hatırlamıyorsunuz. sonra ahirette efendim size soruyorlar, çocuğum neden boşandın diye. siz de sordum yahu ben, bir işaret gelmedi diyorsunuz ve hoop günah siliniyor.
  (bkz: yemezler)
 • sağıma yatınca vatikana dönmüş oluyorum, acaba yine de kabul olur mu diye merak ettiğim dini motiflerle süslenmiş batıl yatış *
 • ya tamam siz böyle anlatınca gayet saçma duruyor. ama bilimsel olarak vs...
  bu konuya olumlu yaklaşınca aslında mevzu şöyle oluyor.
  sen inanarak yattığın zaman ve ritüelleri gerçekleştirdiğin zaman zaten aslında senin için hangisi mantıklı geliyorsa sana gerçekten bilinç altında onu gösteriyor ve onu yapıyorsun.

  yoksa yüzünü vatikana kıçını beyazsaraya çevirmende değil mevzu.
  gerçekten bu mevzuya inanman, saygı duyup o şekilde ritüelleri gerçekleştirmen. (uğraşmayın bunu okuyunca şüpheniz gitmeyecek yine bi halta yaramayacak (bkz: paradoks))
  din ve itikat konularında genel olarak şüpheye yer verilmemesi de bundandır.