şükela:  tümü | bugün
 • izmir narlıdere çıkışında abdullahağa mevkiinde bir tepeye yerleşik askeri tesis. yapılırken hastane olarak düşünüldüğü halde sonradan vazgeçilmiş . izmir körfezi'ne bakan muhteşem bir manzarası vardır. güzel havalarda, körfez'in karşı ucunda çamaltı tuzlaları seçilir. arka cephe çatalkaya 'ya bakar. yazları çok sıcak yapar. kışın ise feci eser. bu askeri kompleksin akabinde, güzelbahçe istikametinde subay lojmanları ve daha sonra da ege ordusu konumlanır.
 • askeri tabirle "sinif okulu" dur. istihkam sinifinin egitim merkezi olup bu sinifa dahil olan subay, astsubay, erbas ve erlerin mayin, tahrip, engel, köprü vb. gibi dersler gördügü yerdir.
  bir de yedeksubay okulu vardir ki.. "askerligi izmir'de yaptin ha.. vay balli ipne" diyenlerin gidip bir iki ay takilmasi gerekir.
  edok'a bagli oldugu için, kkk disinda bu komutanlik tarafindan da denetlenir.
 • üç adet nizamiyesi olan, çok geniş bir yüzölçümüne sahip izmir narlıdere deki askeri tesistir...askeri lojman da barındırır..istihkam okulunda yedeksubaylar eğitilir...ayriyeten subay, astsubay, uzman çavuş ve erlerin eğitildiği yerler vardır.

  edit: teşekkürler alexander goygoyeviç
 • ks. isokem
 • şınav çektiğiniz yerin 10 metre ötesinde saniyeli fitil bir fünyeye bağlıysa ve 50 şınav bitmeden kaçamıyorsanız, agaç kovuklarına koyduğunuz c3 patlayıcısı havaya uçarken sırıtıyorsanız, yerli veya yabancı mayınları ezbere biliyor ve kurabiliyorsanız, sürünürken tepenizden bixi ile tarayan birileri varsa, bubi tuzakları kuran yatakhane arkadaşlarınız delice eğleniyorsa, üstünüzde kale simgeli lacivert t-shirt ile kordonda yavşakça bir grup fotoğrafınız varsa, asteğmen gazinosundan izmir manzarasına bakmak için 9.5 saatlik eğitim günü bitsin istiyorsanız ve eğer her ananın doğurduğu asker ama her kızın sevdiği istihkamcı olamaz ulan! diye haykırabilecek biriyseniz..!!!

  işte burada 80 artı 1 gün geçirmişsiniz demektir.* *
 • en iyi kazma, kürek kullanıcılarını ve el arabası sürücülerini yetiştiren okul.
 • 337. dönem kd olarak gideceğim komutanlıktır.
  aynı yere gidecek olan devrelerimle önceden iletişime geçebiliriz.
 • 337. dönem kd lere tabir-i caizse hayvan muamelesi yapılan, üç beş sözde çavuşun üzerimizde askercilik oynadığı, 273 kişi kapasiteli yere 887 kişi tıkıştırılan (gerçi bu onların suçu değil gibi ama), o kadar insana 20 günde sadece iki banyo verebilen, kirden pislikten herkesin hastalıktan kırıldığı, sözde bizim sorunlarımızla sürekli ilgilenilen, paragöz komutanlara sahip olan komutanlık.

  337. dönem kd ler ( ki biz çavuş eğitim bölüğü oluyoruz) de az garip adamlar değilller hani, şaka gibi bir acemilik geçirmekteyim şuan. işte 337. dönem kd lerin bir üst teğmene arz ettikleri bazı garip istekleri;
  - kraker veren büfematik isteyen oldu, (çay-kahve makineleri var ya aynen onun gibi kraker matik olcakmış)
  - acemi birliğinde günlük gazetesini isteyen oldu, (sanırım arkadaş nerede olduğunu unutmuş) (gerçi bir ara çözüm bulunacak gibiydi bu olaya ama yalan oldu gitti)
  - (kıyafetler falan alınalı artık bir haftayı geçmiştir) elemanın birisi botum artık ayağıma olmuyor nasıl değiştiririz bunu dedi?

  tabi üst teğmen bu isteklerin hepsine gülerek cevap verdi malumunuz. ya ben askerde değilim ya da bu soruları soran arakadaşlar askerde değiller artık bilemiyorum. neyse bakalım acemiliğin bitmesine bir hafta kaldı, dişimizi biraz daha sıkacağız artık, kazasız belasız...
 • 09.02.2011 tarihinde uzun dönem devre kaybı olarak askerliğime başlayacağım okul.