şükela:  tümü | bugün
  • beni python programlama dili öğrenme aşkıyla dolduran, çok da güzel dökümantasyonu bulunan site şeysi.
  • pythona yeni başlayanlar için kaçırılmaması gereken sitedir.
  • aynısının linux için olanı olsa tadından yenmez.
  • her dilin böyle kaynak sitesi olsa dedirten güzel site. yıllardır reklamsız, karşılıksız insanlar buradan python öğreniyor
  • (bkz: fırat özgül)

az okumadım dökümanları.
  • ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine. ingilizcede bile bu kadar detaylı kaynak bulmak zor iken türk yazılımcılığa büyük katkı sağlamıştır.
  • programcılık öğrenmek isteyenler için türkçedeki en güzel kaynaktır sanırım. çok geç kalıyoruz ülke olarak bu konuda. işte programcılığın böyle öğretilmesi gerekiyor.

aynı ingilizce gibi elimize yüzümüze bulaştırıyoruz programlama işini de.

kısacası harika bir kaynak. darısı diğer dillerin başına.
  • harika ötesi bir site.
    programlamaya ilgi duyan ve öğrenmeye çalışan herkese ulaşması gerekiyor.
    bu projeyi hazırlayan sayın fırat bey'e de sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
    (bkz: güzel hareketler bunlar).
  • fırat özgül reyisin halkımıza ve bana büyük armağanıdır.özellikle lisede programlamaya heves eden ancak yeterli ingilizcesi bulunmadığından dolayı hevesi kursağında kalan gençler için muhteşem bir sitedir.yeni başlayanlar için en ideal dil olan python hakkında çok iyi hazırlanmış, üstüne ciddi emek verilmiş,üstüne üstlük çeviri olmayan türkçe yazılmış bir kaynak.istihza.com'daki python kaynaklarını bitiren bir vatan evladı programlamaya ve python'a iyi bir giriş yaptığını iddia edip, seçtiği alana göre daha ileri kaynak okumalarına girişebilir.ancak ileri kaynak okumaları için ingilizce gereklidir.ben bile az buçuk öğrendim, sike sike öğreneceksiniz işinizi görecek kadar ingilizce gençler, ondan kaçış yok.